Fulgusorii se topesc la soare :))..de placere{24*}

Fulgusorii se topesc la soare :))..de placere{24*} | Autor: nov.dec2009

Link direct la acest mesaj



FULGUSORI DE NOIEMBRIE - DECEMBRIE 2009


DESPRE NOI:
Dupa 188 de capitole, a nins la Odiseea noastra, cu 41 si 46 ,
iar fulgusorii au zburat impreuna cu cele 83 mamici
la Primele 365 de zile din viata unei comori, unde au asternut alte 88* de capitole.
In prezent am poposit pentru 4 ani la CLUBUL SCUTECELOR!
CAPITOLE:{1*}{2*}{3*}{4*}{5*}{6*}{7*}{8*}{9*}{10*}{11*}{12*}{13*}{14*}{15*}{16*}{17*}{18*}{19*}{20*}{21*} {22*} {23*}







Au ramas pe metereze un de mamici de urmatorii :


22.10 - Razvan Mihai de Tiusca (DN 07.01.1976) + Matei

28.10 - Mihai de Pishko+deEmma(DN:14.03.2011)

30.10 - JRde Vias (DN 21.09.1980)

06.11 - Sophia Ioana de Laura B (DN 20.06.____) + Diana (DN:11.03.2003)


09.11 - Andreea de Kia (DN ____)

09.11- Nicholas James de Bobomom (DN 23.06.1978)

11.11 - Vlad Stefan de Busymummy (DN 16.11.1978) + Andi(DN:27.05.2005)

13.11 - Daniel Matei de Lorelix (DN 26.04.1973)

14.11 - Matei Constantinde Roxyaly (DN 31.07.1985)

17.11 - Maya Paula de rgagapie (DN ____)

18.11 - Liviu Rares Andrei de Magdaz_ina (DN 07.05.1977) + Iarina (31.01.2006)

30.11 - David Andrei de A_driana (DN 14.06.1986)

30.11 - Dragos Andrei si Eva Maria de Gabitza35 (DN 02.11.1973)

03.12 - Sofia Cristiana de MadalinaT (DN 04.05.1982) + David (16.01.2005)

12.12 - Filip de Sunshine2009 (DN 09.09.1979)

21.12 - Stefan Teodor de allexa06 (DN 27.10.1979 )+Razvan Ioan(DN:29.03.2006)

23.12 - Adela Maria de 28061982 (Alina) (DN 28.06.1982)

29.12 - Ariana-Ioana de getik1 (DN 29.11.1984)
Asteptam vesti de la mamicile mai putin active ale urmatorilor :

03.11 - Andreas Georgian de Cryss_Oana (DN 17.05.1985)

09.11 - Elisabeth de Katyuscha21 (DN 16.07.1987) + Andrei (26.09.2006)

14.11 - Daniel Stefan de Andrutza (DN 11.06.1977) + Simona-Andreea (17.01.2005)

16.11 - Natalia Oana de Dienutze (DN 12.09.1975)

19.11 - Petra Oana de Pirelia (DN 21.01.1975)

30.11 - Carmen de Vioo (DN 05.12.1987)

08.12 - Matei Andrei de Ralu_seby (DN DN 02.09.1983)

09.12 - Cezara Maria de Dankutza (DN 28.11.1976)

11.12 - Justin Damian de Romanitza_31 (DN 04.04.1978)

14.12 - Nicholas Ellan de Simonette (DN 07.05.1974) + Luca (02.02.2006) + Yannis-Cristian (13.02.2008)

17.12 - Matei Ioan de Danaflor03 (DN 22.03.1977)

Citat:
MAI ASTEPTAM VESTI DE LA: Gia12, Miramar, Daniya, Edelya, Simona9999, Geea, Angel001, Cristinna, Zuza_zuzi,Oana_PDV, Andre_lina, AdinaMia, M_Alexa, Lillyka, Micki_mica si Rebebe,Suzyca, danangie, laviniablaga,Speranta76, dana.n,zodie de foc, ariadna33,S_alinutza, li_am,rgagpie, ofetitza, myrella21,alexa75, mihamora,monica09,Jay, Arcadia, carminabulina,cosminik,larisel, ralia, ralu76,dianeali, camelia86,Mussica,Elinic,CRLP,douradoudou!

