Ai nostri ca brazii (ian-feb05) 28

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Amaya, desi nu sunt blonda, observ ca ma prind cam greu . Sa nu razi prea mult de mine, dar ce inseamna "nemuncita" ? Am o banuiala, dar nu sunt sigura si n-as vrea sa gresesc...nu de alta dar chiar ma intereseaza retzeta , nu a fost o intrebare retorica doar.
Si as mai vrea sa stiu cate ceva: ai idee in a cata zi a ciclului ai ramas? bei cafea, cola? mananci sarat sau nesarat? mananci cartofi si rosii? dupa cum vezi, sondaj de opinie in toata regula ....

mama de BAIAT (9 ian. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Si noi tot 16 avem si asteptam cele 4 masele care ne-au mai ramas, dar, desi cam saliveaza eu nu vad nimic.
Nu face nimic, asteptam.





Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia345 spune:

Salut!

Eu bolesc de 2 zile,ieri am vomat si ce n-am mancat(nu am reusit sa bag nimic in gura si totusi seara am vomat de 2 ori),am o stare de somnolenta,ameteala,moleseala,durere de spate de nu pot sta nicicum...Natalia are scaune moi,am scapat de canini acum vad ca-i ies alte masele ca isi tot baga degetelul acolo,culmea e ca ies unii dupa altii fara pauze intre ei.

Florina cum se mai simte sotul?Imi amintesc bine a avut o operatie la coloana acum un an si ceva?Cu ochii ce sa-ti zic,m-a socat intamplarea...

Lavinia

poze Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana cretu spune:

Sanatate tuturor ca vad ca sunteti bolnaviori!

Si noi tot 16 dinti avem.

A vorbit William (nasicul lui Seb) cu doamna de la asociatie, am gasit nr de mobil pe net. A zis sa ne ducem joi (cum aveam planuit de altfel) si sa ducem tot dosarul, inclusiv refuzurile si ei se ocupa de recurs, ei ne sprijina, daca vor sa ne expulzeze, ei ne sustin sa nu se intample asta. A zis ca refuzurile c'est de n'importe quoi (tampenii), ca sunt carora nici macar nu le-au scris ca pot face recurs. Si ca nu trebuia sa ne bagam in circulara asta (in alta lege trebuia), ca noi nu intram in ea, ca e valabila pt copiii scolarizati SI cei nascuti aici, nu cum ne-a sfatuit "gentilul" functionar atunci. A facut expré, sa mai scape de unii ca noi. Sa vedem ce s-o mai intampla. Noi continuam lupta, nu ne lasam. TREBUIE!

Va pup!


Oana si Seb
(10.01.2005)


AUGUST SEPTEMBRIE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Oana, asa te vreau! Sa nu te lasi.

pupici

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Irina, iti dai seama ca, cu toate ca am inteles interesul real si sincer, am ras de m-am rupt cand am citit mesajul tau .

Acum hai sa le iau pe rand:
- "nemuncita" inseamna ca nu ne-am chinuit in mod special pentru asta, ca la Andrei, cu teste de ovulatie, prestat la comanda si restul nebuniilor (Alex a fost convins ca e fata chiar si cand primul medic ne-a dat verdictul preliminar de baiat, la 11 sapt., tocmai din motivul acesta, ca n-a fost muncita sarcina fiindca la Andrei l-am chinuit rau de tot);
- de ramas insarcinata nu stiu exact insa a fost ori in ziua 11 ori in ziua 15.
- beau si cafea si pepsi (fara zahar, ca sa fiu exacta, si cafeaua si pepsi-ul )
- mananc moderat de sarat, restul familiei adauga sare, la masa, in mancare, eu nu, dar prefer snack-urile sarate celor dulci.
- cartofi mananc foarte des, preferati fiind prajiti si pe locul 2 piure; rosii mananc rar, mananc insa multi castraveti.

Tare haios sondajul tau !

Lavinia, multa sanatate!

Oana, tinem pumnii!


La capitolul dentitie noi avem 6 dinti, 4 masele si acum mai iese un dinte jos. Suntem tare codasi si la capitolul asta.

Oana 19+ si nazdravanul Andrei (18.02.2005)

"Pentru BARBYE, una dintre noi- trebuie sa ajuti!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Shobo, am uitat sa-ti spun ca e excelent ca se curata, insista pana se curata de tot si ati scapat de alte manevre mai invazive.

Oana 19+ si nazdravanul Andrei (18.02.2005)

"Pentru BARBYE, una dintre noi- trebuie sa ajuti!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Intru sa dau vesti: Vladut nu a mai facut kk de ieri la prinz.. Sper sa nu ajungem in partea ailalta. Dar continuam cu regimul si cu prafuri, sa nu revina. El e vesel dar s-a facut un plingacios, daca nu i se satisfac dorintele plinge imediat, sper sa nu ramina cu naravul asta

kris, Tomasa, Liviana, Bubu, Amaya multumesc mult pentru ajutor, nu as fi stiut ce sa fac fara voi

Amaya sigur a fost putina munca, nu se poate fara Sarcina usoara in continuare si bb sanatos si mincacios!

Oana Cretu mult succes!

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Poze de la Mot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Simona, ma bucur ca Vladut e bine...daca accepta lichide multe nu aveti de ce sa dati in extrema cealalta.
Bineinteles ca putina munca a fost, dar mai mult placere

Irina, ia uite ce a postat o forumista mai inainte:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=84715

deci conform teoriei am ramas in ziua 11.

Oana 19+ si nazdravanul Andrei (18.02.2005)

"Pentru BARBYE, una dintre noi- trebuie sa ajuti!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Hi, hi, haioasa discutia despre "munca", o sa o tin minte pt. bb2!

Lavinia, imi pare rau ca esti bolnavioara, insanatosire grabnica!

Simona, ce bine ca nu mai are nimic! Mai tine-l cateva zile pe regim, apoi introduci treptat alimentele!

Oana C, mult noroc cu recursul si imi place ca esti optimista!

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput