Moldovence aspirante sau gravidute (9)

Moldovence aspirante sau gravidute (9) | Autor: Delphinas

Link direct la acest mesaj


Cele mai optimiste moldovence aspirante la titlul de
Delphinas- Vaslui, 26 de ani
Medeea-vs-Vaslui,26 de ani
Sinzyk06-Bacau, 23 de ani
Mara80-Dorohoi,28 de ani
Inginera-Slanic Moldova, 25 de ani
Stroan-Sibiu
Monna03-Suceava,26 de ani
Onuta05-Vaslui, 25 de ani
@Dodo@-
Any75-Roman
Gilutza-Vaslui
Sophie76-Botosani, 32 de ani
Pogonici1977-Piatra Neamt,31 de ani
Gabriella 1-Vaslui, 37 de ani
Iliuta-Suceava

Si cele mai optimiste moldovence !
Dymomo77-Iasi
Anadomnica -Iasi
Dasalina-Botosani
Adrriana-Iasi
Laurraa-Iasi,27 de ani
Hera01-Olanda
Ramona7575-Bacau,33 de ani
Doamne ajuta sa le urmam toate!

cap.1cap.2cap.3cap.4cap.5cap.6cap.7cap8


poze, Just Me
Infertilitatea este o boala, Bazar pt Mihaita
ambitioasa
www.pulsmedia.ro/index.php?page=event_vote&url=premiilecaroldavila&articleid=67" target="_blank">Votati Organizatia EMMA la premiile "Carol Davila"


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

nici la mine nu au venit rusiiii, dupa cum spuneam nu vreau sa numar zilele de cand nu iam vazut...

problema e alta..ma dor sanii si ii simt umflati, iar partea a doua e ca mam ingrasat.....cred ca vreo 2-2.5 kg am pus pe mine

in seara asta il sun pe ONOFRIESCU sa vad ce sfat imi da., mie zis dct ca de la duphaston ma dor sanii, dar parca nici chiar asa
.dar eu ii pun intrebarea> daca doamne fereste e extrauterina?? sincer nuci eu nu mai stiu la ce sa ma gandesc, am si poofta de mancare ultimul timp....nici nu mai stiu ce e cu mine, nici la munca nu ma pot concentra si ma tot intreb< DOAMNE OARE CATE MAI AM DE CHINUIT SI SUFERIT????


doamne ai grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophie76 spune:

pogonici , pentru linistea ta mai fa ti un test de sarcina sau si mai bine daca poti fa ti un test de singe bhcg.
Multa sanatate si poate da Domnul si e cu ochisori, va molipsiti si voi de la dasalina si x_ggg.
Tin pumnii pt voi, ca eu nu mai am nici o speranta, aseara mi au venti rusii deci inseminarea a fost inca un esec, acum ma simt oribil atit fizic cit mai ales psihic astept sa o sun mai tirziu pe doctorita mea sa vad ce mi mai spune....


sophie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dinora77 spune:

pogonici1977 tu eshti foarte stresata. Problemutele simple apar shi se inrautatesc din cauza nervilor. Incearca shi te relaxeaza. Incerca shi nu te mai gindi la ce se intimpla cu tine. Greutatile shi problemele trec, shi daca da Doamne-Doamne shi eshti gravi, spresul nu e bun. Nici nu te gindi la extrauterina shi nu incerca sa-ti faci probleme ce nu exista. Daca ai un doctor bun la care mergi, ai incredere in el shi lasa-l pe el sa hotarasca ce e bine shi ce nu pentru tine.

Dino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Dragi moldovence vin si eu cu emotiile mele un test cu a II-a liniuta pala si un HCG de 28.2 ceea ce coresp la 1.3-2 sapt de sarcina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophie76 spune:

BRAVO DYNOMO!!!!!FELICITARI!!!!!!sa ai parte de o sarcina usoara si un bebe sanatos!!! Ei fetelor uite ca vestile bune se tin lant pe topicul nostru, incet dar sigur o sa urmam toate la .
Multumesc dynomo pt vestea buna de pe ziua de azi , ma faci si pe mine sa mi revina speranta in suflet

sophie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Sophie sa ai incredere. Eu una am zis de la revelion ca anul asta tb sa se intample ceva ca nu se mai poate si luna viitoare tb sa incep stimularea si bineinteles ca proiectasem deja si inseminarea prin sept ca dupa cati ani am de cand astept am fost sigura ca nu voi reusi prea repede dar uite ca s-a intamplat. Inca nu reusesc sa ma bucur pe deplin si imi e tare frica sa nu se intample ceva rau dar merg mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

dymomo

felicitariiiiiiiiiiiiiiiii...................
Dumnezeu e mare si bun si o sa te vegheze si pe tine si pe samburel.



asteptand o minune... stau cuminte... cu sufletul la al meu viitor
Alex, hai la mama!
cand sa vie... ? repede sa vie...
Infertilitatea. O boala tratata ca atare in Uniunea Europeana. Nu si in Romania!
amintirea cea mai draga mie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stroan spune:

dymomo77 felicitari!!!!

http://tt.lilypie.com/s6O7p2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

dymomo ce de vesti bune...BRAVO!!! FELICITARI!!!! CE MA BUCUR PT VOI.
frumos fetelor. asa inceput de an mai zic si eu.
dymomo iti jur, primul drum la iasi vin la tine sa beau apa din cana ta...din aia in care ai beut tu de ai prins
in alta oridine de idei...eu tot fara rusi la purtator sunt...dar azi mergem la dr gineco sa vedem ce si cum. si nu destul ca sunt cu capu in aer si plina de semne de intrebare, mai imi spune si vara mea ca poate am avut CM peste sarcina. ca poate s-a prins cand noi prestam inainte de operatia lui max.

poze, Just Me
Infertilitatea este o boala, Bazar pt Mihaita
ambitioasa
www.pulsmedia.ro/index.php?page=event_vote&url=premiilecaroldavila&articleid=67" target="_blank">Votati Organizatia EMMA la premiile "Carol Davila"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

delphinas poate poate.... asteptam vesti...


asteptand o minune... stau cuminte... cu sufletul la al meu viitor
Alex, hai la mama!
cand sa vie... ? repede sa vie...
Infertilitatea. O boala tratata ca atare in Uniunea Europeana. Nu si in Romania!
amintirea cea mai draga mie

Mergi la inceput