Moldovence aspirante sau gravidute(15)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bitza20 spune:

taty_ana, felicitari si la multi ani. Facem dubla petrecere in seara asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nichi spune:

Taty_Ana felicitari pentru bebe si LA MULTI ANI!
Sper sa imi reuseasca inseminarea si sa te urmez cat de repede, sa dea Domnul ,sa ni se indeplineasca la toate visul acesta frumos
Sophie eu vineri sunt z14 iar maine dimineata trebuie sa fac pregnylul,am facut stimulare cu clomifen z2-z6, sper sa nu fie tarziu.
Doamne Ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophie76 spune:

nichi , pentru o stimulare cu clomifen ai raspuns foarte bine.Clomifenul este un antiestrogenic si de aceea endometrul nu era impresionant (repet :oricum nu era rau pt ziua 10, sigur pina la IA va creste si sub influenta pregnylului, iar dupa IA vei lua utrogestan care va ajuta). Asa ca te asteptam si pe tine cu vesti bune in curind!!

sophie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

taty-ana,felicitari si la acest subiect,asa da cadou de ziua ta,sarcina usoara iti doresc
sophie,ce zici de clinica Biogenesys ,uite tatyana a reusit ,eu ma gindisem la ea dar nu ma pot desparti de dr meu si in plus nu au banca de sperma,mi-a zis cineva ca din 10 fiv-uri care se facuse 7 erau reusite,hmmm ce zici de procentul acesta...
bitza,eu zic sa-l suni,oricum iti va raspunde si la mail ,doar cred ca a fost prea ocupat ca a fost plecat de la clinica... daca il suni, suna prin jurul orei 8,30-10 de obicei mai raspunde el,daca raspunde asistenta roag-o si zii ca vrei sa vorbesti cu el,sa stii ca e f dragutza,succes

sint atit de fericita de cind am citit de reusita lui tatyana



dumnezeu ma va ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophie76 spune:

bytzi , intr-adevar foarte incurajatoare statisticile vehiculate pentru Biogenesis, imi pare rau ca nu am stiut de ei mai din timp, pentru ca mi ar fi mai comod in Bucuresti decit in Budapesta, dar se vedem ce impresie imi face si clinica Kaali ,eu sincer ma duc cu o oarecare stringere de inima la Budapesta pentru ca prea mi se pare pomul laudat, dar sper sa scap de orice neincredere odata ajunsa acolo, am foarte multa nevoie de un doctor care sa mi insufle incredere si pe care sa l simt cu adevarat interesat de soarta mea, restul tine de vointa lui Dumnezeu!!!

sophie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

fetelor dar tatyana a facut un ungaria FIV si nu in tara....daca nu ma insel eu la Szghed...


mm..in ceea ce priveste sophie diferenta dintre clinica si profesionalisul de aici cu a celor de la budapesta il vei vedea tu..dar in nici un caz nu poti compara cu romanica noastra.vai de capul ei.......vei vedea...nici eu nu am fost abia marti am prima intalnire...azi sunt ziua 2..deci a picat bine....

tatyiana..doamne ajuta......ce ne bucura si noi ptr tine....doamne ajuta..ai vazut ca dd nu te uita si ne asculta rugaciunile

ia zimi te rog tu ai avut hidrosalpinx bilateral si tiai scos trompele??

mai devreme sau mai tarziu..minunea va aparea si pe strada mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

tatyana..scuze ca cred ca am facut confuzii cu o fata de pe ungaria..o chema tamarllys..si ea a facut FIV in ungaria..........scuzee

mai devreme sau mai tarziu..minunea va aparea si pe strada mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns taty_ana spune:

pogo eu am facut la biogenesis in bucuresti cu echipa de dr greci....si da procentul de reusita este mare de ex in iulie-aug din 7 fete au ramas 5....cum vi se pare?nu stiu acum in sept dar cand ma duc la echo ma informez si va spun...
eu nu am o trompa iar cealalta este total obturata si pogo crede-ma clinica se ridica la cele mai inalte standarde...pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pysypisi spune:

Citat:
citat din mesajul lui taty_ana

pogo eu am facut la biogenesis in bucuresti cu echipa de dr greci....si da procentul de reusita este mare de ex in iulie-aug din 7 fete au ramas 5....cum vi se pare?nu stiu acum in sept dar cand ma duc la echo ma informez si va spun...
eu nu am o trompa iar cealalta este total obturata si pogo crede-ma clinica se ridica la cele mai inalte standarde...pupici

Felicitari draga Taty_ana pt reusita,sa dea Dumnezeu ca bebe(ii)sa sa creasca mari si sanatosi,LA MULTI ANI si multa sanatate galateanca mea(si eu sunt galateanca dar de 6 ani locuiesc in Barlad )La fel ca si tine nu am o trompa iar cealalta are aderente si sincer mi-ai dat mari sperante si cred ca o sa-mi fac si eu o programare la Biogenesis si o sa renunt la Gynera.Daca esti draguta spune-mi cam cat dureaza programarea,ti-a dat sa faci cumva HSG sau laparoscopie?Povesteste-mi in mare cum a decurs de la prima intalnire si pana in prezent,si cat costa.Tu ai facut FIV cu blastocisti sau cu embrioni de 3 zile(sper sa nu gresesc).Scuza-ma ca te bombardez cu atatea intrebari.Te pupik dulce pe tine si pe toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

pogonici,sint si in RO clinici decente,uite eu am mare incredere in dr meu si in toti cei de la clinica Polisano Sibiu,am fost la destule clinici in RO , am fost si in Chisinau dar chiar nici una nu se compara cu Polisano,cazul meu e unul mai dificil si crede-ma daca nu gaseam dr asta asa de atent si implicat in ceea ce face m-as fi dus sigur in alta parte,dar eu cred ca si in RO se poate ,reusitele tin doar de dumnezeu
iti doresc sa te intorci multumita de la Budapesta



dumnezeu ma va ajuta

Mergi la inceput