Moldovence aspirante sau gravidute(10)

Moldovence aspirante sau gravidute(10) | Autor: Delphinas

Link direct la acest mesaj


Cele mai optimiste moldovence aspirante la titlul de
Delphinas- Vaslui, 26 de ani
Medeea-vs-Vaslui,26 de ani
Sinzyk06-Bacau, 23 de ani
Mara80-Dorohoi,28 de ani
Inginera-Slanic Moldova, 25 de ani
Stroan-Sibiu
Monna03-Suceava,26 de ani
Onuta05-Vaslui, 25 de ani
@Dodo@-
Any75-Roman
Gilutza-Vaslui
Sophie76-Botosani, 32 de ani
Pogonici1977-Piatra Neamt,31 de ani
Gabriella 1-Vaslui, 37 de ani
Iliuta-Suceava
Amir10-Iasi, 34 de ani
Happymum-Galati, 33 de ani
Oanka80-Iasi, 28 de ani
Mvb(Monica)-Botosani, 31 de ani
Vanessa80-Iasi, 29 de ani
Ellenii-Bacau, 28 de ani

Si cele mai optimiste moldovence !
Dymomo77-Iasi
Anadomnica -Iasi
Dasalina-Botosani
Adrriana-Iasi
Laurraa-Iasi,27 de ani
Hera01-Olanda
Ramona7575-Bacau,33 de ani
Doamne ajuta sa le urmam toate!

cap.1cap.2cap.3cap.4cap.5cap.6cap.7cap8 cap9


poze, Just Me
Infertilitatea este o boala, Bazar pt Mihaita
ambitioasa
Emma INVINGE cancerul


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

POftiti la capitol nou....sa fie cu vesti cat mai bune.

poze, Just Me
Infertilitatea este o boala, Bazar pt Mihaita
ambitioasa
Emma INVINGE cancerul


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amir10 spune:

Delphinas, trece-ma si pe mine data viitoare, Amir10 - 34 ani, Iasi. please....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

amir...gata esti pe listuta

poze, Just Me
Infertilitatea este o boala, Bazar pt Mihaita
ambitioasa
Emma INVINGE cancerul


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

buna dimineata. multumim de capitol nou si sa curga liniuteleeee....
apropo de lista, nici eu nu ma vad.
happymum, galati, 33 ani



Cate putin pentru Casa Domnului: sa ajutam biserica Sf. Atanasie Patelarie
VA ROG FRUMOS SA IMI VOTATI FINUTA LA CONCURS. MULTUMIM DIN INIMA! http://concurs.pampers.ro/profile/28618
_
Asteptand o minune... stau cuminte... cu sufletul la al meu viitor
Alex, hai la mama!
Cand sa vie... ? Repede sa vie...
Infertilitatea. O boala tratata ca atare in Uniunea Europeana. Nu si in Romania!
Au nevoie de ajutor ACUM

www.feminitate.org/" target="_blank">A fi femeie

Amintirea cea mai draga mie
Poze noi cu maruta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inginera spune:

nu am mai intrat de mult,dar nici nu am mai avut noutati pt voi,vad ca sunt multe fete noi pentru toate.pot sa va spun ca am un an de zile de cand incerc sa am un copil,deci cred ca pot vorbi de infertilitate primara,am fost la dc si i-am zis ca s-a implinit anul si ca trebuie sa trecem la investigatii mai serioase,asteptam urmatoarea menstruatie sa incep analizele hormonale si o noua spermograma la sot,eu tot tind sa cred ca nu am ovulatie cum trebuie(am facut vreo 2 luni teste de ovulatie si nu s-a pozitivat nici unul,nici macar a doua liniuta nu a aparut),dc mi-a sugerat sa mai dau jos din kilograme si chiar sunt hotarata sa o fac,pentru un copilas orice numai sa vina
delphinas cam cat te-au costat hormonalele?
vad ca sunt fete noi din iasi ati auzit de dc ioanid nicolae?si daca da ce stiti despre el? eu la el merg si mi se pare un dc bun
v-am citit mai zilnic,dar nu am mai scris nimic la toate moldovencele ,la cele gravidute sarcini usoare,iar la aspirante un bebe cat mai curand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

