Mamici norocoase de sept-oct 2008 (152)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Citat:
citat din mesajul lui anis

Citat:
citat din mesajul lui clau_geo

Buna burtici,



Dragi mamici sper sa ma puteti ajuta cu o mare problema , pitica mea mananca destul de bine atat de la san cat si completare cu lapte praf (ca e nehalita ) insa intampin o mare greutate dupa ce termina de papat cand trebuie sa eructeze (raghaie). Nu reusesc indiferent de pozitia in care o tin sa o fac sa eructeze si de aici intru intr-un cerc vicios: daca nu raghaie, o apuca sughitul cum o pun in pat (si nu ii trece decat daca o iau in brate si o tin lipita de mine si ma plimb cu ea in brate), apoi daca ii trece sughitul o apuca colicile si nu o mai ia somnul. Si uite asa ne chinuim cate 4 ore sa adormim copilul.
va rog mult da-ti o solutie sa o fac sa eructeze ca sa poata sa doarma linistita

Din aceste motive nu am mai avut timp sa intru sa va salut si sa citesc ce s-a mai intamplat, pur si simplu nu mai am timp nici sa mananc.

37 + weeks - Mami fericita de Irina Alexandra

Doamne ajuta-ne sa ajungem pe 8 septembrie cu bine si sanatoase si nasterea sa nu aiba complicatii!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

AMR 6 zile +/- cateva

Un pont ...si pentru toate, dupa ce mananca bebelusul , ca e la san sau la bibe, lasati-l cateva minute maxim 5, e spate in patut si dupa accea il ridicati si il bateti pe spate dar insistati si acte 15 min...asa se obtin cele mai bune rezultate ca s a ragaie.

*** AniS ** 35+ ***

Iarina-Elisa *** inimioara mea mica*** (11 ianuarie 2007)***
Ingrid-Alexia *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005) ***
IUBIRILE MELE

"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."


Saru mana, chiar o sa incerc si iti spun ce am reusit

Mami fericita de Irina Alexandra

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Laureta,super filmuletzele!

Cand puiul meu sughite, il pun la san si il bat usor pe spate, trece in aprox 2 minute!
Prima oara cand a sughitat m-am panicat tare, acum e ok!

Si noi ne-am luptat cateva zile cu eructatul, acum merge, varianta clasica: il tin pe umarul meu si il bat energic pe spate! Luca insa elimina muuuulte gaze pe funduletz, nu stiu ce sa mai fac!!! Cica Bonnisan rezolva si probl asta, pana acum nicio minune!

Mooooooooama, ce de grasuni am vazut, ce de falcutze! Pana la urma fi-miu nu e grasun deloc, e asa fin, si lungan de fapt, asta era la ecografie, ca falcute asa ca la voi ioc! Bine, nici in neam nu are cu cine semana, toti eram lungani si subtirei la nastere. Ce bobocei frumosi la noi la odisee!

FELICITARI, TZITZIRI, SA ITI TRAIASCA PUIUL!!!!

Eva in al noualea cer de LUCA NOAH (08.09.2008)
POZE
Povestea nasterii mele, Luca Noah



“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Ziua buna burtici si mamici,

In primul bine ai venit pe lume Davidutza de Tzitziri !!!!!!!!!

