Moldovence aspirante sau gravidutze!(7)

Moldovence aspirante sau gravidutze!(7) | Autor: dasalina

Link direct la acest mesaj

Cele mai optimiste moldovence aspirante la titlul de
Delphinas- Vaslui, 26 de ani
Dasalina -Botosani,28 de ani
Medeea-vs-Vaslui,26 de ani
Sinzyk06-Bacau, 23 de ani
Mara80-Dorohoi,28 de ani
Dymomo77-Iasi
Anadomnica -Iasi
Inginera-Slanic Moldova, 25 de ani
Stroan-Sibiu
Monna03-Suceava,26 de ani
Onuta05-Vaslui, 25 de ani
@Dodo@-
Any75-Roman
Gilutza-Vaslui
Sophie76-Botosani, 32 de ani
Pogonici1977-Piatra Neamt,31 de ani
Gabriella 1-Vaslui, 37 de ani

Si cele mai optimiste moldovence !
Adrriana-Iasi
Laurraa-Iasi,27 de ani
Hera01-Olanda
Ramona7575-Bacau,33 de ani
Doamne ajuta sa le urmam toate!

cap.1cap.2cap.3cap.4cap.5cap.6


Doamne ajuta!
www.weddingcountdown.com/ticker/6akzzswdlyn.png" target="_blank">Atat a trecut...!

www.petitieonline.ro" target="_blank">Petitie FIV
Orice tineri care se casatoresc, el si ea, ar trebui sa intre in casatorie cu credinta ca, din toata omenirea, numai urmasii lor sunt destinati sa duca mai deoarte viata pe pamant. - Lucian Blaga

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dasalina spune:

Seara buna moldovence!
Primiti cu colinda? Hi hi hi ....glumesc...inca nu va colind.
V-am facut in schimb cappitol nou nu cumva sa ramaneti fara peste week-end. Oricum e cam slaba miscarea pe aici....multe din fete ne-au si parasit....ori nu mai aspira , ori au ramas fara optimism...ori au ramas....

Eu anul asta nu mai aspir, mai las si pe la anul.....
Am bagat azi la carnati in mine....grupa mare ca de...am scapat de post, m-am impartasit azi si sunt fericita pentru ca e prima data dupa multiu ani in care reusesc sa tin un post si sa ma spovedesc si impartasesc. Acum am mai mare incredere in reusita si stiu ca sunt mai aproape de Dumnezeu.
Noi azi am fost la spermograma, care a iesit bine in ceea ce priveste nr si mobilitatea si aspect si ph si volum si tmp lichefiere dar naspa in ce priveste nr de leucocite ceea ce inseamna o infectie.....urmeaza urocultura si spermocultura care am fi facut-o azi dar era inchis laboratorul.....asa ca mai tre sa facem un mic efort....oricum prima pe lista e urocultura pt ca poate de aici e problema....oricum sunt fericita ca nu sunt probleme cu nr si mobilitatea. E usor crescut si nr celor atipici dar nu cred ca e vreo problema asta pt ca sunt destui normali....
Buuuunnnn, v-am inebunit asa ca va las si mai vb ....


Doamne ajuta!
www.weddingcountdown.com/ticker/6akzzswdlyn.png" target="_blank">Atat a trecut...!

www.petitieonline.ro" target="_blank">Petitie FIV
Orice tineri care se casatoresc, el si ea, ar trebui sa intre in casatorie cu credinta ca, din toata omenirea, numai urmasii lor sunt destinati sa duca mai deoarte viata pe pamant. - Lucian Blaga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Eu oricum o las pe anul viitor ca abia dupa 20 ian refac RMN-ul si inca fac tratament cu dostinex . Asa ca astept vesti bune de la fetele care "muncesc" la proiect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

buna fetelor

eu acum sunt in perioada fertila asa ca...
nu ma dau peste cap prea tare, daca e sa se prinda ceva bine, daca nu la anu'

