Clopotei de Ianuarie-Februarie 2008 (16)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

neata

ce vreme oribila la noi, ploaie si frig! si urasc sa stau in casa, voiam la plimbare...

Am primit pozele de la botez facute de fotograf AICI INCEP



Angelique, mami de Pupi (bb Viktor, 28.12.2007)

Povestea nuntii, Povestea nasterii lui Pupi

noi 2, poze, luni de miere...,
Mare, Munte, Flori

Participam la concurs: daca va place de noi, votati-ne: www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=20" target="_blank">pag.21 - Freza si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=40" target="_blank">pag.41 - Somn adanc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

quote:
Originally posted by gattasalvaje

Neatza !
Pe mine ma bate gandul sa fug azi cu zuzi la spital , ca ma ingrijoreaza rau faptul ca nu mananca. Ieri a avut doar 5 mese , nu cred ca a luat in total 500 ml , iar acum , de dimineata i-am facut proba cantarului si nu luase decat 60 g . Azi noapte m-am sculat pe la 3 sa-ncerc sa-i dau sa pape , dar n-a fost chip s-o trezesc...
La mine , din lipsa de cerere , lapticul este pe sfarsite ...abia daca mulg 50 ml. dupa 6 ore in care sanii stau neatinsi . Simt ca dau in depresie ...cred ca ma ajung blestemele maica-mii ...mi-amintesc cum zicea cand eram mica si nu mancam "Sa dea Dumnezeu sa ai si tu copii si sa-ti faca atatea mofturi , sa vezi cum e !"
Tinna , si eu am avut granulom de fir pe epiziotomie si stiu cat de neplacut este. In spital , in primele zile mi s-au umflat rau firele , ma durea ca naiba si nu puteam sta in fund. Am stat cu gheata sa mi se desumfle. Acasa am dat cu crema de galbenele si pana la urma , s-a vindecat. Acum ma mai doare din cand in cand cusatura de pe muschi , de pe buca ...asta mi-a zis dr. ca trece cam in 6 luni.

Miky , noi am facut Infanrix Hexa , care include si antihepatita B . Eu ii dau piticei Liv 52 pentru refacerea celulelor hepatice.

Gattasalvaje - mamica Sarei ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta




mai bine du-o pt orice eventualitate!temperatura i-ai luat-o?si noi am facut infanrix hexa si n-am avut nici o problema, imi pare rau ca esti tot dintr-o problema in alta, nici nu-i de mirare ca se duce lapticul!incearca s-o pui cat mai mult la san poate iti revii, ca e pacat

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT
www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=40412496" target="_blank">poze de tot felul

ce mare am crescut!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Buna dimineata!
Multumim de aprecieri Mary, Elena, Jelimoni si Mitsu! Costumasul l-a cumparat nasa...i-am dat mina libera. mi-e mi-a placut tare mult ce a luat. a fost o zi speciala si voiam ca si tinuta lui Stefan sa fie la fel.

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

quote:
Originally posted by AngeliquedeS

neata

ce vreme oribila la noi, ploaie si frig! si urasc sa stau in casa, voiam la plimbare...

Am primit pozele de la botez facute de fotograf AICI INCEP



Angelique, mami de Pupi (bb Viktor, 28.12.2007)

Povestea nuntii, Povestea nasterii lui Pupi

noi 2, poze, luni de miere...,
Mare, Munte, Flori

Participam la concurs: daca va place de noi, votati-ne: www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=20" target="_blank">pag.21 - Freza si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=40" target="_blank">pag.41 - Somn adanc




am votat si eu pt scumpul de pupi!am incercat sa vad pozele da imi zice ca nu e pagina available hmm


MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT
www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=40412496" target="_blank">poze de tot felul

ce mare am crescut!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Angi , nici la mine nu merge link-ul catre poze. Mai incearca sa-l pui odata , ca sunt curioasa sa-l vad pe Pupi in cristelnita.

Jelimoni , mi-a facut si febra 37.9 in ziua vaccinului , apoi n-a mai facut . I-am dat Panadol din 8 in 8 ore.

