Clubul "babelor" FIV-oase 35

Clubul "babelor" FIV-oase 35 | Autor: o-baba

Link direct la acest mesaj

cap 1 cap 2 cap 3 cap 4 cap 5 cap 6 cap 7 cap 8 cap 9 cap 10 cap 11 cap 12 cap 13 cap 14 cap 15 cap 16 cap 17 cap 18 cap 19 cap 20 cap 21 cap 22 cap 23 cap 24 cap 25 cap 26 cap 27 cap 28 cap 29 cap 30 cap 31 cap 32 cap 33 cap 34


Aristica: Nu m-am gandit ca voi ajunge aici, dar, dupa 4 ani de analize, operatii, fertilizari in vitro si nenumarate sperante, iata-ma, tanara, intr-o casnicie minunata, alaturi de un om minunat, cu o casa plina de lighioane si prieteni, dar fara un copil. Nu-i nimic. Ca asta nu-i tot ceea ce detin. Detin prietene virtuale (si nu numai, caci unele dintre voi au devenit prietene "reale"). Prietene care trec prin aceasta viata cu speranta ca vor deveni mame. Prietene care apeleaza la tehnicile pe care ni le ofera medicina secolului XXI.
Suntem de multi ani pe acest forum. Am citit mult. Noi am fost aici, incurajand sute de fete. Sunt convinsa ca nu exagerez cand spun "sute". Suntem spijin pentru ele. Dar, suntem sprijin si pentru noi, "babele". Acest apelativ nu se refera la primaverile noastre, ci la anii de incercari, la sperantele noastre incomensurabile.
Suntem imprastiate prin Romania, sau chiar in afara ei. Nu ne putem cunoaste toate, nu ne putem intalni. Dar ne sprijinim zilnic. Haideti s-o facem aici, in "clubul" nostru, pana cand vom parasi aceasta parte "dureroasa" a forumului, invingatoare.

Info utile (IVF blogs, articles, RIF):
1. Dr. Thomas G. Hannam Fertility blog/Toronto/Canada (Protocols, RIF, FAQs) www.fertility.ca/" target="_blank">aici
2. Dr. Edward Ramirez Women's Health and Fertility blog/Monterey Bay/California aici
3. Immune Issues Fertility Friends Immune Board/UK www.fertilityfriends.co.uk/forum/index.php?board=52.0" target="_blank">aici
4. Calcium Ionophore (Treatment for improving fertilization rate) www.fertile.com/Calcium-ICSI.html" target="_blank">aici si aici

Gravide: dupa prea mult timp
tamys FIV1 - Genesys, negativ; FET primul test bhcg 131, al 2-lea in scadere...; FIV2 Genesys, negativ; FIV3 Polisano Sibiu, negativ; FIV4 Polisano Sibiu, negativ; FIV5 Istanbul Turcia POZITIV CU GEMENASI !!!


Mamici:
Adi, mami de Ana si Ioachim (25.10.2010), 5 IA, FIV 1 punctie oarba, FIV 2 reusit, ambele dr Kovacs, Budapesta;
many_bani, 1993 sarcina obt. natural, avort spontan 10 sapt.; 2008aprilie-FIV1 sarcina oprita din evolutie 12 sapt.; 2008oct. - FIV2 nereusit; 2009feb. - FET rezultat inima ei si a sotului, Vlad; 2011feb. - FIV sarcina oprita din evolutie 13+ sapt.; FET 2 martie 2012, nereusit;


Tatici:
tanno25 mandru purtator de oligoastenoteratozoospermie severa, cu 3 FIV-uri la activ: fiv1-dec 2009 Szeged/Zadori, fiv2-martie 2010 Szeged/Zadori, fiv3 Budapesta/Kovacs. Din cel de-al treilea a rezultat Bogdanel;


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns o-baba spune:

sa avem un capitol frumos si vesel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui o-baba

sa avem un capitol frumos si vesel


Si beta gras

Hai Spania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:


many, m-am inecat cu capsunii de ras
Ari, iti dai seama ce-ar iesi (la nivel de idei), daca s-ar intalni sotzul tau cu sabina?
Ana-banana, your wish is my command
app. PK..ntz, ntz..nope, PK nu functioneaza asa..you don't go and tell him what to do
parerea mea: AMH-ul tau oricum e micut, PK oricum stimuleaza light, n-o sa ai, Frau, decat un nr decent de oo, dar, cel mai important e, sa fie buuneee si ..atat a fost->> mommy to be!! deci, lasa omul sa-si faca treaba, 4-5 oo, apoi 2-3 fine embies de ziua 3 si beta grasan (vb lui many)..asa vad eu mini fiv-ul tau ultra-delicato-plin de finesse, da?


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimpiadobre spune:

Artistica, clinica din Turcia ma atrage, ar fi fost bine sa iau in seama aceasta varianta in iarna. Acum sunt o doamna care mai am putin si fac 40 de ani si ma gandesc la ovocite,embrioni donati si din cand in cand la un fiv pe ciclul natural. Turcii am inteles ca nu au de astea.
Lara, nu stiu ce cuvinte sa folosesc pentru ati transmite ca iti doresc din tot sufletul un beta pozitiv.
Adipapazi, preotul mai spune "cu toti cei din sufletul lor" si noi suntem in sufletul tau si nu mai conteaza numele.
Adriana, bafta multa!
Qiao, lyly eu sunt atenta la ce faceti voi ca suntem in aceeasi"liga"( 40 ani).
Va doresc la toate o seara buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

Olimpia, multzam' tare..inteleg si apreciez, si din putine cuvinte
fetelor, sunt mandra de capitala noastra.. arata tare fain, la tele, stadionul..vb lui many..hai Spania
Adina, cica a anuntat crainicul trimis de UEFA pe stadion "welcome to Budapest" (a aparut stirea, pe burtiera la TVR2, la Ora de business, de genul "gafa de proportii..")



to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Gata cu primele injecti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Lara, sper sa ai gura aurita!



Eu nu ma uit la meci, ma bag la vreun serial... da' nu mai stiu la ce sa ma uit...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Yey, Ady , sa fie intr-un ceas bun! Doamne ajuta sa fie totul bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Deci, pe langa tot ce am pe cap, am preluat starea Larei si stau cu plansu'n plex! Si eu ziceam ca sunt fata deshteapta si ca eu stiu sa ma controlez! Teoretic stiu multe, dar la practica zici ca-s proasta satului!

Lyly draga mea, tu ce mai faci? cand mai auzim si de focurile tale? ca io ti-am zis ca nu ies de-aci pana nu te vad cu burta mare!

Samira cea cu ochi albastri si sprancene de poveste, unde se ascunde fata? Inteleg ca Superfactu cu noroc refuzi sa-l mai folosesti, da? Bineeee...............

Mama mama! Falcao asta e de belea! Ma gandesc cum m-as fi orientat si eu sa ma marit cu un fotbalist de-asta macar 3 luni (ca mai mult nu aveam cum sa rezist sigur!) ....ramaneam si eu cu 1 milion =doua de dolari, si acum nu ma mai enervam pe la job




10 ani de incercari pentru a avea un BB
FIV 2 reusit decembrie 2011 Budapesta, dr Peter Kovacs

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

trecui sa va citesc
ce jucarie?
cred ca ma depaseste:))
noapte buna fetelor. si ah ce m-as fi uitat la meci dar l-am sarit de nevoie in seara asta
bafta pentru beta mare!!!

Mergi la inceput