IN MEMORIAM:
Alunelsialbinuta
Maryam (17.09.-12.11.2009)
Darius-Andrei

Odihnesca-se in pace!Nu-i vom uita nicicand!!
+Sa ne rugam neincetat pentru sanatatea:+
-DIANA,pui de Laura_b
-LIVIU RARES ANDREI, iubit al Magdaz_ina
Prietene dragi
Alexia_07
Adresa comuna email - nov.dec2009@gmail.com sau nov.dec2009@yahoo.com
ID cont comun picasa - nov.dec009
Parolele la cerere pe PM

Cum sa-ti activezi PM-ul - Mergi la: Contul meu - Mesaje private- Options- Activeaza mesaje private

Cum sa ascunzi un link - [ url=" aici scrieti linkul " ]aici scrieti denumirea dorita [ /url ]
Cand scrii formula, scoti spatiile dintre parantezele patrate, astfel incat sa nu ramana nici un spatiu liber in interiorul formulei.

[size=1] LINK-URI UTILE

Baia si masajul bebelusului, Igiena gurii, Igiena nasului, Igiena bontului ombilical
www.novaoptic.ro/Afectiunile%20ochilor%20la%20copiii%20nou%20nascuti.pdf" target="_blank">Afectiunile ochilor la nou-nascuti
Util pentru alaptare
www.babycentre.co.uk/baby/development/" target="_blank">Dezvoltare saptamana de saptamana si repere de crestere , www.babycentre.co.uk/baby/development/letsplay/" target="_blank">Cum sa ne jucam cu bebelusii
Drepturile Gravidelor, www.tapusele.ro/tag/dosar-trusou-nou-nascut/" target="_blank">Dosare, alocatii etc
www.reteteculinare.ro/forum/discutii/reguli_de_baza_in_diversificarea_alimentatiei_sugarului-534/" target="_blank">Schema de diversificare a dr Culcer
Lista alimentelor total interzise intre 4 luni-4 ani
www.wholesomebabyfood.com/solidfood10to12montholdbaby.htm" target="_blank">Ce putem oferi de mancare unui bebelus de 10-12 luni (link in engleza)[/black]

Afla mai multe despre copiii nascuti prematur! Viziteaza site-ul Sansa la viata, sansa la noi amintiri


Sarbatoritii lunii MAI


MadalinaT - 04.05

Magdaz_ina - 07.05

Simonette - 07.05

Cryss_oana - 17.05

Andi de Busymummy - 27.05











[b] Cele mai fericite mame de

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vias spune:

buna ziua mamici,

ma bucur sa va "revad"...am vazut si poze cu Lady si cu micutele tale, sunt superbe, sa-ti traoasca...si amandoua seamana cu tati, stii asta, da???

Magdutza mea sa-ti dea Bunul Dumnezeu o viata frumoasa, linistita si fericita alaturi de cei doi copilasi minunati si de sotul tau Sa ne traiesti Magdutz fericita 1000 de ani!

Pishko as fi vrut sa te vad si eu in poze..dar unde????? banuiesc ca pana m-am trezit eu..le-ai si sters...asa-i????..poate te mai incumeti odata sa te vad si eu si sa-ti vad si comorile.. apropo..Emma cum este? a inceput sa pape si mancarica mai bine?

De A_driana vad ca nimeni nu mai stie nimic..nici Sun nu a mai trecut pe aici, sper sa revina curand cu forte proaspete, imi doresc sa aflu de A_driana ca ii merge super la job..si ne-a ramas datoare cu poze din noul apartament...

Allexa voi ce mai faceti? ti-ai gasit de lucru? cum mai sunteti? prin Brasov mai veniti???

Noi...ca nimeni..JR e bolnavior tare, are bronsiolita, nu vrea sa stea la aerosoli, e tare marait..sper sincer sa se puna pe picioruse repede-repede ca sambata se casatoreste fratele meu si-mi doresc sa ma simt bine la petrecere si el la fel..ca altfel e un baietel tare petrecaret, ar fi pacat sa il tin in casa si nu la petrecere...
In rest...a inceput sa faca la olita acum nici la somnul de la pranz nu a mai facut in pampers...si nici noaptea..sa-l tina asa DD
L-am inscris la gradinita de stat..si din septembrie va merge acolo, sper sa fie ok, ma gandesc in toate felurile, sper sa nu ajung sa regret decizia luata...

Acum va pup, o sa revin, sper sa aud numai de bine,

o zi buna,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

azi mai este si ziua de nastere a lui Simonette

Simonette
La multi ani fericiti alaturi de flacaii tai!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pishko spune:

Magda La multi ani!!! Multa sanatate, putere, dragoste si tot ce-ti doresti tu pe langa!

