FIV in Ungaria 39

FIV in Ungaria 39 | Autor: crisis81

Link direct la acest mesaj




"Cele mai importante lucruri in lume au fost realizate de oameni care au continuat sa incerce chiar si cand se parea ca nu mai este nici o speranta." - Dale Carnegie





Informatii utile:

www.ivfpregnancycenter.com/index.php?p=7" target="_blank">Site-ul clinicii Kaali Intezet
www.kaali.hu/index.php?p=31#szeged" target="_blank">Adresa, Telefonul, Emailul clinicilor KAALI si pozele doctorilor
www.congresstravel.hu/map/fmap.html" target="_blank">Harta Szeged
www.flickr.com/photos/11706357@N04/sets/72157603706272930/" target="_blank">Harta clinica Szeged
Lista analize Szeged

LISTA DE PRETURI - SZEGED:
Consultatie - 12.000 ft
Spermograma - 12.000 ft
Analize hormonale - 14.000 ft
Ecografia - 7.500 ft
Ovulometria si monitorizarea cu ultrasunete - 105.000 ft
Punctia ovariana - 105.000 ft
ET - 115.300 ft
ICSI -110.000 ft
hatching -50.000 ft


Pensiuni in Szeged: 1, www.familiapanzio.hu/en.html" target="_blank">2, www.szegediapartman.hu/html_eng/index.php" target="_blank">3, www.brindza.com/en-szeged-accommodation.php" target="_blank">4, www.jooszallas.hu/araink.html" target="_blank">5 si www.iranymagyarorszag.hu/keres/szeged/szallasok/panziok-p1" target="_blank">altele, mai asteptam sugestii.
Site clinica Debrecen
Adresa email dr. Zadori-Kaali clinik: jzadori@gmail.com
Adresa email clinica Debrecen:kaalideb@jaguar.unideb.hu
Adresa email clinica Budapesta:kaali@axelero.hu
Lista preturi Budapesta

CURS VALUTAR:
1 EUR = 250 HUF (aprilie 2008)
100 HUF = 1,41 RON
CONVERTOR VALUTAR

Ce sa faci dupa ET
www.fertilitylifelines.com/serono/products/gonalf/pen/instructions.jsp" target="_blank">Instructiuni de folosire pt GonalF si Ovidrelle
www.transylvania.info/Dictionary/dictionary.php?lang=3" target="_blank">Dictionar maghiar-roman
Reusite la Szeged in 2006

Odiseea Szeged www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40885" target="_blank">Cap.1, Cap.2, Cap.3, Cap.4, Cap.5, Cap.6, Cap.7, Cap.8, Cap.9

Kaali-Budapesta Cap.1
FIV in Ungaria Cap.1, Cap.2, Cap.3,Cap.4, Cap.5, Cap.6, Cap.7, Cap.8, Cap.9, Cap.10, Cap.11, Cap.12, Cap.13, Cap.14, Cap.15, Cap.16, Cap.17, Cap. 18, Cap. 19, Cap. 20, Cap. 21, Cap.22; Cap.23, Cap. 24, Cap. 25, Cap. 26, Cap. 27, Cap. 28, Cap. 29, Cap. 30, Cap. 31, Cap. 32, Cap. 33,Cap. 34, Cap. 35,Cap. 36, Cap. 37, Cap. 38;



"Cele care ne sunt exemplu, cele care ne sustin, pe care vrem toate sa le urmam si carora le multumim ca sunt alaturi de noi
MAMICI

