FIV in Ungaria 38

FIV in Ungaria 38 | Autor: crisis81

Link direct la acest mesaj




"Cele mai importante lucruri in lume au fost realizate de oameni care au continuat sa incerce chiar si cand se parea ca nu mai este nici o speranta." - Dale Carnegie





Informatii utile:

www.ivfpregnancycenter.com/index.php?p=7" target="_blank">Site-ul clinicii Kaali Intezet
www.kaali.hu/index.php?p=31#szeged" target="_blank">Adresa, Telefonul, Emailul clinicilor KAALI si pozele doctorilor
www.congresstravel.hu/map/fmap.html" target="_blank">Harta Szeged
www.flickr.com/photos/11706357@N04/sets/72157603706272930/" target="_blank">Harta clinica Szeged
Lista analize Szeged

LISTA DE PRETURI - SZEGED:
Consultatie - 12.000 ft
Spermograma - 12.000 ft
Analize hormonale - 14.000 ft
Ecografia - 7.500 ft
Ovulometria si monitorizarea cu ultrasunete - 105.000 ft
Punctia ovariana - 105.000 ft
ET - 115.300 ft
ICSI -110.000 ft
hatching -50.000 ft


Pensiuni in Szeged: 1, www.familiapanzio.hu/en.html" target="_blank">2, www.szegediapartman.hu/html_eng/index.php" target="_blank">3, www.brindza.com/en-szeged-accommodation.php" target="_blank">4, www.jooszallas.hu/araink.html" target="_blank">5 si www.iranymagyarorszag.hu/keres/szeged/szallasok/panziok-p1" target="_blank">altele, mai asteptam sugestii.
Site clinica Debrecen
Adresa email dr. Zadori-Kaali clinik: jzadori@gmail.com
Adresa email clinica Debrecen:kaalideb@jaguar.unideb.hu
Adresa email clinica Budapesta:kaali@axelero.hu
Lista preturi Budapesta

CURS VALUTAR:
1 EUR = 250 HUF (aprilie 2008)
100 HUF = 1,41 RON
CONVERTOR VALUTAR

Ce sa faci dupa ET
www.fertilitylifelines.com/serono/products/gonalf/pen/instructions.jsp" target="_blank">Instructiuni de folosire pt GonalF si Ovidrelle
www.transylvania.info/Dictionary/dictionary.php?lang=3" target="_blank">Dictionar maghiar-roman
Reusite la Szeged in 2006

Odiseea Szeged www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40885" target="_blank">Cap.1, Cap.2, Cap.3, Cap.4, Cap.5, Cap.6, Cap.7, Cap.8, Cap.9

Kaali-Budapesta Cap.1
FIV in Ungaria Cap.1, Cap.2, Cap.3,Cap.4, Cap.5, Cap.6, Cap.7, Cap.8, Cap.9, Cap.10, Cap.11, Cap.12, Cap.13, Cap.14, Cap.15, Cap.16, Cap.17, Cap. 18, Cap. 19, Cap. 20, Cap. 21, Cap.22; Cap.23, Cap. 24, Cap. 25, Cap. 26, Cap. 27, Cap. 28, Cap. 29, Cap. 30, Cap. 31, Cap. 32, Cap. 33,Cap. 34, Cap. 35,Cap. 36, Cap. 37;



"Cele care ne sunt exemplu, cele care ne sustin, pe care vrem toate sa le urmam si carora le multumim ca sunt alaturi de noi
MAMICI

Rh cea care a deschis acest drum spre Szeged! speram sa fi o mamica fericita
Adela gemenii Darius siCaius 15 septembrie 2005
Szeged - dr. Zadori 4 IA - nereusite; 1 FIV - reusit - ET: 24.01.2005si
SURPRIZA noul lor fratior Rares 13 decembrie 2007 - ramas natural
InternetDaria 25 iunie 2006
1 IA - nereusit la TM, 1 FIV - reusit la TM, 4 FIV-uri - nereusite la TM, 1 FIV( FIV nr 6) reusit la Szeged, dr Zadori, ET: 12.11.2005
LeliutaMaria
Mi-kaAlexia 12 septembrie 2006
1 FIV - reusit, Szeged, ET: februarie 2006Auburn
Andicu Filip 27 iunie 2007
FIV nr. 2 - reusit, Szeged, dr. Zadori, ET:octombrie 2006
Tanyuta Eduard-Raul
Daniela76 Alexandra
pussi Elena si Ana
iunie 2006 IA in TM, dec. 2006 FIV Szeged dr. Zadori, nereusit, martie 2007 FIV Szeged dr. Zadori, 2 embrioni transferati(de 4 si 7 celule) si 2 Tuste iesite
Corina74 Andrei-Dumitru

