Moldovence aspirante sau gravidute(15)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hera01 spune:

buna
Cu ceva timp in urma scriam si eu aici, la FIV , Mame de ingerasi si Hydrosalpynx.
Dupa multi ani de asteptari,dezamagiri si multe , multe lacrimi pe 15.06.2009 s-a nscut mult asteptatul copil , Roan.
Va doresc mult noroc si puterea de a merge mai departe !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa80 spune:

HERA sa iti traiasca copilul si sa fie sanatos. Multumim pt incurajari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris1211 spune:

Buna, fetelor!

Revin si eu cu intarziere in a raspunde pe acest forum, desi va citesc constant.
In primul rand vreau si eu sa fiu trecuta in lista de moldovence aspirante Iris1211, Bacau, 28 (inca) :)
Pentru Ellenii vreau sa ii spun ca pe 30 sept ma voi duce la dna dr Draghici.
Nu pot sa va spun cat de mult astept aceasta data, de parca as implini iar 18 ani.
Pana acum nu mi-am facut nici un fel de test, analiza, etc. dar am inteles ca imi va spune dna dr ce si cum trebuie facut.
Eu pana mai de curand am privit problema cu foarte mare seninatate, adik daca nu am ramas luna asta, asta e.
In schimb, cand vad cat va agitati voi cu testele cu ...tot, ma apuca asa un sentiment de tristete si de vinovatie ca am stat atata timp cu mainile in san si am asteptat. Mi-a convenit foarte mult situatia sa plec cand vreau, sa vin cand vreau acasa (impreuna cu sotul ma refer), sa fumez si tot asa, dar se pare ca timpul trece asa de repede ca nici nu ne imaginam si acus fac 29 de ani sinu am si eu un bebe al meu.
Hai va pup ca acum ma apuca plansul....
O sa mai revin curand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa80 spune:

IRIS nu plange. Important este ca te-ai hotarat ca vrei un bebe si o sa lupti pentru asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris1211 spune:

1. Am mai citit cate ceva pe acest site in legatura cu planificarea unui copil si am hotarat sa ma opresc la farmacie sa-mi iau acid folic.
Chiar vroiam sa va intreb ca vazusem la farmacie un medicament pentru perioada dinaintea sarcinii, vitamine + acid folic, o fi bun?
2. Conform calculatorului de pe site si avand in vedere cele 43 de zile dintre menstruatia de iulie si cea de august mi-a aparut ca ar trebui sa am perioada fertila intre 15 si 20 septembrie, asa ca il voi pune la treaba serios pe sotul meu.
3. Ca si pont am gasit pe site si pozitiile care "ajuta" sa ramai si am constatat ca eu eram gigi-contra (adik eu am stat mai mereu deasupra) - ei lasa ca de acum la muncaaaaa tataie!

Gata m-am hotarat si nimic nu-mi poate sta in cale!
Va pup si ne "vedem" maine, sper.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

hera ma bucur nespus pt tine...m-am gandit de multe ori la tine si la fetele care au scris aici la inceputuri.
ma bucur ca este bine bebicul. sa fie sanatos si sa va bucurati de el.
iris bine ai venit.

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui Licurici

Bazar pt Mihaita

ambitioasa
Infertilitatea este o boala



Sa fii domn e o-ntamplare, sa fii OM e lucru mare


Ce-ai sa faci cu atata ura daca viata isi inchide maine portile??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

mmmm..noi plecam cu trenu..ca masinuta noastra e in servic mult si bine

inca nu am luat cazarea..azi maine ne luammmmm

mai devreme sau mai tarziu..minunea va aparea si pe strada mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza20 spune:

neata, ieri am fost si eu la omini sa vad care mai e treaba pe acolo. In z3 aveam un folicul de 9mm si 2 de 3mm. Am hotarat ca luna asta sa facem pauza din mai multe motive, in special cel financiar, injectiile ma ajungeau cam 15 mil si nu am de unde scoate banii astia acum...asta e. Luna viitoare cand voi incepe tratamentul sunt 3 evenimente mari, ziua mea, ziua sotului si implinim 5 ani de casatorie...din calculele mele IA ar trebui sa o fac chiar atunci...poate cine stie, va fi cu noroc si DD ne va da cadoul Sau mult asteptat.
Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophie76 spune:

hera, sa-ti traiasca baietelul, ma bucur f mult sa aud de astfel de reusite, imi da si mie o raza de speranta!
bitza, ma bucur ca mergi mai departe, sigur luna viitoare va fi cu noroc!
taty_ana, ce mai faci, cum te simti, sper ca totul e bine, tin pumnii!!
toate fetele!

sophie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris1211 spune:

Neata, fetelor!

Multumesc de urari Delphinas si, de asemenea, multumesc pt ca m-ai trecut pe lista de aspirante.
Ieri chiar am trecut pe la biserica si m-am rugat sa ne dea Doamne Doamne un copilas. Sunt sigura ca rugile noastre ne vor fi ascultate.
Va pup si va tin la curent daca mai am vreo veste.

Mergi la inceput