ingineraaa de cand nu te-am mai vazut pe la noi. pt revenire
pai e 30ron de fiecare si am facut cateva. si eu am facut bazdaganiile alea de teste de ovulatie, dar la mine se inrosea un pic a doua liniuta. dar cica ca sa ai ovulatie cum scrie la "carte" a doua liniuta tb sa fie la fel de intensa ca prima. si pe prospectul la testele mele arata 2 linii zdravene, nu 2 fire de ata ce-mi iesea mie. in fine.
tb sa ma inarmez cu mult optimism sa pot lua AC o luna, asta in cazul in care nu ma blochez iar psihic. si sa imi caut clomifen sa ma apuc de luat peste 2 luni.
si eu tb sa mai dau jos....cata dreptate ai...pt bb tb sa fac orice, dar eu sunt o viitoare mama denaturata, inconstienta
nici de tigari vad ca nu ma las....sincer nu stiu ce o fi in capul meu.
revin si eu cu intrebarea mea: daca a luat cineva duphaston, a observat o modificare la sani. ai mei sunt taruti si cam dor uneori, cel putin dupa ce dau sutienul jos e cam rau. parca ar fi 2 pietre ce atarna. ma cocoshez ca pot suporta durerea. si am observat, scuze de detalii, eu care nu am sfarcuri, culmea acum am niste sfarcuri de max, sotul meu, imi zice mereu La Multi Ani cu lumanari

poze, Just Me
Infertilitatea este o boala, Bazar pt Mihaita
ambitioasa
Emma INVINGE cancerul


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanka80 spune:

indraznesc sa va rog sa ma treceti si pe mine pe listuta oanka80-28 ani.

sa dea DD si MD ca odata cu venirea primavareii sa se inmulteasca burticile pe aici.

"Cand traiesti cu Dumnezeu gasesti fericire si in nenorocire"-Sf.Tihon Zadon

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophie76 spune:

oanka80 bine ai venit printre noi si sedere cit mai scurta pe aici
draga delphinas, si eu am luat luna trecuta AC, te inteleg prin ce treci nici eu nu le am luat cu draga inima , i am spus si doctoritei dar m-a convins sa le iau spre binele meu, eu avind niste foliculi restanti de la stimularea trecuta si riscam sa se transforme in chisturi, acum am fost in z3 la ecograf si nu mai sunt, am scapat de ei si am inceput o noua stimulare pt IUI cu puregon de data asta.
referitor la clomifen, nu stiu care sunt motivele tale ca sa l iei, dar eu nu l as lua, este un medicament destul de invechit si ineficient plus ca subtiaza si endometrul, decit clomifen mai bine ceva naturiste gen brinca ursului, lemn dulce, vezi ce mai zic fetele la naturiste.
Nu e o ideee f rea nici sa iei AC, sa pui ovarele pe repaos si ai sa vezi cind termini cu AC si te apuci de treaba cu ovarele odihnite ce rezultate grozave vei avea

sophie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

sophie multumesc pt informatie...curios faza cu clomifen...faza e ca mai mult ca sigur eu nu am ovulatie ok....dar dupa ce iau clomifenu asta mi s-a dat sa iau utrogestan....e ca un fel de schema.
daca nici dupa asta nu iese ochishorii....ma las la mana mea.sincer

poze, Just Me
Infertilitatea este o boala, Bazar pt Mihaita
ambitioasa
Emma INVINGE cancerul


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanka80 spune:

sophie m-ai pus pe ganduri urandu-mi o sedere cat ma scurta aici. sa inteleg ca v-am necajit cu intrebarile mele. iertare dragele mele

"Cand traiesti cu Dumnezeu gasesti fericire si in nenorocire"-Sf. Tihon Zadon

Mergi la inceput