Moldovence aspirante sau gravidute(15)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

ce vesti frumoase am citit azi...taty-ana sincere felicitari. asta da cadou de ziua ta. sa dea Dumnezeu sa fie bine pana la sfarsit.
eu sunt uimita complet. in viata mea nu am avut un CM ceas...29 de zile. azi in z29 au venit, frumos, elegant, dimineata au fost prezenti. nu sunt dezamagita. am sunat dr sa vad poate reusesc o hsg. merg la cabinet sa vb mai detaliat cu ea. daca nu vrea sa o fac maine, renunt compet la ea. bine ca se deschid vizele la chisinau si merg la mosin...asta e

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui Licurici

Bazar pt Mihaita

ambitioasa
Infertilitatea este o boala



Sa fii domn e o-ntamplare, sa fii OM e lucru mare


Ce-ai sa faci cu atata ura daca viata isi inchide maine portile??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophie76 spune:

delphinas, dincite stiu eu hsg se face imediat dupa terminarea menstrei, in nici un caz in timpul!!! HSG cred ca poti face si la maternitate la tine in oras sau la Iasi, unde mergi cu trimitere si nu mai platesti! Inainte de hsg e musao sa ti faca si un vsh ca sa se vada daca este o potentiala infectie sau nu.
Multa bafta!
nichi tinem pumnii pt miine!

sophie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana1980 spune:

Tatiana sincere felicitari!
Bitzi de ce zici ca, cazul tau e mai dificil?
Sophie tu la ce dr. mergi? spre ca nu in Bt...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nichi spune:

Buna dimineata fetelor ,haideti la o cafeluta .
Eu ma simt cam rau ,nu stiu de ce ,ma doare burtica, sper sa imi treaca cat mai repede.Oricum orice fac ma mai gandesc un pic la ce urmeaza ,sper sa fie bine.
Pup dulce toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns taty_ana spune:

pysypisi nu stiu exact cat dureaza programarea, trebuie sunat la clinica si intrebat ca dr grec nu sta tot timpul in RO... la mine cealalta trompa era obturata exact la intrarea in uter nu mai aveam ce face cu ea...eu le aveam pe toate facute si HSG si histeroscopie, analize tot tot....si am si inceput cu inhibarea....
nu vreau sa fac comparatii dar acesti dr greci sunt bazati pe meseria lor, ei cu asta se ocupa , asta este specializarea lor de fertilizare in vitro...iar clinica se ridica la cele mai inalte standarde...
fiv-ul simplu costa 8400 lei cu icsi se mai plateste parca 1700lei+medicatia care o poti lua de la ei si daca la sf tratamentului iti ramane le poti inapoia si-ti returneaza banii
eu am facut cu embrioni de 3 zile...
un nr de tel 0726.225.153

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza20 spune:

Bitzy mi-a raspuns aseara dr. Si-a cerut scuze pt intarziere. este al 3-lea dr care imi spune ca stituatia mea e de FIV, deci...cred ca asta va urma, nu cred ca mai cheltui bani pe IA, nu stiu...vad eu cum o scot la capat. I-am trimis azi din nou un mail si l-am rugat daca ma poate programa luna asta pentru o prima consultatie, sa discutam sa vedem care sunt pasii urmatori.
Ce vroim sa va intreb. in Mai la laparoscopie mi s-a pus diagnosticul de hidrosalpinx drept (ovarul stang si trompa lipsesc). Atunci cica s-a curatat tot. Oare ca sa incep procedurile de FIV trebuie mai intai sa scot si trompa asta, e mai sigur asa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

bitza,stiam eu ca-ti raspunde...acum vezi si tu cum faci si unde mergi nu vreau sa te influentez...bafta

mie mi-a prelungit perioada de AC pina pe 11 oct
pe 16 oct incep stimularea ,uffffffff ce mult mai eeeee

va pup pe toate



dumnezeu ma va ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pysypisi spune:

Citat:
citat din mesajul lui taty_ana

pysypisi nu stiu exact cat dureaza programarea, trebuie sunat la clinica si intrebat ca dr grec nu sta tot timpul in RO... la mine cealalta trompa era obturata exact la intrarea in uter nu mai aveam ce face cu ea...eu le aveam pe toate facute si HSG si histeroscopie, analize tot tot....si am si inceput cu inhibarea....
nu vreau sa fac comparatii dar acesti dr greci sunt bazati pe meseria lor, ei cu asta se ocupa , asta este specializarea lor de fertilizare in vitro...iar clinica se ridica la cele mai inalte standarde...
fiv-ul simplu costa 8400 lei cu icsi se mai plateste parca 1700lei+medicatia care o poti lua de la ei si daca la sf tratamentului iti ramane le poti inapoia si-ti returneaza banii
eu am facut cu embrioni de 3 zile...
un nr de tel 0726.225.153

Mersi mult esti o draguta.Dr. grec cum se numeste,pt ca vreau sa caut mai multe informatii despre el,de clinica nu am gasit prea multe pe net,stii tu vre-un site anume?Dr vb romana su cum te intelegi cu el?Medicatia la ei este mai scumpa sau mai ieftina fata de farmacii?Sper ca nu te superi ca te bombardez cu intrebari,dar sunt foarte hotarata sa ma programez la ei si sa renunt la Gynera.Inca o data iti multumesc tare mult si iti dores o sarcina usoara si fara probleme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

pysy,dr grec se numeste Diakoumakos Athanassion nu cred ca au sait aici,uite unul de la clinica lui din grecia
www.mitera.gr
ti-am scris ca si eu eram interesata de ei



dumnezeu ma va ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophie76 spune:

nichi, stai cumincioara, ia un No spa sau nurofen si sigur dispare durerea de burtica si miine esti fresh pt IA.
bitza, din ce stiu eu , daca ai fost diagnosticata cu hidrosalpix drept probabil va trebui sa mai faci o hsg sa se vada daca s a facut sau nu hidrosalpinx ul, daca Doamne fereste s a refacut cred ca sfatul medicului va fi sa scoti trompa si dupa aia sa faci FIV. Acuma parera mea personala, eu nu ma incred f tare in hsg, mie la hsg mi a trecut diagnostic hidrosalpinx sting, diagnostic care la laparoscopie s a infirmat, ambele trompe dovedindu-se usor permeabile fara nici un fel de hidrosalpinx.
dana la "consateanca mea", stai linistita ca nu merg la nici un doctor in BT, nici nu am mers vreodata decit pt eventuale monitorizari in timpul IA.Eu trebuie sa ma pregatesc de drum pina la Budapesta, saptamina viitoare vineri am o prima intrevedere cu dr. Kovacs, vedem care e treaba si pe acolo
bytzi mult succes la FIV sa dea Domnul sa raspunzi f bine sa ai foliculi grasunei si nu in ultimul rind iti doresc din tot sufletul o pereche de gemeni grasunei

sophie

Mergi la inceput