Rh cea care a deschis acest drum spre Szeged! speram sa fi o mamica fericita
Adela gemenii Darius siCaius 15 septembrie 2005
Szeged - dr. Zadori 4 IA - nereusite; 1 FIV - reusit - ET: 24.01.2005si
SURPRIZA noul lor fratior Rares 13 decembrie 2007 - ramas natural
InternetDaria 25 iunie 2006
1 IA - nereusit la TM, 1 FIV - reusit la TM, 4 FIV-uri - nereusite la TM, 1 FIV( FIV nr 6) reusit la Szeged, dr Zadori, ET: 12.11.2005
LeliutaMaria
Mi-kaAlexia 12 septembrie 2006
1 FIV - reusit, Szeged, ET: februarie 2006Auburn
Andicu Filip 27 iunie 2007
FIV nr. 2 - reusit, Szeged, dr. Zadori, ET:octombrie 2006
Tanyuta Eduard-Raul
Daniela76 Alexandra
pussi Elena si Ana
iunie 2006 IA in TM, dec. 2006 FIV Szeged dr. Zadori, nereusit, martie 2007 FIV Szeged dr. Zadori, 2 embrioni transferati(de 4 si 7 celule) si 2 Tuste iesite
Corina74 Andrei-Dumitru

GRAVIDUTE

Simona FIV sept. 2007 Budapesta
Popica cu ET cu embrioni congelati oct. 2007 Szeged
chiara FIV oct. 2007 Szeged
tuculucu ET cu embrioni congelati ian'2008, Budapesta;
AncaoradeaIAS feb.2008, Debreten;
Andrada.P FIV mar. 2008, Budapesta;
Marush FIV mar. 2008, Szeged;
Julia75FIV mar.2008, Szeged;
2 IA - nereusite la Targu Mures, 1 FIV - reusit la Szeged, dr. Zadori, ET:26 martie 2008
miha2004 FIV apr2008, Szeged, Dr. Zadori;
- 2 FIV-uri nereusite in TM, FIV3 Szeged - ian2008 nereusit; FIV4 reusit!
borzasimo FIV mai2008, dr. Zadori, Szeged;
- FIV - Februarie 2008-nereusit; FIV2 mai2008 reusit;
valeria72 FIV2 mai2008, Szeged, Dr. Zadori;
- FIV 1 la Medsana cu dr. Ancar - reusit - sarcina oprita din evolutie la 5 saptamani, FIV 2 - mai 2008, dr. Zadori - Szeged, reusit;


Si pentru ASPIRANTE sa dea Dumnezeu sa ne vedem cat mai repede pe lista si apoi a!!!
Sa ne ajute Dumnezeu!!