GRAVIDUTE

Simona FIV sept. 2007 Budapesta
Popica cu ET cu embrioni congelati oct. 2007 Szeged
chiara FIV oct. 2007 Szeged
tuculucu ET cu embrioni congelati ian'2008, Budapesta;
Miha3 FIV ian. 2008, Szeged;
AncaoradeaIAS feb.2008, Debreten;
Andrada.P FIV mar. 2008, Budapesta;
Marush FIV mar. 2008, Szeged;
Julia75FIV mar.2008, Szeged;
2 IA - nereusite la Targu Mures, 1 FIV - reusit la Szeged, dr. Zadori, ET:26 martie 2008
miha2004 FIV apr2008, Szeged, Dr. Zadori;
- 2 FIV-uri nereusite in TM, FIV3 Szeged - ian2008 nereusit; FIV4 reusit!
sorina_sz FIV mai2008, Szeged, Dr. Zadori;
- 2IA nereusite la TM, IA Szeged-feb'08- nereusit. Fiv mai 2008, Szeged, dr.Zadori reusit.



Si pentru ASPIRANTE sa dea Dumnezeu sa ne vedem cat mai repede pe lista si apoi a!!!
Sa ne ajute Dumnezeu!!

Liana30 - 7IA nereusite -4 in tara si 3 la Szeged-dr.Zadori-ian'07 prima IA la Szeged reusita cu gemeni-pierduta la 16 sapt,ian'08 Fiv intrerupt, FIV2 Aprilie 2008 - nereusit;
magduta10- dr. Krizsan - Szeged - hiperstimulare, 1 Fiv nereusit
Ioana 76 - dr. Zadori - Szeged - 2 Fiv nereusite 2007;
cornelianeli - dr. Zadori - Szeged - un Fiv nereusit mai 2007, Fiv 2 nov. 2007 nereusit.
sandica- dr. Zadori - Szeged - 3 IA nereusite; FIV1 Martie 2008 - nereusit,FIV2 mai2008 intrerupt;
amulis- dr. Tandor - Debrecen - Fiv nereusit sept. 2007,
maritof- dr. Zadori - Szeged - 4 Fiv-uri TM, 1 la Szeged!
dariaioana - un de 9 ani -sarcina naturala,dr. Zadori - Szeged - Fiv demarat in martie 2007, intrerupt din cauza unor chisturi; FIV1 - Medlife, dr. Silviu Predoi, mai2008 - Bafta multa!!
AndraO - dr. Krizsan - Szeged - 2 Fiv-uri in Ro nereusite, 1 Fiv Szeged sept. 2007-nereusit, FIV2 Szeged Februarie 2008; MULTA BAFTA !!!
crisis81- 3 IA nereusite la Buc - Dr. Bucur, FIV1 reusit Octombrie 2007 la Szeged -Dr. Zadori- sarcina pierduta la 7 saptamani, FIV2 Martie 2008 - nereusit, va urma FIV3;
leny2007 -3 IA nereusite in TM la Bega; dr. Zadori - Szeged - 1 IA nereusita ian'08, FIV1 mai2008;
borzasimo - dr. Zadori - Szeged - FIV - Februarie 2008-nereusit;
mamibria - dr. Zadori - Szeged - 3 FIV nereusite;
Micky2007 - 5 IA nereusite la Buc, FIV1 nereusit la Buc, FIV2 martie 2008, reusit la Szeged, dr. Zadori, sarcina oprita in evolutie la 6 saptamani;
dannette 2IA nereusite la Buc, Aprilie 2008 FIV, Szeged, Dr. Zadori nereusit;
Laura Garner- FIV + ICSI - Dr. Peter Kovacs - Kaali Budapesta - nereusit(sarcina "biochimica")
sima1 - FIV 1 nereusit la TM cu dr. Cezara Muresan, FIV 2 - nerealizat (nu a raspuns la stimulare), FIV 3 la Debreten mai 2008 nereusit;
Scamiy - sarcina oprita din evolutie in octombrie 2006, FIV 1 - aprilie 2008, Debreten nereusit;
valeria72 - FIV 1 la Medsana cu dr. Ancar - reusit - sarcina oprita din evolutie la 5 saptamani, FIV 2 - mai 2008, dr. Zadori - Szeged. MULTA BAFTA !!!
charmy - 2 FIV 2007 nereusite, TM, Dr.Cezara Muresan;
steliana04 - 2 FIV nereusite Debrecen, acum FIV 3 Szeged.
pamy - 1 IA -nereusita la TM in 2005, dr. Vladescu, in pregatire FIV, Szeged, Dr. Zadori;
KLU1973 - 4 IA neseurite in RO, FIV 1 reusit la Szeged, Dr. Zadori, sarcina oprita in evolutie;


Astept sugesti, idei... modificari ... cum vreti voi!