Gattasalvaje - mamica Sarei ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Am rezolvat problema, nu stiu ce s-a intamplat, INCERCATI ACUM




Angelique, mami de Pupi (bb Viktor, 28.12.2007)

Povestea nuntii, Povestea nasterii lui Pupi

noi 2, poze, luni de miere...,
Mare, Munte, Flori

Participam la concurs: daca va place de noi, votati-ne: www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=20" target="_blank">pag.21 - Freza si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=40" target="_blank">pag.41 - Somn adanc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza spune:

Incerc sa va citesc zilnic, de scris insa...mai greu.
Gatta imi pare rau ca Sara are iarasi probleme, cel mai probabil e de la vaccin.
Honey am vazut ca la tine situatia s-a imbunatatit sper sa fie din ce in ce mai bine. Implica-l mai mult pe sotul tau si sunt sigura ca o sa se topeasca cand o sa-l vada pe cel mic ca-i raspunde la zambet sai ca ii gangureste(la noi acum in we e cam "bataie" cine sa stea cu cea mica).
Am vazut multe poze frumoase cu bebici mici si bucalati si mamici fericite exact asa cum trebuie sa fie. Ma bucur tare mult ca la noi in odisee toti copiii sunt sanatosi si ca au fost doar probleme mici care s-au rezolvat.
Miri si Virgo ingros si eu randurile celor care va spun ca aratati foarte bine, Miri emana energie si din poze, iar poza cu Virgo si Cazimir reda foarte bine relatia mama-copil.
Noi aproape am scapat de bubite( pentru noi apatermala de la Avene si Trixera au mers foarte bine si ma bucur ca nu am ajuns la crema cu hidrocortizon). A inceput si perioada de colici dar sper sa trecem mai repede peste ea. Am pus cateva pozici noi la semnatura.
Cand au inceput bebicii vostri sa fie interesati de centrele de joaca?
Emma inca nu pare incantata de jucarii, iar muzica nu pare sa-i capteze atentia mai mult de 10 minute.

Eliza
Emma(19.02.2008)
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

Angi am vazut pozele! (eu am reusit sa le vad din prima, ca m-am prins de ce nu mergeau vazute... era ceva scris in plus la adresa...)

Sa va traiasca baietelul! E tare scump! Iar tu esti o frumoasa si se vede ce fericita esti!

Vad ca ati facut botezul la Capela Militara! Si eu tot acolo l-am botezat pe Andrei... De fapt si eu si sotul meu tot acolo am fost botezati cand eram mici, acolo am facut si cununia religioasa, acolo a fost bunicul sotului meu preot acum multi ani (a murit demult Dumnezeu sa-l ierte, dar lumea din cartier de acolo inca si-l aminteste).

,

Tinna, mami de doua minuni Alexandru Luca (14 feb. 2008) si Andrei Florin (1 ian. 2001)

Povestea nasterii lui Andrei
Povestea nasterii lui Luca
www.flickr.com/photos/21493362@N02/sets/" target="_blank">Poze cu iubirile mele
Cum creste Andreiush
Cum creste bebelinul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Tinna, asa e, Capela Militara, e biserica mea de suflet si acolo am facut si cununia.



Angelique, mami de Pupi (bb Viktor, 28.12.2007)

Povestea nuntii, Povestea nasterii lui Pupi

noi 2, poze, luni de miere...,
Mare, Munte, Flori

Participam la concurs: daca va place de noi, votati-ne: www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=20" target="_blank">pag.21 - Freza si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=40" target="_blank">pag.41 - Somn adanc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Angi, am vazut pozele. ce frumos a fost, l-au bagat cu totul in apa!!!!
Si ce plamani are, mama-mama!!!


quote:
Originally posted by AngeliquedeS

Am rezolvat problema, nu stiu ce s-a intamplat, INCERCATI ACUM




Angelique, mami de Pupi (bb Viktor, 28.12.2007)

Povestea nuntii, Povestea nasterii lui Pupi

noi 2, poze, luni de miere...,
Mare, Munte, Flori

Participam la concurs: daca va place de noi, votati-ne: www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=20" target="_blank">pag.21 - Freza si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=40" target="_blank">pag.41 - Somn adanc




Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput