Ai nostri ca brazii (ian-feb05) 28

Ai nostri ca brazii (ian-feb05) 28 | Autor: Witchie

Link direct la acest mesaj

Continuare de la nr. 27

(1)[/url],www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70708&whichpage=1" target="_blank">(2),www.desprecopii.com/forum/post.asp?method=TopicQuote&TOPIC_ID=70882&FORUM_ID=63" target="_blank">(3),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71093&whichpage=11" target="_blank">(4),(5),(6),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72110&whichpage=11" target="_blank">(7),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72717&whichpage=10" target="_blank">(8),(9),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73633&whichpage=1" target="_blank">(10),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74051&whichpage=11" target="_blank">(11),(12),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74765&whichpage=10" target="_blank">(13),(14),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75635" target="_blank">15,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75899" target="_blank">16,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=76259" target="_blank">17,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=76701" target="_blank">18,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77260" target="_blank">19, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=78142" target="_blank">20, 21 , 22 23, 24, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=82068&whichpage=20" target="_blank">25 26

Noiembrie
23 nov. Alexandru (Bellamia)

Decembrie
15 Victor Stefan (Ana Maria) 11,7 kg/87 cm
21 Bianca Maria (Ingerasu)
22 Rayan (Crinuta) 11,8 kg/89 cm
27 Dragos Mihai (Lali) 11 kg/78 cm

Ianuarie
2 Vlad Ionut (Bubu05) 11,5 kg/86 cm
3 Sebastian (Adana)
3 Ioan Cristian (Monalac)
3 Sergiu Denis (Coraly) 11 kg/80 cm
3 Mara Theodora (Megg) 8,8 kg
3 Alexandra Beatrice (Ilucae) 9,2 kg/ 73 cm
5 Nectarie Ioan (Adita) 11 kg/78 cm
6 Stefan (aurelrusu)
6 Rares Daniel (o prietena) 10,6 kg/76 cm
7 Andreea Oana (Leta)
8 Andrei Stefan (Amary)
9 Tudor (Tomasa)
10 Sebastien Stefan (Oana Cretu) 10,6/81 cm,
10 Maria Theodora (Cocolino)
10 Ruxandra Maria (V. Erica) 9,5 kg/73 cm
10 Ioana Maria (Anuc)
11 Cosmin David, 11 kg/80 cm. (Mia Tincu)
13 Mihai (amo2004) 11,5 Kg/ 77 cm poze
13 Mihai Cristian (Bdana)
17 Viktor (Monique)
17 Natalia (Lavinia345)
17 Simona Andreea (Andrutza) 10kg/ 79 cm
17 Mandy Stephanie (Alina Maria) 9075 g/ 79 cm
17 Amanda Maria (Cory35) 10,2 kg/ 79 cm
18 Irina Ioana (Witchie)
25 Maria (Danielai)
25 Alexia (Miha T)
26 Bianca Maria (Kris)10 kg/80 cm
26 Albert-Adrian (Rachel Owen)
31 Alexandra Maria (Ubi)

Februarie

4 Andrei Razvan (Tigabita)
4 Iustin Gabriel (Gabi.i)
4 Gabriel (Catiflo) 10,6 kg/ 76 cm
5 Rebecca Andreea (PatriciaArdeleanu) 9,2kg /76 cm
5 Horia-Ioan (danonica)
6 Alexandra (Jone)
7 Elena Stefania (Gabry)
8 David Ran (Sara) 12.750kg.
9 Tudor Constantin (Bestutza)
10 Andrei (Kita)
11 Nicodim (Bagoiu)
11 Stefana (Alipiticot)
18 Cristina Mihaela (Ixxi) 76cm/8.900kg
18 Radu Andrei Alexandru (Amaya) 87 cm/11,3 kg
20 Sebastian (Clara03) 81cm/11,4 kg
21 Matei (Lbelciug) 10,2 kg/ 75cm la 1 an
21 Codrin Stefan (Shobo) 14kg /90cm
22 Hana (Magga)
23 Lucian (Crinia)
27 Vladut (Sirimie) 8,75 kg/74 cm Poze


Martie

7 Clara Sophie (Viktoria)

Daca nu va regasiti pe listuta nu inseamna ca nu va mai iubim ci ca nu ne-ati mai scris demult. Dar de-abia asteptam sa va intoarceti la noi!