Puisorii mei iubiti Mihai si Emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pishko spune:

Citat:
citat din mesajul lui vias

Pishko as fi vrut sa te vad si eu in poze..dar unde????? banuiesc ca pana m-am trezit eu..le-ai si sters...asa-i????..poate te mai incumeti odata sa te vad si eu si sa-ti vad si comorile.. apropo..Emma cum este? a inceput sa pape si mancarica mai bine?




Hai ca mai dau o tura pozele
Emma este bine, papa orice, e pofticoasa, e complet diferita de Mihai la toate inclusiv si la mancare, dar e bine ca imi mai dreg necazul cand il vad pe mofturici de mihai. Papa de toate mai putin lapte, nu-i place neam lapticul... o mai pacalesc cu actimel de la danone dimineata la micul dejun, dar iaurtul ii place si banuiesc ca e ok... Mihai a inceput si el sa mai vorbeasca, repeta dupa noi ce spunem, face fraze simple, dar le gandeste, ii citesc pe fata ca e istet dra face numai ce are chef... Emma e si ea numia o vorba e pusa pe taclale toata ziua cat e de lunga, a inceput sa doarme mai bine noaptea cam dupa ce-a impilinit 1 an... incep si eu sa mai deschid ochii in lume, sa ma mai destind un pic... pot spune ca s-a asezat binisor treaba cu copiii Cu MIhai mai avem de facut pasul cu olita si apoi din toamna la gradinita...
Felicitari pentru olita si bafta la gradi!

Puisorii mei iubiti Mihai si Emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:






pai unde-s pozele?????? ca abia astept sa te vad....

Eu am ajuns la medic nutritionist, cineva din Bucuresti, nu costa nici mult..si de o saptamana si ceva am inceput dieta. Am inceput-o dupa ce cateva neamuri de-ale sotului au fost si acum sunt suple bine, dupa ce varul lui avea peste suta de kile (147)..si acum e scobitoare. Ma laudam eu pe aici cu 73...74 de kile..da..da...am un cantar tare dat peste cap, am ajuns aolo, m-am cantarit..siiiiiiiii 80 kg in cap nici un gram in plus, nici unul in minus...am zis ca mor, o tot dadeam eu cu "da, dar cantarul meu de acasa arata 73-74 de kg" Azi e aa 11-a zi de regim si m-am cantarit la farmacie..77,5 kg fix ...
Mai am un drum luuuuuuuuuuuuung, mi-a spus ca trebuie sa dau 20 de kg jos pt inaltimea mea...si procesul va fi lungut bine...
Dieta e ok, nu-mi este foame deloc, ba chiar la pranz nu pot sa mananc ce-mi scrie acolo, e prea mult pt mine ..acum doar ma rog l DD sa imi tina naravul si sa ajung si eu la macar 60 de kg, ar fi mai mult decat super...

Pishko...astept pozele, da???

si ma bucur tare mult ca esti asa bine atat tu cat si copilasii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pishko spune:

Vias gata pozele... scuze intarzierea dar se trezisera teroristii si a trebuit sa ma ocup de ei...



Puisorii mei iubiti Mihai si Emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pishko spune:

Citat:

acum doar ma rog l DD sa imi tina naravul si sa ajung si eu la macar 60 de kg, ar fi mai mult decat super...




Asa imi doresc si eu...

Puisorii mei iubiti Mihai si Emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pishko spune:

Super cu nutritionistul... eu cam pap dupa ureche si cate putin... nu stiu cat am slabit... in kg e relativ... acum am 73, 5 acum am 71,5, dar cum spui si tu nu as baga mana in foc pentru ce spune, adica nu m-ar mira sa am o surpriza cum ai patit tu... ce-i drept pe la haine simt ca am mai slabit, dar cand ma vad prin oglinzi tot imi vine sa intorc capul in alta parte mai am pana sa ma fac cum vreau eu, si nici nu stiu daca e posibil, burta cu toate abdomenele mele tot proeminenta e, suncile stau pe mine de zici ca am facut contract, celulita e la ea acasa, ehe, multe sunt de zis, dar nu e cazul ca imi scade de tot self esteem-ul

Puisorii mei iubiti Mihai si Emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexa06 spune:

Wow, dar ce spor aveti la scris, ati inceput bine capitolul
Vias - lasa ca se face bine puiutul si veti fi cu totii la nunta.Ma bucur ca iti merge bine cu dieta si ca esti incantata.La Bv vin luna asta

http://community.webshots.com/user/allexa06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Simonette!!!!

vreau si eu dieta!!!.la mine pocnesc hainele pe mine!79 kg!


ia uitati ce am patit!voi ce credeti?

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=172238


Adriana....miss u!


Alexa-gata cu facultatea?ai luat licenta?cu cat?

Lauriciu


Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput