Mamici norocoase de sept-oct 2008 (152)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laureta spune:






www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cu%20inghetata%20din%20Danonino&page=2" target="_blank">Concurs DANONINO lau1 si lau2


------------------------------------------------------------------
de Inisa Ana-Maria si Bianca Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Hello fetele!!
Eu de azi dimineata ma lupt cu niste virusi care nu stiu cum patruns in computer, insa sunt groaznici si tot nu le dau de cap.
Am reusit totusi sa va citesc si sa admir pozele cu boboceii nostri
Kid, esti o mamica tare fericita!!! Ai 2 fetite superbe, iar in cativa ani tati va trebui sa se inarmeze si la propriu si la figurat, avand in vedere cati pretendenti vor avea
Irina,ti-am admirat fetita scumpica si sper ca toata povestea cu otita sa se rezolve ct mai repede.
Musette si Bitza, falcosii vostri sunt o minunatie de copil!!! felicitari!

Ratonelu, felicitari mamico! Sa fie sanatos micutul si tie refacere grabnica!
Tzitziri, niciun semn pe ziua de azi sau David e de vina?
Codruta, tinem pumnii si astepam unda verde pt. agitate dc. micutul nu vrea sa mai stea pana la ziua lui tati.

Azi mergem si noi la control sa vedem ce zice dr. Bebelina vad ca se tot impinge de azi dimineata si mai nou simt o presiune in partea de jos a abdomenului si niste intepaturi (oare in col??).

Andreea
37+ Eva Maria
poze
Vineee bebelusa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:



www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cu%20inghetata%20din%20Danonino&page=2" target="_blank">Concurs DANONINO lau1 si lau2


------------------------------------------------------------------
de Inisa Ana-Maria si Bianca Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Laureta, multumim , nu ne pui si clipul in care arata cum se curata nasul, pls. Carla are tot timpul nasul infundat, ii tot bag ser fiziologic cu siringa dar parca nu functioneaza asa cum ar trebui si noaptea fonfane mereu.

Mami fericita de Carla Alexandra
Povestea puiului meu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Ancule o sa pun si pt nasuc . Am mai multe filmuletze primite de la doctoritza noastra ( ma cam chinuie netul asta dar reusesc io)




www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cu%20inghetata%20din%20Danonino&page=2" target="_blank">Concurs DANONINO lau1 si lau2


------------------------------------------------------------------
de Inisa Ana-Maria si Bianca Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Laureta, cand poti ne dai mai multe detalii despre experienta recenta a nasterii la Polizu? preturi si alte chestii? Suntem mai multe curioase si chiar ne-ar folosi

Andreea
37+ Eva Maria
poze
Vineee bebelusa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Andreutac te asteptam cu vesti bune de la dr! Presiunea si intepaturile in col le-am simtit si eu vreo 2 sapt inainte de nastere!
Pana la urma e buna glicerina boraxata???? Al meu are ff putin pe limba...maine mergem la dr sa ne evalueze si o intreb sa vad ce zice



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Laureta, sunt super incantata ca am vazut cum se face baita corect, moama da ce misto si cu cata siguranta il manevreaza doctorita pe bebe. La noi dureaza o vesnicie baia si masajul, ne tremura mainile si mie si sotului, poate de aceea plange Carla. Foarte foarte util, cel putin pentru mine

Mami fericita de Carla Alexandra
Povestea puiului meu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca83 spune:

Ratonelu felicitari !!!!!!!!!!!!Sa iti traiasca puiutul !!!! Sa fie sanatos si cuminte si papacios !!!!! Multa sanatate!!!

Raluca

35+ Bianca Florentina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Se descarca greu filmuletele de la calculatorul meu pe Google

Andreea, eu am avut de gand sa dau 1000 ron la doctoritza mea( cezariana) daaaar m am interesat in jur cat am fost internata si cu alte prietene si am ajuns la concluzia ca merge si 800 ron.
Deci, 800 ron doctoritza, anastezista nemek ( i am zis ca vrea sotul sa vorbeasca cu ea si nu a iesit la usa asa ca ata ete), 30 ron asistenta de la reanimare care a avut grija noaptea aia. Nu am dat la nimeni altcineva gen neonatolog etc. La spalat 2 ron (puteai si sa bagi mana goala ca nu se intelegea cat dai, avea buzunarul plin).La spalat bebei tot 2 ron.

Mi am promis ca la nasterea asta n am sa mai repet greseala de la prima nastere cand am aruncat efectiv cu bani, si bine am facut. Si daca dai si daca nu dai la Polizu se face treaba. N am avut surprize neplacute cu nimeni pe acolo.

Asa ca pastrati bani pt puiutz





www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cu%20inghetata%20din%20Danonino&page=2" target="_blank">Concurs DANONINO lau1 si lau2


------------------------------------------------------------------
de Inisa Ana-Maria si Bianca Nicole

Mergi la inceput