Poftiti, va rog


Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
Doua veri frumoase

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Doamne ce spor a-ti avut la scris! Iar pagina aceea latita, m-a dat gata,

Simona, sanatate multa lui Vladutz! Sa nu-i dai ou, absolut, pana nu afli ce are de fapt si nici mar ras cu biscuiti. Scuze pt fetele care te-au indrumat astfel! ca le contrazic. Si marul copt a ridicat intrebari! Regim: orez, supa cu morcov, ceapa , carnita cu un firicel de sare,{ fara lapte , iaurt}, branza topita si cascaval, sticks-uri...banane, branza.
Iti recomand cu caldura, biotics, pt refacearea florei intestinale. Poate ne mai auzim pe msn..

Oana C, ma bucur ca sunteti optimisti! Nu se stie niciodata!

Crinuta, baieteii sunt, in general mai nazdravani, nu trebuie sa te axezi dupa zodii..e o totala porcarie!

Florina, stiu f bine ca nu e de joaca, dar nu o pot duce nici cu forta!

Lavinia, sanatate deplina tuturor!

Fetelor, nici nu mai stiu daca v-am spus ca Bia imi canta cu versuri: "nani, nani, puiu mami"!



albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

"neatza. Cine e la cafea?

Kris, nu ma axez dupa zodii, dar nici nu ignor trasaturile evidente.
Fiecare zodie are totusi particularitatile ei, la asta ma refer, iar citind acel articol despre zodia lui Rayan am vazut exact opusul, ceea ce nu mi se pare ok.

Oricum, ca fapt divers, Rayan in zodiacul chinezesc este maimuta, adica echivlentul leului, iar in rest, fiind in prima zi a zodiei capricorn, banuiesc ca mai preluat si trasaturi de la sagetator.

Oricum, nu conteaza. Cand citeam acolo ca e retras, ca nici n-ai zice ca e copil m-a pufnit rasul. Rayan si retrasul

Asa, acum sa va spun faza faina de aseara cand incercam sa il adorm.
Eu imi iau o carte sa citesc, stiind ca adormitul dureaza cam o ora pe putin, la care el incearca sa imi ia cartea si sa " citeasca" si el, ca mami lui.
La faza asta eu ii spun " Hai mai mami, e a mea" ( referindu-ma la carte), la care el spune " e a ma"!
Apoi eu repet, ducand mainile la piept cand spun ca e a mea, iar el repeta " e a ma" ducand manuta la pieptul lui. A fost tare dulce.

In dimineata asta dupa ce ii dau laptele, ma intreaba " pa paci?" si eu ii spun " bine fac mami, dar tu ce faci"?



Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Abia acum am citit din urma, si sunt tare trista pentru Oana, insa, eu zic sa aveti rabdare si apoi sa incercati dupa integrare.
Poate in timpul asta va mai completati studiile si apoi chiar nu vad de ce sa nu reusiti cu un job ceva.
Deci, capul sus, nu e totul pierdut.


Amaya, iti multumesc pentru descriere. Chiar te rog sa imi mai povesesti.


Tomasa, ai dreptate. La concluzia asta am ajuns si eu, ca fiind la inceput de zodie, de fapt in prima zi, e greu sa ii definesti caracteristicile din punct de vedere strict zodiacal.

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Crinuta, referitor la zodii, unde am lucrat aveam astrologi si mi-au spus ca cel mai important lucru, cel care defineste trasaturile persoanei, este ascendentul, nu zodia in sine, insa fiecare persoana este unicat si in functie de liberul arbitru isi accentueaza sau nu trasaturile generale trasate de univers la nasterea lui.

Oana 19+ si nazdravanul Andrei (18.02.2005)

"Pentru BARBYE, una dintre noi- trebuie sa ajuti!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Amaya, da, am uitat de ascendent. Nici nu mai stiu ce ascendent are Rayan, desi cand s-a nascut m-am uitat in carte.

Eu zic ca i se potriveste zodiacul chinezesc foarte bine.

Sa va spun faza haioasa de ieri: Amin era in bucatarie, gatea, eu l-am ajutat putin si apoi m-am dus la musafir sa nu il las singur, desi ii tinea Rayan companie.

La un moment dat mi se pare mie ca aud batai in usa, dar am zis ca probabil Amin bate ceva pe acolo, cine stie,asa ca mi-am continuat discutia.
Trece timpul, Amin nu mai vine, el care a spus ca vine in 5 minute, astfel incat amicul lui se duce dupa el la bucatarie.
Peste 2-3 minute ma duc si eu zicandu-i" pai ce faci, n-ai zis ca vii in 5 minute">? La care se uita la mine si aproape il apuca rasul.
Ce s-a intamplat?
Eu l-am incuiat din obisuinta pe Amin in bucatarie, mai precis am incuiat usa din cauza lui Rayan, sa nu ajunga la bucatarie.
Bietul tati a batut in usa, nimic, asa ca a ramas sechestrat pana am venit noi, dar mi-a spus ca cea mai tare faza a fost cand am venit eu ultra mirata de ce tot face de nu mai vine

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Crinuta, mie mi-e ca tu ai vrut sa ramai singura cu musafirul ...super...bine ca noi n-avem usi la bucatarie ca altfel m-ar incuia sotul numai acolo.

Oana 19+ si nazdravanul Andrei (18.02.2005)

"Pentru BARBYE, una dintre noi- trebuie sa ajuti!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Hahaha Amaya, m-ai facut sa rad. Pai sa sii ca putea fi interpretat asa, dar n-a fost cazul.
A fost atat de haioasa faza incat radeam in hohote in bucatarie cand mi-a povestit Amin. Pe el cel mai mult l-a amuzat cand am intrat eu si l-am intrebat mirat ce a tot facut de n-a venit.
Eu il incui si tot eu intreb..




Hai ca se pare ca doar noi doua suntem pe aici. Fetelor, stiu ca e weekend, dar voi nu va beti cafeaua la pc?

Erica, unde e rulada? Astept poze.


Oana, cum au argumentat raspunsul negativ? De fapt, l-au argumentat in vreun fel sau au spus doar sa parasitit tara?


Alta faza, recenta: deschide dulapul, imi ia poseta ( acolo o ascunde eu de el, si de regula incui dulapul) vine la mine, mi-o da si spune " e a ta". M-a topit....

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Buna, buna!

Ieri n-am apucat sa intru, prietenul lui Vladut, Raul, a facut 2 ani si a fost super petrecere si ne-am intors pe la 10 seara.

Si pe mine m-a dat gata pagina aia super latita

Oana C, imi pare f. rau ca v-au refuzat! Capul sus, e bine ca esti optimista, desi in suflet esti trista! Curaj, ca va fi bine! Sunteti toti trei, sanatosi si o sa va descurcati!

Interesanta discutia despre zodii, nici eu nu prea cred in asta, dar e interesant.

Crinuta, super haioasa faza cu bucataria! iar Rayan vad ca te topeste pe zi ce trece! Un pup mare de la noi!

Simona, sanatate lui Vladut! E mai bine, mai are scaune moi? Daca nu face febra sau nu varsa, nu e enterocolita...poate a mancat ceva ce nu i-a priit si a facut cateva scaune moi. Ce a zis Kris e bun pt. regim, insa branza topita...hmm, as evita-o, mai bine cascaval si mult ceai de menta, in loc de apa. Eu pe Vlad il fac bine cu Hydrasec.

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shobo spune:

Am mai curatat ceva la putica, si parca s-a retras singura una din pungute, nu stiu cum, cred ca se scurge si singura albeata aceea. am obs ca dc trag de preput si strang usor apoi supureaza smegma de pe sub pielea aceea... si cum nu pare ca-l doare deloc eu am tot facut asa si vad ca iese binisor de acolo, sper sa reusim sa golim ambele "pungute" ca ma cam speriasem iar. asa ca deocamdata nu mai mergem la dr, il lasam asa si avem grija mai mare cu curatarea acolo, acum ca a mai iesit din smegma pare ca s-a mai si decalotat un pic.

de 2 zile C are muci, si eu la fel. o fi de la schimbatul climei din GR unde era ccald cu cea din RO unde s-a racit?... posibil. luam amnadoi paracetamol.

si lui se pare ca-i ies cred ca ultimii dinti (cred ca ultimele 4 masele ca in rest are tot) ca baleste f tare si are si zile mai maraite.
aveti idee cati dinti tb sa aibe in final spre 2 ani? Codrin pana acum are asa: 8 incisivi, caninii, si 4 masele.


Mamica lui Codrin din 21.02.2005
"Te iubesc nu doar pt. ceea ce esti, ci si pt. ceea ce sint atunci cind sint cu tine!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Shobo, 20 sunt astia de lapte. Si lui Tudor tot 4 masele ii lipsesc.

mama de BAIAT (9 ian. 2005)

Mergi la inceput