Moldovence aspirante sau gravidute(15)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vanessa80 spune:

IRIS si eu iau ac folic+ vitamine. Nu au cum sa strice. Multa bafta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophie76 spune:

buna fetelor! se pare ca se vor scoate vizele pt Chisinau!!!

http://www.9am.ro/stiri-revista-presei/International/139478/Chisinau-Vizele-pentru-romani-vor-fi-ridicate-pana-la-sfarsitul-saptamanii.html

sophie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amir10 spune:

Buna fetelor dragi,
Sophie, asa e, se vor scoate vizele pt Rep. Moldova, asa ca e cale libera la clinica de fertilitate din Chisinau.
Iris, nu fi necajita. Ai rabdare si optimism. Informeaza-te, e cel mai important. Nu sta la un medic mai mult de 1 an daca nu obtii rezultate, cauta altul care sa te ajute cu adevarat. Pe mine m-au ajutat foarte mult fetele pe acest forum.
Pogonici, drum bun in Ungaria, cu trenul e mai pitoresc si fara griji.
Delphinas, ceva noutati?
Bitza, relaxeaza-te si sarbatoreste.
Oanka, ce culoare are caruciorul tau?
Noutati despre mine: am intrat in luna a sasea, am o burtica rotunda - rotunda, am cumparat hainute dragute si multe de la Teba (pe Calea Chisinaului) si pt bebe si pt mine (10 body-uri cu 2 ron bucata, 2 costumase, bavetele cu 0,5 ron bucata, pantaloni si camasa pt gravidute). Bebe al meu e foarte miscaret,acum se simte si cand pui mana pe burtica, toata ziua face tumbe. Noaptea doarme cat dorm si eu, nu ma trezeste mititicul meu. Abia astept sa il vad. La fel va doresc si voua, cat mai repede o sarcina usoara ca a mea si bebe sanatos.
Pupici la toate.

23

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza20 spune:

amiras, ce ma bucur pentru tine, cred ca e o perioada atat de frumoasa, ce a mai trecut timpul....deja 6 luni...cand? acu nu de mult ne dadeai vestea cea mare.Indata indata ne anunti ca a venit pe lume minunea ta.

Fetelor, daca stiti mai multe despre clinica aia de la chisinau, spuneti-mi si mie sau dati-mi un site sa ma interesez si eu sa vad cum e pe acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns taty_ana spune:

sophie ce sa zic eu am dat cu bata in balta...asta e, sunt atat de suparata, acum 2 zile ma simteam si eu ff bine si ce crezi mi s-a facut pofta de cartofi prajiti si mujdei de usturoi, asa ca n-am mai stat pe ganduri si am facut, am mancat,mai aveam putin si mancam cu lingura mujdeiul ala, eu care de obicei sunt ff precauta din cauza stomacului ca am probleme...nu stiu de data asta parca mi-a luat cineva mintile offff si binenteles ca de 2 zile rau, crize mari de stomac si fiere, crampe de zici ca ma taie cineva pe din doua, azi-noapte era sa ajung la urgente asa rau ce mi-a fost, acuma s-a mai potolit un pic de la pastile ...maine imi fac testul la sange....la cat de rau mi-a fost nu mai am nici o speranta sa se fi prin acolo ceva....asta e prostia se plateste...nu stiu ce-a fost in capul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nichi spune:

Buna fetelor,sunt un pic suparata,ieri am fost la ecografie la Omini si rezultatul este : ovar dret patru foliculi ,toti mici,unul de 7 mm si 3 de 5 mm,iar pe ovarul stang doi ,unul de 10 mm si altul de 15 mm,iar endometru de 5mm.
Sunt programata la Ia vineri la ora 16 si sper ca pana atunci sa mai creasca un pic ,cum o vrea Dumnezeu.
Pogonici drum bun in Ungaria !
Pup toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophie76 spune:

nichi , rezultatul tau nu e chiar asa rau, in ce zi de CM esti? pina vineri au timp sa creasca si foliculii si endometrul asa ca nu intra in panica si pregateste te sa l primesti pe bebe.
taty_ana iubita, imi pare rau sa aud ca ti a fost asa rau, dar poate bebe totusi s a prins de ti a dat asa pofte si se tine tare pe pozitii, imi inchipui ce e in sufletul tau dar stii tu cum se spune : speranta moare ultima, eu iti tin pumnii in continuare si sper alaturi de tine!!!

sophie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana1980 spune:

pogonici drum bun in Ungaria si sa va intoarceti 3 sau 4 sau........
sa dea DD. Sa ne aduci numai vesti bune1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

ce bine ar fi sa se scoata vizele la vecinii nostri....nu se stie,,acum mergem la budapesta si poate vom continua cu chisinaul..mai stiiiii

doar domnul stie ce pe ce drum om lua noi....

mai devreme sau mai tarziu..minunea va aparea si pe strada mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nichi spune:

Sophie ecografia am facut-o in ziua 10(luni)sper ca pana vineri sa mai creasca si foliculii si endometru.
Bitza tu cu ce doctor ai facut inseminarea?
Taty_Ana ai grija de tine,si nu-ti pierde speranta
Noapte buna fetelor!

Mergi la inceput