"Oamenii nu pot fi judecati dupa ceea ce spun altii despre ei, dar iti poti face o parere destul de corecta despre ei daca ii asculti ce spun ei despre altii."www.flickr.com/photos/11706357@N04/collections/72157602666536902" target="_blank">
Poze...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tuculucu spune:

miha 2004 felicitari!!!!!!!!!!1111

andrada p: mersi de griji. tu ce faci? ce fac bebicii? burtica e bine?
eu nu mai pot cu hainle astea. saptamana trecuta imi erau buni o pereche de pantaloni si azi ma strang de inebunesc. asta e, azi incep saptamana 17, deci a 5-a luna de sarcina... :)

pupci la gagici si bebici!!!!!!!

+17




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

miha 2004 FELICITARI!!! SARCINA USOARA SI SANATOSIIIII!LEGATUROOOOOOOOOO astept vestea buna!



PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada.P spune:

Tuculucu noi suntem foarte bine. Dam din manute si piciurute si suntem foarte veseli. O perioada m-am simtit mai rau dar acum sunt ok si ma pot bucura din plin de sarcina. Cu hainele si eu am probleme deja desi sunt abia in saptamana 11. De o saptamana jumate imi creste burta incet si bine. Cum sunt slaba, deja nu mai am decat o singura pereche de pantaloni care imi vin. Burta ta de cand a inceput sa creasca? Simti deja miscarile bebeilor? Si trebuie sa te mai intreb ceva: ai facut triplutest? Imi dai si mie adresa ta de mail pe PM? toata gasca!

Liana hai odata cu vestea buna ca nu mai pot sa lucrez!

Andrada 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanyuta spune:

ADELA am scris si eu la cap 37 pe prima pagina fivurile mele ca sa le treci pe prima pagina .mersi .daca mai trebe ceva complectam.
LIANA sper sa fie si la tine cu \\ liniute

MIHA 2004 FELICITARI PENTRU SARCINA .EU LA VALOAREA ASTA AM AVUT 3 BEBIEI .FELICITARI.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blanche25 spune:

MIHA 2004 FELICITARI!!!!!!!!!!!!

LIANA AM PUMNII STRANSI PENTRU TINE!!!!! DA-NE O VESTE BUNA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Miha 2004 FELICITARI sa ai o sarcian usoara la termen si bebi sanatosi si frumosi.
Cris LA MULTI ANI si implinirea tuturor dorintelor
Liana DD sa te ajute sa ne dai o veste buuuuuna, tin pumnii strinsi strinsi tare de tot.

Va pup pe toate

in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns steliana04 spune:

[red]Liana04 tu stii prin ce treci, sa de-a Domnul sa fie II, ma gandesc la tine mult, mult. Te pup
Miha2004, Felicitari, sa ai parte de o sarcina linistita cu bebici sanatosi si norocosi. Ma bucur ca ai reusit, nu prea erai optimista cand ne-am vazut dar iata ca Doamne Doamne a avut grija de tine.
Sima1, bine te-au gasit puiutii tai, sa ai grija de tine si de burtica. Te pup
Magduta10[/red] bine ai revenit. Spune-mi ce mai inghiti (naturiste), ma intereseaza si pe mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Steliana am revenit de mai devreme, dar nimeni nu m-a mai bagat in seama, cred si din cauza absebttei mele lungi, dar asta e asa am simtti eu asa am facut. De inghitit numai naturale inghit acuma ca mi-a fost destul de sintetice. De la Flp am luat mai multe acuma momentan , doar brinca ursului si mastodynonul, iar ep viitor cind o sa imi fac rost vreu si vitex fruit ca am citi ca e reglator hormonal. Iar sotu ca doar acolo e mai mare problema tot de la Flp, plus napraznic.
Tu ce mai faci, cum esti?

in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns steliana04 spune:

Magduta10, eu te-am observat mai devreme si ma intrebam uneori ce mai faci. Ce este FLp? Si eu vreau sa iau Vitex ca mi-s praf ovarele, am insuficienta ovariana. As fi vrut sa iau si ceva cu Aloe vera dar sunt foarte scumpe. Oricum maine ma vad cu un nenea doctor cu naturiste si vad ce imi spune si el. Iti doresc sa devii mamica cat mai repede, stiu ca iti doresti foarte mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marush spune:

Miha2004, FELICITARI!!!!!!!!!!!!

Pupici pentru gravidutza de gemeni!!!!!!

Sa stai cumintica, si sa va bucurati cat mai mult aceasta perioada unica!


crisis81 La multi ani cu sanatate!!!

!
Asa crestem Noi!
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Mommy&year=2008&month=12&day=11&babycount=2

Mergi la inceput