Liana30 - 7IA nereusite -4 in tara si 3 la Szeged-dr.Zadori-ian'07 prima IA la Szeged reusita cu gemeni-pierduta la 16 sapt,ian'08 Fiv intrerupt, FIV2 Aprilie 2008 - nereusit;
magduta10- dr. Krizsan - Szeged - hiperstimulare, 1 Fiv nereusit
Ioana 76 - dr. Zadori - Szeged - 2 Fiv nereusite 2007;
cornelianeli - dr. Zadori - Szeged - un Fiv nereusit mai 2007, Fiv 2 nov. 2007 nereusit.
sandica- dr. Zadori - Szeged - 3 IA nereusite; FIV1 Martie 2008 - nereusit,FIV2 mai2008 intrerupt;
amulis- dr. Tandor - Debrecen - Fiv nereusit sept. 2007,
maritof- dr. Zadori - Szeged - 4 Fiv-uri TM, 1 la Szeged!
dariaioana - un de 9 ani -sarcina naturala,dr. Zadori - Szeged - Fiv demarat in martie 2007, intrerupt din cauza unor chisturi; FIV1 - Medlife, dr. Silviu Predoi, mai2008 - Bafta multa!!
AndraO - dr. Krizsan - Szeged - 2 Fiv-uri in Ro nereusite, 1 Fiv Szeged sept. 2007-nereusit, FIV2 Szeged Februarie 2008 nereusit, IA mai 2008 Sibiu, nereusita;
crisis81- 3 IA nereusite la Buc - Dr. Bucur, FIV1 reusit Octombrie 2007 la Szeged -Dr. Zadori- sarcina pierduta la 7 saptamani, FIV2 Martie 2008 - nereusit, va urma FIV3;
leny2007 -3 IA nereusite in TM la Bega; dr. Zadori - Szeged - 1 IA nereusita ian'08, FIV1 mai2008;
mamibria - dr. Zadori - Szeged - 3 FIV nereusite;
Micky2007 - 5 IA nereusite la Buc, FIV1 nereusit la Buc, FIV2 martie 2008, reusit la Szeged, dr. Zadori, sarcina oprita in evolutie la 6 saptamani;
dannette 2IA nereusite la Buc, Aprilie 2008 FIV, Szeged, Dr. Zadori nereusit;
sorina_sz- 2IA nereusite la TM, IA Szeged-feb'08- nereusit. Fiv mai 2008, Szeged, dr.Zadori reusit, sarcina oprita in evolutie la 5 saptamani;
Miha3 FIV ian. 2008, Szeged; sarcina pierdura la 22 saptamani;
Laura Garner- FIV + ICSI - Dr. Peter Kovacs - Kaali Budapesta - nereusit(sarcina "biochimica")
sima1 - FIV 1 nereusit la TM cu dr. Cezara Muresan, FIV 2 - nerealizat (nu a raspuns la stimulare), FIV 3 la Debreten mai 2008 nereusit;
Scamiy - sarcina oprita din evolutie in octombrie 2006, FIV 1 - aprilie 2008, Debreten nereusit;
charmy - 2 FIV 2007 nereusite, TM, Dr.Cezara Muresan;
steliana04 - 2 FIV nereusite Debrecen, acum FIV 3 Szeged.
pamy - 1 IA -nereusita la TM in 2005, dr. Vladescu, in pregatire FIV, Szeged, Dr. Zadori;
KLU1973 - 4 IA neseurite in RO, FIV 1 reusit la Szeged, Dr. Zadori, sarcina oprita in evolutie;


Astept sugesti, idei... modificari ... cum vreti voi!



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

Bine v-am gasit la un nou capitol care va fi cu siguranta plin de vesti minunate!
Va pup pe toate!!!



"Cele mai importante lucruri in lume au fost realizate de oameni care au continuat sa incerce chiar si cand se parea ca nu mai este nici o speranta." - Dale Carnegie
www.flickr.com/photos/11706357@N04/collections/72157602666536902" target="_blank">Poze...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns borzasimo spune:

Salutare, salutare
In primul rand vreau sa multumesc la toate fetele care au fost alaturi de mine, chiar daca nu am mai intrat de mult pe forum vam citit in fiecare zi, nu am mai scris pt ca asa am simtit la momentul respectiv inca o data va multumesc Leny,Adaca,MI-ka,Cris si restu fetelor.
Si acum sa va spun vestea ce-a mare
pe 3 mai am inceput tratamentu pe 16 mai am avut punctia din care a rezultat 4 enbrioni doi de zece celule si doi de opt celule dr a zis ca e mai bine sa imi transfere unu de zece si unu de opt si ceilalti ia inghetat si pe data de 19 mai am avut ET pe data de 30 mai, adica in a 11 a zi am facut un test de urina ca nu mai puteam si surpriza cele \\ nu au intirziat sa apara sincer am avut un soc a doua zi am dat fuga sa imi fac bhcg ca nu mai aveam rabdare rezultatul e 204,21 in ziua a12a azi ziua a14a valuarea crescuse la 432,24
Acum intrebare voi ce parere aveti e unu sau doi
Cris multumim pt noul capitol
Fetele va pup Adaca, Mi-ka, Andicu, Pussi, Leny, Liana, Magduta multi, multi si restu fetelor






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

FELICITARI SIMONA!!!
Sarcina usoara, la termen si bebe(i) sanatos(i)!!!

Eu cred ca vei fi o de !!! De fapt sper din toata inima sa fie asa. Abia astept sa te vad cu burtica!!!

Fetelor pe unde umblati? Chiar asa nimeni nu mai are nimic de spus?