Monica, sper in curand

mami si tati te asteapta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara80 spune:

buna si de la mine in noul capitol!sa fie plin de

http://mt.lilypie.com/f0PLp2.png sper in curand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

buna dimineata....ce faceti gata ceutul??? de cretisoara sau napraznic?????

uf... ma rog la Dzeu sa nu vina rusii azi sau maine ca e de naspa..va treb sa merg la monitorizare si sa nu pice 2 sau 3 zi dupa REv ca nui bine deloccccc


doamne ajutama..si ascultami rugaciunea....

cu ajut lui Dzeu anul 2009 sa aduca la toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

buna dimineata
poftiti la
eu declar z1...ceea ce ma mira e ca au venit mai devreme
si asta de la metroanexita mea....stiam ca anul asta nu mai are cum sa fie, daar dupa ce se va opera sotu si vom face acele sedinte, cine stie, poate poate

poze, Just Me
ambitioasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

buna fetelor
am fost si eu putin prin oras sa-mi caut o fusta si cizme dar n-am gasit nimic sa-mi placa

Monica, sper in curand

mami si tati te asteapta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

Ce fac fetele dragalasele?
Cine da vestea cea mare pe anul asta?Cine primeste de la Mos Craciun cel mai minunat cadou?

Delphi ,cand vii mama la o cafea cu aroma de viitor bebe?!

Dasalina,te rog,daca vrei,pune-ma la aspirante,draguto.
Gabriella1 -37 ani (moamaaa ,ce babette sunt ),Vaslui.

pup fetele cucuietele !


Gabriela

"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

sa va si eu pe ziua de azi
gabriela...daca si-ar da cat decat silinta si al meu sot sa bucatariseasca cate ceva, vin oricand, dar cum totu cade pe capu meu, nu-mi vad capu de trebi.
colac peste pupaza, maine ma duc si la petrecere de sfarsit de an la el la serviciu...eu am cu ce sa ma imbrac, dar eu nexam costum. ca eu ca o gospodina desavarsita ce sunt i-am ars pantalonii la costum si.... i-am cumparat apoi alt costum, i-a placut la magazin, acasa nu-i mai placea...si uite asa stau cu costumu nou in dulap...neimbracat...
azi i-am cumparat altu...dar tb scurtati pantalonii si petrecerea e maine seara, de maine eu sunt la serviciu.. nu stiu cum ma voi descurca.
azi cu tot pacatu i-am clatit o camasa. am mai calcat cate ceva, am pus si chestiile la fiert pt drob....si cate urmeaza sa fac... dar o sa ma descurc cred? nu?
acum o tai la epilat, pensat, facut unghii. tre sa dau bine la poza maine...

poze, Just Me
ambitioasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Delphinas

sa va si eu pe ziua de azi
gabriela...daca si-ar da cat decat silinta si al meu sot sa bucatariseasca cate ceva, vin oricand, dar cum totu cade pe capu meu, nu-mi vad capu de trebi.
colac peste pupaza, maine ma duc si la petrecere de sfarsit de an la el la serviciu...eu am cu ce sa ma imbrac, dar eu nexam costum. ca eu ca o gospodina desavarsita ce sunt i-am ars pantalonii la costum si.... i-am cumparat apoi alt costum, i-a placut la magazin, acasa nu-i mai placea...si uite asa stau cu costumu nou in dulap...neimbracat...
azi i-am cumparat altu...dar tb scurtati pantalonii si petrecerea e maine seara, de maine eu sunt la serviciu.. nu stiu cum ma voi descurca.
azi cu tot pacatu i-am clatit o camasa. am mai calcat cate ceva, am pus si chestiile la fiert pt drob....si cate urmeaza sa fac... dar o sa ma descurc cred? nu?
acum o tai la epilat, pensat, facut unghii. tre sa dau bine la poza maine...

poze, Just Me
ambitioasa




soro,te ajut io la bucaturi daca -mi invelesti sarmalele.Ca mi-a aratat mama de sute de ori si tot nu pot.Si m-am pricopsit c-un sot care fara doua oale de sarmale nu se simte satul !


Gabriela

"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.

Mergi la inceput