Mamici norocoase de sept-oct 2008 (152)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Salut!Am pus si eu , in sfarsit, o poza cu odorul meu scump.Am pus pe contul comun...btw s-a mai facut cont special doar pt bobocei???
Daca da dati-mi si mie datele pls!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Giulianna incearca Baby drink-ul ca zice ca-l si calmeaza si de colici si de toate


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Citat:
citat din mesajul lui bitza2008

Salut!Am pus si eu , in sfarsit, o poza cu odorul meu scump.Am pus pe contul comun...btw s-a mai facut cont special doar pt bobocei???
Daca da dati-mi si mie datele pls!!





bobocei2008 / aceeasi parola

Valentina 37 + David

Asa creste gandacelul nostru

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Cei mai frumosi bebei sunt la odiseea noastra

Bitza e un dulce Luca

Valentina 37 + David

Asa creste gandacelul nostru

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Babytza multumim!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

Nerantula , Sabinel, Ratonelu sa va traiasca bebelusii !!!! Felicitari !!!!

nikolici felicitari pentru bebe in grafic

am venit si noi de la control, piciul nu vrea domne sa iasa si pace, asa ca nu mai facem maine cezariana, intr-un fel ma bucur, ma duc la baby expo(am si eu un fix), dar ma si innebuneste incertitudinea asta, colul e scurtat dar nu mult, e moale dar...bebe nu e centrat asa ca dr nu vrea sa-l forteze
mai fac o vizita si vineri, pe nemancate, poate poate...., asa ca..mamidestefan....daca nu ai reusit sa te fofilezi si tu ca noi...iti urez curaj pentru maine

39s
Mikul Robert Constantin
http://albume.claudiugilmeanu.ro/weddings/roxana_cristian/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Citat:
citat din mesajul lui _giulianna_

Citat:
citat din mesajul lui anca81

Giulianna, imi pare tare rau ca si Edi sufera din cauza colicilor. Chiar am scris azi ca micuta mea e mai bine dar tocmai a facut o criza in timpul mesei ... mi se pare ca e si constipata, face kk putin si tare. Nu functioneaza Debridat-ul?

Mami fericita de Carla Alexandra
Povestea puiului meu drag




Chiar nu pot sa-mi dau seama ce se intampla. Dupa ce am inceput sa-i dau Debridat era chiar linistit, dormea ore intregi, manca bine...acum nu stiu de ce e asa agitat. I-am pus ieri un supozitor, nu mai facuse kk de duminica de pe la pranz. Am zis ca-i constipat si ca nu are putere sa se screama sa iasa kk. Nu era constipat, a facut moale. Am inteles ca daca-i constipat chiar daca-i pun supozitor trebuie sa faca tare.
Am schimbat si laptele, am luat Humana PRE, am inteles ca e aceeasi concentratie ca si PreNan-ul numai ca mai ieftin.
I-am dat si ceai de musetel...ce sa-i mai dau si ce sa-i mai fac?





Mamica fericita de Eduard-Gabriel

"Petrecem primele douasprezece luni sin viata copiilor nostri invatandu-i sa mearga si sa vorbeasca iar urmatoarele douasprezece spunandu-le sa stea jos si sa taca" - Phyllis Diller



Hai sa le i-au pe rand.
Eu cu Iarina am avut problema asta cu kaka timp de 6luni, exact cand am inceput diversificarea.
Pana acum ai gresit,bine fara sa stii, nu folosi supozitor, il faci lenes , se va obinui asa, exclus orice ceai, mai ales la varsta asta, trebuie sa bea doar lapte.Variante ar fi sa tot schimbi laptele.
Agitat e fiindca are colici, asa ca nu te stresa ,nu ai ce face...decat sa ii scoti f bine aerul, sa ragaie de multe ori..si sa ii faci masaj pe burtica in sensul acelor de ceasornic ,indicat cu crema ,milk pt bebei sau putin ulei masline.
Constipatia la bebeii care beau lapte, nu inseamna in nici un caz kaka tare...va face mereu moale pana la introducerea de alimente..tot timpul pana atunci va fi ca o pasta moale.
Acum unii copii fac si la 3-4 z fara sa fie ceva grav..lasa-l sa vezi cand face singur.Eu am lasat-o pe Iarina si 8 zile...cu acordul dr, nu ii cauzeaza..si eu o alaptam exclusiv la san, teoretic nu a r fi trebuit sa fie problema asta.Am folosit n medicamente nu am rezolvat cu nimik...cand nu facea ea..ii ridicam piciorule in sus si o apasam usurel pe burtica..atunic facea kaka, cand nu imi iesea asa,ii introduceam un pic varful supozitorului, pt ai creea senzatia.

Sfatul meu,da-i debridat,fa-i masaj si astepate si 5 zile daca e..sa vezi ce se intampla.Si mai da-i ceva pt colici..punei si comprese calde.La mine la ambele fete functiona doar caldura la burtica ..ii puneam foenul de la distanta si ii incalzeam burtica.Schima si lapte dar treptat
Pt colici poti incerca cam tot ce e pe piata ,nu va merge nimk, si trebuie sa le alternezi ca se invaa repede cu ce ii dai

Sper ca ti-am fost de ajutor

*** AniS ** 35+ ***

Iarina-Elisa *** inimioara mea mica*** (11 ianuarie 2007)***
Ingrid-Alexia *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005) ***
IUBIRILE MELE

"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

Nerantula, Sabinel,denisa_g,ratonelu FELICITARI MULTE ...SA VA TRAIASCA BEBELUSII..SA FIE SANATOSI SI PAPACIOSI

LIDIA (38w+)cu Izabella-Cleopatra si Stefan-Eduard (21.08.2006)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2badf071b77356f846bd48" target="_blank">Voinicelul meu de la nastere pina la 1 an
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=6ca8c6ea1e4392fcb4bee7&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Aniversare Stefan - 2 anisori!
www.flickr.com/photos/7342832@N03/sets/72157606957759808/" target="_blank">Camera Izabella
www.flickr.com/photos/7342832@N03/sets/72157606967679703/" target="_blank">Camera Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

Citat:
citat din mesajul lui CD27
am venit si noi de la control, piciul nu vrea domne sa iasa si pace, asa ca nu mai facem maine cezariana, intr-un fel ma bucur, ma duc la baby expo(am si eu un fix), dar ma si innebuneste incertitudinea asta, colul e scurtat dar nu mult, e moale dar...bebe nu e centrat asa ca dr nu vrea sa-l forteze
mai fac o vizita si vineri, pe nemancate, poate poate...., asa ca..mamidestefan....daca nu ai reusit sa te fofilezi si tu ca noi...iti urez curaj pentru maine

39s
Mikul Robert Constantin
http://albume.claudiugilmeanu.ro/weddings/roxana_cristian/


la mine inca nu se stie ...abia mai pe seara ..vorbesc la telefon cu medicul ...sper sa fiu convingatoare ..si sa o mai aminam un pic...

SPOR LA CUMPARATURI IN BABY EXPO ...Si poate..poate ..am si eu putin noroc sa vin

LIDIA (38w+)cu Izabella-Cleopatra si Stefan-Eduard (21.08.2006)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2badf071b77356f846bd48" target="_blank">Voinicelul meu de la nastere pina la 1 an
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=6ca8c6ea1e4392fcb4bee7&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Aniversare Stefan - 2 anisori!
www.flickr.com/photos/7342832@N03/sets/72157606957759808/" target="_blank">Camera Izabella
www.flickr.com/photos/7342832@N03/sets/72157606967679703/" target="_blank">Camera Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Citat:
citat din mesajul lui Muuh

giulianna, anca trecerea de la o formula la alta se face treptat. E foarte important mai ales cand sunt asa mici.

Miruna, mama lui Alexei (13.07.2006) si a lui Dimitri (02.09.2008)



Miruna cum adica se face treptat?
Acum i-am facut din nou PreNan, a baut cam 30 ml si a adormit.
E bine asa? Treptat-ul asta asta inseamna? Alternarea formulelor pana cand se ajunge la una singura? Hmm..nu stiu daca m-am exprimat cum trebuie da' asta-i neuronu' acum, mai mult nu poate
Te pup si multumesc!

Mamica fericita de Eduard-Gabriel

"Petrecem primele douasprezece luni sin viata copiilor nostri invatandu-i sa mearga si sa vorbeasca iar urmatoarele douasprezece spunandu-le sa stea jos si sa taca" - Phyllis Diller

Mergi la inceput