"Cele mai importante lucruri in lume au fost realizate de oameni care au continuat sa incerce chiar si cand se parea ca nu mai este nici o speranta." - Dale Carnegie
www.flickr.com/photos/11706357@N04/collections/72157602666536902" target="_blank">Poze...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Julia75 spune:

BORZASIMO FELICITARI!!!!!!!!!!!!!!
Sarcina fara probleme iti doresc si bebe(i)sanatos!

Julia 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Ciao fetelor !

Simo FELICITARI sa te ajute DD sa ai o sarcian la termen fara probleme, si bebic/bebici sanatosi. si burtica.
Daria tin pumnii , mult succes in contianuare. Doamne ajuta
Cris a ajuns plicul, multumesc mult.[pup

Va pup pe toate.

in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha3 spune:

BORZASIMO - felicitari!
Asa fetito, taci si faci!
Ma bucur foarte mult pentru tine. Eu in ziua 14 de la ET am avut valoarea de 889.
Am gemeni. Dar am citit pe forum si de valori mai mici la BHCG si care au avut gemeni. Cred ca Tuculucu. Si mie mi-a pus un embrion de 10 celule si unul de 8. Iti doresc sa te simti bine la fel ca mine si sa nu ai nici o problema.
In alta ordine de idei am fost in saptamana 20 la Cluj la 3D si 4D si bebeii sunt foarte bine. Se miscau intruna si ce e mai important au toate organele, toate degetele si tot ce trebuie si mai ales unde trebuie. Coloana este inchisa si au toate vertebrele.
Acum urmeaza vestea cea mare pentru care trebuie felicitat tatal.
SUNT BAIETI!!!!!!!
In saptamana 26 o sa mai merg o data la eco pentru ca atunci se definitiveaza formarea inimii si plamanii.
Cred ca o sa nasc la Cluj la Ginecologie 1. Stie cineva mai multe informatii despre acest spital? Dar despre Dr. Muresan Daniel?
Am fost la o clinica noua la Cluj deschisa de 3 luni si o cezariana la cerere costa 4900 ron. Am vorbit cu neonatologul si mi-a spus ca daca au peste 2,6 kg se pot naste acolo. Daca nu, ma trimite la Ginecologie 1 unde au aparatura performanta pentru prematuri si sectie de terapie intensiva. Asa ca nu are rost sa ma duc la ei daca exista posibilitatea sa ajung in acelasi loc.
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

FELICITARII!!!! SARCINA USOARA SI DUSA PANA LA CAPAT. Chiar daca va fi mai greu avand in vedere ca sunt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

buna fetele mele dragi !

estradiolul de ieri a avut o valoare mai mare 1000 , concret nu stiu cat , dar asta este, azi fac ultima doza de stimulare si la 21 pregnylul;
Magduta - multumesc iubita, bafta si tie, sper ca Dumnezeu sa mi ajute !


pupici

In asteptarea minunii! Daria. Foto de familie !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marush spune:

BORZASIMO FELICITARI!!! Sanatate multa si sa te bucuri de aceste clipe din plin!!

Eu am avut 460 in ziua 13 (parca-nu mai stau asa bine cu memoria!!) si am gemenasi, asa ca ai TOATE SANSELE!!!!

!
Asa crestem Noi!
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Mommy&year=2008&month=12&day=11&babycount=2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leny2007 spune:

SALUTARE LA TOATE FETELE!

CRISIS-Multumim pentru noul capitol si sa dea DD sa fie numai cu reusite.Tin sa-ti zic ca am fost la posta si a verificat scrisorile recomandate din data de 15 si nu a ajunspoate intrebi si tu la tine la posta ce sa intamplat
SIMONA FELICITARIIII!!!
SARCINA USOARA SI LA TERMEN ITI DORESC DIN TOT SUFLETUL,SANATOSI SIIIIIII SPER CA MA INVITI LA BOTEZ
PUPIKKKKK LA TOATE FETELE,nu va mai scriu pe nume ca sunteti multe

Mergi la inceput