FIV in Ungaria 7

FIV in Ungaria 7 | Autor: andicu

Link direct la acest mesaj


Informatii utile :

www.kaali.hu/angol/index.html" target="_blank">Site-ul clinicii Kaali Szeged
Harta clinica Szeged
Lista analize Szeged
Lista noua preturi Szeged
Pensiune Szeged
Site clinica Debrecen
Adresa email clinica Debrecen:kaalideb@jaguar.unideb.hu
Adresa email clinica Budapesta:kaali@axelero.hu
Detalii clinica Budapesta
Lista preturi Budapesta
1 eur = 272,5 fts (septembrie 2006)
1ft = 137 rol
Ce sa faci dupa ET
www.fertilitylifelines.com/serono/products/gonalf/pen/instructions.jsp" target="_blank">Instructiuni de folosire pt GonalF si Ovidrelle
www.transylvania.info/Dictionary/dictionary.php?lang=3" target="_blank">Dictionar maghiar-roman
Reusite la Szeged in 2006


Odiseea Szeged www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40885" target="_blank">Cap.1, Cap.2, Cap.3, Cap.4, Cap.5, Cap.6, Cap.7, Cap.8, Cap.9 Cap.10

Kaali-Budapesta Cap.1
FIV in Ungaria Cap.1, Cap.2, Cap.3,Cap.4, Cap.5, Cap.6




Dragelor, la cererea unora dintre voi, va poftesc la capitol nou care sa va poarte noroc la toate si sa va vad la Odisee anul asta cu bebei de Ungaria!
Din partea unei cu drag pt voi, si in special pt Liana, sa-i fie cu noroc!



Andicu 13+

Poze noi

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Am si eu o rugaminte la voi, care ajunge mai repede la Szeged sau macar care din voi isi va aminti : puteti intreba daca in Szeged se poate naste in apa ?si unde exact? e o gravidutza la Odisee care ar vrea sa stie, pt ca in Romania se pare ca inca nu se practica. Va multumesc mult!



Andicu 13+

Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla28 spune:

steliana04, iti multumesc frumos pentru raspuns,noi suntem inca in faza de tatonare si informare, vreau sa fiu sigura ca va fi alegerea cea mai potrivita si ceea ce e mai important pentru mine sa am incredere in medici, pentru ca mi-am cam pierdut-o pe parcurs din pacate.
Imi pare rau pentru cele 2 FIV nereusite, oricum trebuie sa mergi mai departe si sa incerci din nou, asa cum face si pussi.
Cred ca in cele din urma voi alege Szeged, cu toate ca este putin "peste mana", dar se pare ca au mai multe succese si sunt foarte multe persoane aici pe forum cu suflet si care iti dau cu placere un sfat sau o informatie.
Asa cum spune si andicu, sa fie un capitol cu noroc pentru toate si Liana sa sparga gheata anul asta.

Va pup pe toate,
Carla


"Oamenii pot uita ce le-ai spus, dar nu vor uita nicioadat cum i-ai facut sa se simta"(Carl W.Bueechner)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

sa dea DD ca acest capitol sa ne aduca numai vesti bune!!!

Ioana 78 te rog sa ne spui cursul forint euro cand te intorci de la Szeged

Andicu o sa intreb, sper sa nu uit...daca nu o pun pe Crinuta si poti sa treci cursul la lei daca vrei 1 forint = 137 rol..

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Steliana multumesc de urari. Iti doresc aceleasi lucruri si tie.

Andicu daca uita Pussi sa intrebe, am sa intreb eu. Pussi sa-mi spui daca uiti.

pentru toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns steliana04 spune:

Andicu,o prietena de-a mea a nascut sub apa la Fagaras sau Brasov, nu mai stiu exact, dar asta a fost in urma cu 8 ani. Daca trebuie, o intreb mai multe. Pupici tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Va multumesc fetelor. Am inteles ca s-a practicat in Romania, dar nu se mai face, nu stiu de ce. Gravidutza e din Bucuresti, dar a zis ca ar merge un pic mai departe pt asta.



Andicu 13+

Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Buna, fetelor! Mi-a fost dor de voi!
LA MULTI ANI! Va doresc ca anul 2007 sa va aduca tot ce vreti voi si in primul rand bebelusii mult visati!
Va multumesc pentru urarile de Sf. Ion si desi cu intarziere, vreau sa urez si eu tuturor fetelor cu numele Ioana LA MULTI ANI!
Andicu iti multumim pentru noul capitol, sa speram ca va fi cu noroc si vom auzi de cat mai multe reusite!

Va pup pe toate!

Ioana


Vreau si eu un

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Fetelor, cand trebuie platiti banii pt. FIV+ICSI ? La prima vizita sau de cate ori mergi platesti ce ti-a facut ?
Ca sa stiu si eu pe cand ma programez.

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Irlandeza, la prima intalnire platesti doar consultatia, care e in jur de 18.000 fts-19.000 fts(consultatie+eco) sau mai putin daca iti face doar consultatia. Platesti prima parte de FIV abia in ziua punctiei,parca 210.000 fts (insemnand monitorizarea si punctia), iar restul la embriotransfer,daca faci FIV+ICSI, probabil ca o sa fie inca aprox. 225.000 fts. Iti mai trebuie bani in primele zile pt tratament. La a2a consultatie nu mai platesti nimic, dar de obicei iti da retetele pt tratament si e bine sa le iei in ziua aceea; numai ca m-a lasat memoria si nu-mi mai aduc aminte cat costa primele retete, aprox. Poate stiu fetele sa-ti spuna.
Daca te-ai hotarat sa faci primul pas, multa bafta si sa fie cu burtika de din prima!



Andicu 13+

Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

de Lianacine are noutati??? cred ca azi a fost la primul echo...

Ioana 78te astept maine cu vesti bune, cu la barbatel si cu AC la tine pt. ineceperea Fiv-lui

la toate fetele si toate burticile

PUSSI

Mergi la inceput