Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (16)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

S-a strigat bebe ? Eu mai vreau Si daca totul este bine poate chiar in 2010 !!!

Alina si eu am vrusa fac bradul in seara asta dar mandra mea fetita e intr-o vizita si ramane acolo in seara asta. Deci il facem maine. Abea astept sa il vad facut. Eu ador perioada de sarbatori si imi place sa tin bradul cat mai mult

Laureta ce ingerasi ai !!!

Printesa mea iubita Valentina


Soricelul meu iubit

poze

poze David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JulyMorning spune:

andy sarumana de complimente, si tu ai doi copii frumosi foc... vreau si iooooo un baieteeeeeel :p Cat despre cantecele... am zis ca ma pun sa caut pe net, sa cumpar cd-uri.... deocamdata o mai tin in brate si ii citesc cu intonatie din cartea pe care o mai citesc eu.. un SF
kid multam.. acum mi-am mai revenit un pic, desi cand doarme bebe am timp sa ma cert eu cu mine si ies cam sifonata din discutie Faine pozele de la intalneala, le-am vazut si eu, cred ca v-ati simtit bine. As veni si eu, da' sunteti departe rau si masina e la domnul tata in timpul zilei..
Apropo de brad. Voi faceti bradul impreuna cu copiii? Pe noi parintii ne-au invatat parintii ca mosul vine cu tot cu brad si cadouri si sincer mi se pare foarte fain. Asa as vrea sa o invat si eu pe Maia cand mai creste si va putea sa inteleaga. Saracu' tata si acu isi aminteste cum in fiecare an trebuiau sa se gandeasca unde sa mai doseasca bradul pana adormeam ca ei sa il poata aranja. Unde mai pui ca atunci cand ne=am marit stateam treji de grija bradului si a cadourilor de ai mei erau in picioare pana la ore tarzii din noapte ca sa ne pregateasca toate cele, dar am amintiri frumoase.

_
Our future determines our past

bobocica Maia
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Citat:
citat din mesajul lui babytza

S-a strigat bebe ? Eu mai vreau Si daca totul este bine poate chiar in 2010 !!!


Printesa mea iubita Valentina


Soricelul meu iubit

poze

poze David


Babytza esti o curajoasa!!!

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Andy
Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Babytza ce ziceai??? Bravo, sa stii ca si pe mine ma bate gandul, dar nu in 2010, cam prin 2013 asa Mai ales daca imi dai reteta pentru bebe baiat...si sa nu zici sa schimb barbatul

July eu am cumparat LR 14 desi imi trebuiau LR20 pentru bouncer. Sunt destul de mari, pe cutie scrie SIZE C. Le-am luat de la Altex. Daca ai treaba pe 1 mai tu sau sotul, treceti pe la mine sa vi le dau, eu am 4 bucati si nu am ce face cu ele, deh mintea atehnica, le-am luat gandindu-ma ca le pot folosi in loc de LR 20, dar sunt alta dimensiune si chiar nu am ce face cu ele...daca le vrei, ti le dau cu placere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Citat:
citat din mesajul lui JulyMorning

Apropo de brad. Voi faceti bradul impreuna cu copiii? Pe noi parintii ne-au invatat parintii ca mosul vine cu tot cu brad si cadouri si sincer mi se pare foarte fain. Asa as vrea sa o invat si eu pe Maia cand mai creste si va putea sa inteleaga. Saracu' tata si acu isi aminteste cum in fiecare an trebuiau sa se gandeasca unde sa mai doseasca bradul pana adormeam ca ei sa il poata aranja. Unde mai pui ca atunci cand ne=am marit stateam treji de grija bradului si a cadourilor de ai mei erau in picioare pana la ore tarzii din noapte ca sa ne pregateasca toate cele, dar am amintiri frumoase.

_
Our future determines our past

bobocica Maia
Poze



Eu l-am facut deja si Luca era de fata! Bine, nu stiu ce intzelege el, dar vad ca ii place sa il priveasca! Eu cand eram mica impodobeam bradul cu mama si ascultam colinde la Vocea Americii si imi placea tare, nu voi uita!!!

Eva in al noualea cer de LUCA NOAH (08.09.2008)

SUNT CEL MAI FRUMOS DIN UNIVERSUL ACESTA
Povestea nasterii mele, Luca Noah
Luca se face mare!!!

-----------------------------------------------------------------------------------
“ There is only one pretty child in the world, and every mother has it. ” (Chinese Proverb)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Citat:
citat din mesajul lui iriss_04
LE:se baga cineva la o fetita pt odiseea din 2010???

''bimbirica'' mic si frumos

mami de andrei





Euuuu sigur! Fetita sau baietzel, ce o da Domnul! Daca ar fi dupa mine m-as baga si la bb3...

Eva in al noualea cer de LUCA NOAH (08.09.2008)

SUNT CEL MAI FRUMOS DIN UNIVERSUL ACESTA
Povestea nasterii mele, Luca Noah
Luca se face mare!!!

-----------------------------------------------------------------------------------
“ There is only one pretty child in the world, and every mother has it. ” (Chinese Proverb)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Citat:
citat din mesajul lui laureta
Eva m am uitat la pozele voastre, ai un adevarat nazdravan si tu arati bestial




multzumesc!


Si tu arati splendid iar de printzese sa iti mai zic? le ador!!

Eva in al noualea cer de LUCA NOAH (08.09.2008)

SUNT CEL MAI FRUMOS DIN UNIVERSUL ACESTA
Povestea nasterii mele, Luca Noah
Luca se face mare!!!

-----------------------------------------------------------------------------------
“ There is only one pretty child in the world, and every mother has it. ” (Chinese Proverb)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Kid sa stii ca ma duc sa-i verific bratul cand se trezeste,multumesc de info ,m-ai mai linistit

July cand andy era mic ,stateam seara si faceam bradul si cand se trezea era totul ca-n povesti,cu cadouri sub brad ..ii luceau ochii de bucurie si surpriza era imensa,nu se poate spune in cuvinte ce sentimente traiesti cand iti vezi copilul atat de fericit,merita orice efort.
Pe la 5 ani am inceput sa impodobim bradul impreuna.
Si noi fiind copii tot asa am fost surprinsi de parintii nostri si afost minunat
LE:multumim de complimente,sunt sigura ca va veni si baietelul

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Andy
Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

laura, cum mey ce somn?!
july, primiti cu petitul? de cintece nu se pune problema ca il invat eu si alexa iar voce aaare ca-l mosteneste pe ta'su ce coincidenta, si cipri o sa primeasca de la mos craciun tot un carusel pt patut:) maiuca.
babytza, bb3?!!! curajoaso!

alexa(23.10.2004), cipri(02.11.2008) si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JulyMorning spune:

Eu n-am facut bradul si il vom face de Craciun... mi se pare si un pic ciudat cand va aud. Eu is si aeriana cu timpul, nu stiu niciodata in ce data sunt si uneori nici ora
Alina te primesc, cum sa nu... doar ca am frigiderul cam gol, deh io nu prea bucataresc plus ca is si nou mutata. Dar am frigider nou Da' mai pune si tu poze cu Cipri sa-l vedem si noi... :p


L.E. Kid, multam, dar sunt cam departe de zona aia si singura in weekendul asta, asa ca o sa ma duc sa cumpar.
_
Our future determines our past

bobocica Maia
Poze

Mergi la inceput