Mamici norocoase de sept-oct 2008 (152)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Am intrebat de glicerina boraxata pentru ca am citit si mi-a confirmat si pediatra ca boraxul este toxic.

Mami fericita de Carla Alexandra
Povestea puiului meu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Xor ma bucur ca sunteti bine, mai putin cu colicii....dar astia trec.....
Eu chiar am avut colici pe la o luna si a facut si Valentina in aceeasi zi. Este ingrozitor de dureros si imi dau seama cat ii doare pe ei, la cat de mititei sunt.....A descris tare bine dr ta cum e senzatia la colici... oribil....In rest am avut noroc cu fetita ca nu prea a suferit de colici, doar de cateva ori a avut. Eu am alaptat pana pe la 5 luni, nu era nevoie de completare cu formula.
Manca pitica cate o ora si 2 sau 3 le dormea. Ar fi tare bine sa fie si acum la fel. La cum vad ca va chinuiti voi si sufera piticii de colici, mi se rupe sufletul....

Valentina 37 + David

Asa creste gandacelul nostru

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

http://community.webshots.com/album/567077307yUfVVw?vhost=community

Am pus poze cu Luca cel frumos!Va invit sa le vedeti!


Felicitari prospetelor mamici!!!Bebei sanatosi si mancaciosi!!!!!!

Pupici!



Minunea a venit! de Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Codruta27 spune:

Musette, Bitza, am vazut pozicile su bebelusii superbi!!! Vreau si eu....

38+ Vlad
Bebe mic

Camera Vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Citat:
citat din mesajul lui musettepink

Luca Cel frumos

Am pus poze cu Luca cel frumos!Va invit sa le vedeti!


Felicitari prospetelor mamici!!!Bebei sanatosi si mancaciosi!!!!!!

Pupici!



Minunea a venit! de Luca




Ce frumos doarme ......

Valentina 37 + David

Asa creste gandacelul nostru

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Musette ce falcos frumos ai tu


36+ mai mult ca sigur Crina Alexandra

Bebe

Eco

www.onetruemedia.com/otm_site/auth_preview?work_id=7088649" target="_blank">Tati, mami&bebelina

A mai ramas 29 zile incepand de azi 10.09.2008....productie de morcovi en-gros [:P]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Musette, ce frumos grasunel ai tu acolo ! Sa-ti traiasca, mai vrem poze. Tu cum te simti?

Mami fericita de Carla Alexandra
Povestea puiului meu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Va salut si eu intr-o pauza de vopseala

Musette ma bucur ca ai intrat

Anis multumim de sfaturi..sunt bine venite .chiar avem nevoie

Mamicilor cu experienta .intreb si eu ca sunt f. nelamurita...am o prietena care alapteaza numai la san si are fetita 4 luni..de pe la 3 luni a inceput sa-i bage ceai..si supite..si alte mancaruri...eu stiu asa...diversificarea pt. cei alaptati la san incepe la 6 luni..pt cei cu formula la 4...gresesc eu? argumentele ei ar fii si ca fetita nu s-ar mai satura la san..dar cum sa nu se sature? laptele isi schimba din consistenta si nu mai e asa de hranitor.????si ca o fetita la 6 luni cand a inceput sa-i dea mancarica..nu vrea sa manance..de asta trebuia inceput mai devreme...
Eu am inteles ca sunt mamici care nu le-u dat nimic pana la 6 luni..nici macar ceiuc....acum sfatuiti-ma si pe mine...ca nu stiu ce sa mai cred..si as vrea sa stiu ce s afac pe viitor
Va pup ma intorc la treaba

37 radu


hainute bebe raducu

atat mai e pana vine Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Supica la 3 luni mi se pare muuuult prea repede. Nu stiu cat este de bine pentru stomacel sa inceapa atat de repede diversificarea.... Eu am inceput pe la 5 luni cu un biberon de lapte cu cereale pentru sugari ca sa o sature pe timpul noptii. Si cu ceai mai devreme, dar cu supa cred ca pe la 6 luni am inceput... Acum fiecare parinte face cum doreste dar medicul nu recomanda nimik pana la 6 luni in afara de laptic si eventual ceai.

Valentina 37 + David

Asa creste gandacelul nostru

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Baby boy mie dr mi-a zis ca ceaiul e medicament si sa-i dau doar cand are probleme, menta pt diaree, anticolici.. si pana la 6 luni sa nu diversific ca stomacelul lor nu e inca pregatit sa digere altceva decat lapte.
Eu una daca raman in pana de lapte, trec pe formula dar pana la 6 luni nu diversific!
Multumesc tuturor pt aprecierile la adresa puiutului meu


Mergi la inceput