In al doilea rand vreau sa va mai expun si eu nesimtirea oamenilor vizavi de gravide.
Am plecat si eu la doctor azi sa fac un control la stomatologie.
Bunnn toate frumoase....luni eu mi am bagat masina in service pt ca ma lovise cineva mai demult si am zis sa o am ok cand vine bebeluna, asa si din aceasta cauza am plecat cu autobuzul.In acest autobuz cineva s-a ridicat si mi-a dat locul, loc care este mai lat decat celelate fiind in fatza la gravide , batrani sau handicapati deasupra rotii.
Nu va spun fetelor ca vine un tzigan sa se aseze langa mine...si ii zic: Nu cred ca veti sta aici......el: De ce nu?....eu Pt ca este un singur loc si mai sunt si gravida ...si incepe sa ma faca tupeista si sa ma injure ca ce statea pe coltz...am preferat sa nu continuu show-ul care se putea termina urat pt mine, bine ca cineva i -a zis domne este loc vizavi...loc tot din acela special.am fost socata
credeti ma.In fine la venirea spre casa o alta poveste un grup de 4 fete cucuiete ...de data asta in spate stateau...nu as fi avut nevoie sa se ridice vreuna caci stateam si in picioare dar au inceput comentariile ca si cum eu nu as fi fost de fatza.Eu imi cautam biletul RATB si nu l gaseseam si trebuia sa ma si tzin ca masina mergea.Una catre alta tine i geanta nu vezi ca nu poate??? ailalta...EU????HMMM..haaa.
Bai m am simtzit ca o paria....am zis ca nu este posibil asa ceva.Offf m-am dezobisnuit de mijloacele de transport in comun.Am uitat ca lumea se transforma din ce in ce din rau...in mai rau.
Acum sunt acasa in habitatul meu ...linistita...In sfarsit!!!!
Va pupam


Karina Alessia am 36 saptamani in balonul lu' mami NiKole
AMR 23 zile
noi doua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Laureta, Muuh, multumesc mult pt. sfaturi si informatii

Tare mult as vrea sa pot retine toate informatiile pretioase pe care le oferiti voi mamicile cu mai multa sau mai putina experienta in diverse situatii (ex. ragaitul), insa prevad ca voi apela tot la cunostintele si bunavointa voastra.
Dar las' ca ma revansez la bb2.


Andreea
37+ Eva Maria
poze
Vineee bebelusa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Eva, si Carla face foarte multe "poc-uri"

Mami fericita de Carla Alexandra
Povestea puiului meu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

felicitari tzitziri,ce lungan ai tu!Sa fie sanatos!!!!!!!


Multumim pt aprecieri,in realitate nu suntem asa grasan,avem falcute dar suntem mai slabut,promit sa mai pun poze,abia ma dezmeticesc si eu cum e cu bebe mic!In curand si povestea puiului!


Eva si sotul meu a fost sa ridice certificatul de nastere si era chiar langa sotul tau care depunea actele!

Minunea a venit! de Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Tzitziri, felicitari pt. Davidutza .... se pare ca s-a intors mititelul din moment ce ai nascut natural, iar fetele din octombrie se baga clar in fata si nu stau la rand

Laureta, foarte informative filmuletele postate de tine....

Musette, vazut feciorasu'.....sa-ti traiasca si sa te bucuri de el

Fetelor, parca a mai nascut azi cineva....iris parca dar nu apare in listuta, poate ma lamurit si pe mine ca sa updatez listuta, please

Cristina

le bébé 37w +

noi, www.flickr.com/photos/khristin107/sets/" target="_blank">poze mai noi si AOB

“Arguing with a student is like mud wrestling with a pig – you both get dirty and the pig likes it".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:






www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cu%20inghetata%20din%20Danonino&page=2" target="_blank">Concurs DANONINO lau1 si lau2


------------------------------------------------------------------
de Inisa Ana-Maria si Bianca Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Codruta27 spune:

Tzitziri, felicitari pentru Daviduta! Sa traiasca! Sa fie sanatos, papcios si cat mai putin colicios!

Laureta, multumim mult pentru clipuri! Super educative!

38+ Vlad
Bebe mic

Camera Vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Bun venit pe lume Daviduta de Tzitziri,sa cresti mare si sanataos, la parinti numai bucurii sa le aduci

Laureta foarte interesante filmuletele

Fetelor multumim de sfaturi, mai mult ca sigur va vom mai intreba cand om avea bebeii nostri acasa

Khristin cine sa nasca azi in afara de Tzitziri?

36+ mai mult ca sigur Crina Alexandra

Bebe

Eco

www.onetruemedia.com/otm_site/auth_preview?work_id=7088649" target="_blank">Tati, mami&bebelina

A mai ramas 29 zile incepand de azi 10.09.2008....productie de morcovi en-gros [:P]

Mergi la inceput