Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (16)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Citat:
citat din mesajul lui kid2003

Eu am inceput cu cereale de orez la fii-mea mai mare pentru ca era slabutza rau, am inceput la 5 luni, acum dupa ce am citit link-ul ala ma mai gandesc daca incep la 5 sau la 6...Si tot probabil cu cereale ca noi suntem mai micute, avem 5.150 la 3 luni.


Kid si Edi la 3 luni avea 4900g. Te urmaresc cu interes, legat de diversificare. Luni sau marti ma voi duce la pediatra si am s-o intreb ce parere are, cand sa incepem. Noi avem 3 luni si 3 saptamani dar nu ma grabesc cu diversificarea, "imping" cat se poate de mult.

Mami de www.flickr.com/photos/31848759@N02/3082351940/in/photostream/" target="_blank">Eduard-Gabriel (17.08.2008)

M-am facut mare si-o sa ma mai fac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui JulyMorning
Da' mai pune si tu poze cu Cipri sa-l vedem si noi... :p

_
Our future determines our past

bobocica Maia
Poze



gind la gind, acum ma uitam pe poze, fug sa pun la "bobocei". imi pare asa ciudat cipri, mic si sfrijit pe linga boboceii vostri mari

alexa(23.10.2004), cipri(02.11.2008) si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

vecinico: bine ati revenit! Musai facem o intalneala si in parc, cat mai tine si vremea cu noi! ici ptr dulceata de maia!
eva: acum ca ai spus parca vad si eu cu alti ochi poza aia. Multumim de aprecieri!
musette: pupam falcute de Luca zambaret
laureta ce printese frumoase, si se vede ca se iubesc! (cred ca iti trebuie si tie un pampers, nu?)
mami de alexa, lasa ca va faceti voi mari, treceti si peste asta
dya: wow, ce mari sunteti, primul dintisor (eu sper sa nu semene fi-miu cu mine, ca la 5 luni aveam 5 dinti)
lucutta: al meu bebe sta in medie 2 ore afara, conditii: nu vant, ploaie si ceata groasa, de fapt umezeala), la supermarket nu l-am luat ca am avut cu cine sa-l las, daca nu aveam cred ca il luam cu noi.

Reactia la vaccin a facut-o saptamana trecuta, a si colectat si din greseala l-am atins la manuta, am tamponat bine cu alcool si am grija in continuare(acum are o cojita).

azi notez cantitatile pe care le mancam completare, se pare ca vrea din ce in ce mai mult lapte in bibe

Mamica de VLAD

falcone
Povestea lui Falkone zis si Ventuza
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonzca79 spune:

iepurilaaaaa....intrebai de colargol...sunt ok...eu i-am pus micutului protargol...cred ca este acelasi lucru...sunt preparate in farmacie pe baza de propolis... usuca mucozitatile si dezinfecteaza ...eu i-am pus lui Erik cand nu avea nici 2 saptamani....

POZE...POZULICI

puiutul meu... Erik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

am pus poze cu cipri si cu alexa:)

alexa(23.10.2004), cipri(02.11.2008) si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss_04 spune:

andy.p:
babytza:bravo mamica curajoasa,eu ma opresc la 2 copilasi
kid2003:dau eu reteta pt bebe baiat si tu imi dai pt fetite,da?ramane stabilit,da?si in 2013 nu e rau
bradutzul si mie imi placea sa facem bradutul in familie si sa ascultam colinde dar mi se pare super si ideea ca aduce mosul bradul,,,

''bimbirica'' mic si frumos

mami de andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

ANCA nsuper smechera Carla!

ALINA am vorbit eu cu Mos Nicolae si vine cu un somn maaarrreee la Cipri

DYA felicitari pentru primul dintisor. Deci ai dat startul!

BABYTZA vreau si eu ras in hohoteeee! Abia-l astept!

JULY bine ai revenit!

Se vorbeste deja de brad? Mamaaa ce devreme il faceti voi.
Eu o sa-l fac pe 22 sau 23. Da' voi de care aveti de-l faceti de pe acum? Artificial?

Mami de www.flickr.com/photos/31848759@N02/3082351940/in/photostream/" target="_blank">Eduard-Gabriel (17.08.2008)

M-am facut mare si-o sa ma mai fac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui _giulianna_
ALINA am vorbit eu cu Mos Nicolae si vine cu un somn maaarrreee la Cipri
Da' voi de care aveti de-l faceti de pe acum? Artificial?

Mami de www.flickr.com/photos/31848759@N02/3082351940/in/photostream/" target="_blank">Eduard-Gabriel (17.08.2008)

M-am facut mare si-o sa ma mai fac


sar'mina giuliana, asa sa fie. bradutul nostru e artificial, de fapt bradutii, ca facem unul mic si la alexa in camera. o sa pun poze miine dupa ce le impodobim.

alexa(23.10.2004), cipri(02.11.2008) si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Si eu cand eram la mama faceam bradul in ajun, pe 24, dar de cand m-am maritat fac cum e obisnuit sotzul, mai pe la inceputul lunii, si asa e departe de tzara... La ei, de fapt, deja la 1 decembrie incepe targul de Craciun peste tot, apar luminitzele, ei sunt mult mai rapizi! Si tine si de fiecare familie, in familia lui bradul asa se face.
Vorbind de obiceiuri, in Franta, de ex, Mos Nicolae vine numai la copii si numai cu dulciuri, dar de cand e cu mine a aflat si al meu ca vine si la oameni mari si nu cu dulciuri!

later edit: cica, spun la TV, au aparut firme care pt 1000 de € aproximativ vin acasa si impodobesc bradul "in tendinte". Ce vremuri!!!

Eva de LUCA NOAH (08.09.2008)

SUNT CEL MAI FRUMOS DIN UNIVERSUL ACESTA

Povestea nasterii mele, Luca Noah

Luca se face mare!!!

-----------------------------------------------------------------------------------

“ There is only one pretty child in the world, and every mother has it. ” (Chinese Proverb)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Buna fetele,

Eu tot ziceam tuturor fetelor care doresc sa mearga in parcul Tineretului sa ni se alature.Pana acum gasca este formata din Nikolici si 300.Si avem si cafeneaua actorilor unde putem sa ne delectam cu o super pizzone.
Azi, cum a fost o super zi de iarna-primavara am stat din nou ,nu mai stiu cate ore...este o placere sa te plimbi cu bebelusul tau asa mandra prin parc...si sa vorbesti vrute si nevrute cu mamica vecina caruciorului tau .
Deci saptamana viitoare cine se baga???
Felicic daca vi adu si o pulpa de ceva sa manance si gura mea, nu apuc sa mananc...as aprecia.
Multumesc tuturor fetelor care s au gandit ca maine este ziua mea, schimb prefixul...sa fiu trista oare???Nu am de ce SUNT O FEMEIE IMPLINITA!
De fapt nu v am spus eu sunt Mos Niculae in persoana, ce sa va aduca mosul?? sau moasha???



MAMY IN EXTASY TOTAL DUPA MAIMUTZICA KARINA


povestea nasterii

bebe Karina



Mergi la inceput