Moldovence aspirante sau gravidute(15)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bitza20 spune:

pogonici, sa fie Dumnezeu si Maica Domnului cu voi si sa veniti cu vesti bune . Drum bun
Sophie, tu cand pleci?
Taty_ana,stai linistita, totul trebuie sa fie bine
Bitzy, ce mai faci, nu mai zici nimic?
Nichi, nu te speriat, ca nu e chiar asa de rau. uite...eu la prima monitorizare am avut foliculul de 12 mm, pana la IA a crescut pana la 17 mm. Dr mi-a zis ca de la 16 in sus se poate vorbi de o IA. Asa ca pana vineri mai are timp sa creasca. Eu endometru l-am avut in ziua inseminarii de 7.2, stai linistita ca nu e de rau, va mai creste cu siguranta. Si eu am fost luni la Omini, tu la ce ora ai fost, la ce dr mergi? Eu am facut inseminarea cu dr Luca. Iti doresc multa bafta si sa vii cu vesti bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nichi spune:

Bitza eu am fost la Omini pe la 18:30 am ajuns si am intrat la 20:00,fiindca doctorita a intarziat.Eu merg la dr. Dumitrascu Irina,asa mi se pare ok.,sa vad la inseminare si cel mai important dupa....
Acum eu incerc sa ma linistesc ,oricum cel mai greu o sa fie dupa ce fac IA ,sa astept rezultatul,sper sa dea Domnul sa fie bine
Pup toate fetele si o zi cat mai buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

bitza,eu sint prin preajma ,va citesc...
despre mine azi am inceput AC ,deci incepe numaratoarea inversa pina la FIV
taty-ana,iti tin pumnii si aici si sint cu ochii pe tine,doamne ajuta
nichi,cei 2 foliculasi de pe ov sting sint super ok si chiar nu ai nevoie de mai multi pt inseminare dar pina vineri mi se pare c-am mult, sa nu se sparga astia mari,de ce monitorizare asa de tirziu?cu ce ai facut stimulare? endometrul va mai creste si el....multa bafta




dumnezeu ma va ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

bitza,ti-a raspuns dr meu la mail?sa scrii ce ti-a raspuns,bafta



dumnezeu ma va ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza20 spune:

bytzi, draga mea, inca nu mi-a raspuns, nu stiu ce sa fac, oare sa-l sun? Eu wk asta merg la Bucuresti cu niste treaba si ar fi fost suuuper daca ma putea programa pe la inceputul sapt viitoare ca mai salvam o bucata de drum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza20 spune:


bytzi, multa bafta sa va ajute Dumnezeu si sa fbine de data asta. sa ma tii si pe la curent cu procedurile pe care le faci, in caz ca nu va merge la mine cu IA voi incerca si eu un FIV. Mie mi-e putin frica de punctie, probabil ca nu e cine stie ce dar daca n am mai trecut prin asa ceva. Te pup si da-mi un sfat ce sa fac cu dr Ispasoiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns taty_ana spune:

fetelor in ziua 10 de la embriotransfer beta 131...ce spuneti??? e de gemeni sau tripleti??....sunt fff fericita, DD mi-a facut cel mai frumos cadou din viata mea, astazi cand e ziua mea...vineri trebuie sa repet testul, sa dea DD sa fie totul bine...va pup si va doresc fericirea care o simt eu acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa80 spune:

TATY ANA felicitari! La Multi Ani! Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophie76 spune:

taty_ana te felicit inca o data si la acest topic!!Cind am citit mesajul la topicul de FIV mi-au dat lacrimile de bucurie, ma bucur din tot sufletul pt tine ; ti am spus eu ca pofta de cartofi si mujdei a fost de bun augur si nu se lasa el bebele alungat de o criza de bila sau stomac ca doar unde e mai bine decit la mami in burtica?!!
Fetelor s-a deschis sezonul la gravidute de toamna asa ca va astept la numarat boboceii!!! Sa dea Domnul sa o urmam cu toatele cit mai curind pe Tatiana!!!!!

sophie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns taty_ana spune:

multumesc sophie.....sper sa fi deschis sezonul de toamna cand se numara bobocii si veti veni toate dupa mine....nici mie nu-mi vine a crede inca...pupici

Mergi la inceput