Mamici norocoase de sept-oct 2008 (152)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Bitza, super scump Lucas, sa va traiasca Pentru contul de bobocei, user-ul este bobocei2008 iar parola aceasi cu contul mamici2008. Pe webshots.

Giulianna, eu treptat i-am schimbat formula, i-am pus 1 masura din formula noua alaturi de 2 din cea veche, apoi 2 masuri formula noua - 1 masura cea veche pana la 3 masuri din formula noua. Carla bea 100 ml odata (90 apa + 3 masuri formula). Baby drink-ul la noi n-a functionat, bani aruncati. Intr-adevara are gust bun si piticilor le place dar fara efect in cazul nostru.

Eva ce face puiul? Imi pare rau ca si voi aveti colici Mai ai rani la sani?

Mami fericita de Carla Alexandra
Povestea puiului meu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

bitza, vazut scumpicu' lucas
giuliana, treptat e asa cum a descris anca, nici decum alternind formulele. multa sanatate!
CD, incapatinat piciul. lasa-l sa vina cind vrea el.
miine, mergem si noi la dr, la eco. abia astept sa vad daca s-a intors "maria sa".

alexa simami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Anis saru'mana de sfaturi!
Am sa tin cont de ele!

Multumesc inca o data, te pup!!!

Mamica fericita de Eduard-Gabriel

"Petrecem primele douasprezece luni sin viata copiilor nostri invatandu-i sa mearga si sa vorbeasca iar urmatoarele douasprezece spunandu-le sa stea jos si sa taca" - Phyllis Diller

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Am inteles acum faza cu schimbatul formulei. Habar n-aveam!
Offfff ce m-as face fara voi fete intelepte ce sunteti?

Mamica fericita de Eduard-Gabriel

"Petrecem primele douasprezece luni sin viata copiilor nostri invatandu-i sa mearga si sa vorbeasca iar urmatoarele douasprezece spunandu-le sa stea jos si sa taca" - Phyllis Diller

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Xor spune:

hop si eu cu un mesaj ca sa nu ne uitati
Babytza eu va citesc zilnic printre picaturi numai ca nu am intotdeauna timp sa si scriu.
Mark la fel ca si ceilalti bebelusi se lupta cu colicii...nu plange saracutul dar asa se strange se inroseste si scote niste sunete de mi se rupe sufletul...Azi am mai fost la o d-na dr sa il evalueze sa fiu eu cu sufletul impacat ca e bine...am fost la ea ca e un fel de "pom laudat" si cu tot cu programare am asteptat 1 ora la usa....
Macar am avut satisfactia sa aflu ca e perfect dezvoltat, ca la 3 sapt si 5 zile cate are a luat deja in greutate 1,200 si papa doar san...insa ne-am intristat ca are in gurita niste afte...cica ar fi candida si se pare ca il ustura tare si trebuie sa le tratam :(
In ceea ce priveste colicii a spus ca micutii au niste dureri groaznice cica " e ca si cum ai fi deranjat la burta si mai mananci niste struguri cu lapte"...:D Ca si tratament...pot incerca orice dar....se trateaza cu rabdare :D...rabdare sa astepti sa creasca si sa ii treaca....
In rest....noaptea cand se reduce lumina inseamna ca trebuie sa faca nani si se trezeste doar sa pape...cu ochii inchisi sa nu fuga somnul;))
In rest...pupici la toate mamicile, burticile si la toti bebeii si in special, cu un pupic mai mult Monicai...si curaj!! eu la fix un an dupa pierdere imi tineam pruncul in brate...Doamne Doamne e sus si ne iubeste, chiar daca ne mai incearca uneori...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Miruna si Ancuta cam in cat timp ati schimbat complet formula?

Mamica fericita de Eduard-Gabriel

"Petrecem primele douasprezece luni sin viata copiilor nostri invatandu-i sa mearga si sa vorbeasca iar urmatoarele douasprezece spunandu-le sa stea jos si sa taca" - Phyllis Diller

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Giulianna, eu am facut trecerea in 24 de ore.

Xor, ti-a prescris medicul altceva pt gurita sau doar licerina boraxata? Si Carla a avut, au trecut tare greu. A luat foarte bine Mark in greutate, bravo lui puiut cuminte.

Mami fericita de Carla Alexandra
Povestea puiului meu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

Citat:
citat din mesajul lui _giulianna_

Miruna si Ancuta cam in cat timp ati schimbat complet formula?

Mamica fericita de Eduard-Gabriel

"Petrecem primele douasprezece luni sin viata copiilor nostri invatandu-i sa mearga si sa vorbeasca iar urmatoarele douasprezece spunandu-le sa stea jos si sa taca" - Phyllis Diller



Eu nu ii dau inca formula dar se face cum ti-a zis anca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Bitza vazut poze cu Lucas, e un scump

Pt afte cumnata mea a zis sa pun glicerina boraxata pe san si putin pe limba lui bb, ajuta si la ragade...cand o veni bb asa am sa fac tinand cont ca are 2 copii.

CD bb are personalitate, las ca vine cand vrea el

Eu imi simt gagica jos, mai devreme se misca atat de dureros si foarte apasat jos de am zis ca acu e momentul, dar am vb cu ea ...cu toate ca vad ca seamana cu tacsu, e incapatanata , sper sa aibe rabdare

36+ mai mult ca sigur Crina Alexandra

Bebe

Eco

www.onetruemedia.com/otm_site/auth_preview?work_id=7088649" target="_blank">Tati, mami&bebelina

A mai ramas 29 zile incepand de azi 10.09.2008....productie de morcovi en-gros [:P]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Si eu tot glicerina am folosit pe sani si in gurita la bebe si a fost foarte bine printesica. Si nu aveam nici eu probleme cu rani pe sani. Mai ales ca acum 9 ani nu gaseai o gama atat de variata de produse prin farmacii....

Valentina 37 + David

Asa creste gandacelul nostru

poze

Mergi la inceput