Clopotei de Ianuarie-Februarie 2008 (16)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Am mai pus si eu poze de la botez la semnatura. le-am primit aseara tirziu.


Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ven spune:

Vai, Angi, ce mila mi s-a facut de Pupi, saracu', cum plangea el....
Mai fetelor (acuma o sa-mi aprind paie-n cap, dar tre' sa zic!) mie mi se pare putin.....barbara chestia asta cu scufundatul bebeilor in cristelnita, goi pusca. Si eu sunt ortodoxa, don't get me wrong, dar ma bucur ca preotii ortodocsi din Ardeal au imprumutat de la catolici obiceiul mai bland si mai uman de a turna numai apa pe capsorul lui bebe la botez.
Stiu ca nu poti sa spui tu, ca parinte de bebe botezat, preotului ce si cum sa faca, dar, sincer, mi s-a rupt inima de mila lui Pupi scump si frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Hello zuzici mamici de pitici.

Am vazut pozici frumoase de bebe-barbatel de Ancab.Tare frumusel e,noul mic crestin.
Eliza..cat de dulce e Emma.Ce gene lungi are!! Si ce zambarici v-a tras...n-ai treaba. Ca sa nu mai zic cat de dulce e in pozitia de broscuta.

Andrew meu nu zambeste asa.... nici n-am timp sa ii fac pozica. E mai mult un zambet in coltul gurii... ceva gen..zambet de jmecher.Si pe burtica nu sta deloc.Nu-i place si nici n-am insistat.

Am vazut si pozele cu Miri si Virgo.Mai trebuie sa spun??? Aratati superb,aveti niste familii extraordinare sa va traiasca!!

Simona,off sper ca Sara sa se simta mai bine.Sa treaca perioada asta grea cat mai repede si sa va linistiti.Pupicei dulci dulci pentru mica Sara-tica.

La mine e trecut de 2 noaptea...si eu bantui pe-aici.
Ma duc sa ma trantesc in pat.... sper sa adorm repede.
V-am pupat.



POZICI DE TOT FELU'
POZE ANDREW-JOHN
My silly cats
Cum crestem


Mamica de Andrew - John (21 Februarie 2008)


Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

quote:
Originally posted by Ven

Vai, Angi, ce mila mi s-a facut de Pupi, saracu', cum plangea el....
Mai fetelor (acuma o sa-mi aprind paie-n cap, dar tre' sa zic!) mie mi se pare putin.....barbara chestia asta cu scufundatul bebeilor in cristelnita, goi pusca. Si eu sunt ortodoxa, don't get me wrong, dar ma bucur ca preotii ortodocsi din Ardeal au imprumutat de la catolici obiceiul mai bland si mai uman de a turna numai apa pe capsorul lui bebe la botez.
Stiu ca nu poti sa spui tu, ca parinte de bebe botezat, preotului ce si cum sa faca, dar, sincer, mi s-a rupt inima de mila lui Pupi scump si frumos

Venera, mama lui Markus (10 dec. 2003) si a lui Mathias (26 dec. 2007)




Ven, eu una sunt de acord cu tine, e f traumatizant pt un bb sa se trezeasca asa bagat cu totul in apa, singurul lucru bun in treaba asta e ca de atunci nu mi-a mai urlat la baita, a vazut ca se poate si ceva mult mai rau de-atat



Angelique, mami de Pupi (bb Viktor, 28.12.2007)

Povestea nuntii, Povestea nasterii lui Pupi

noi 2, poze, luni de miere...,
Mare, Munte, Flori

Participam la concurs: daca va place de noi, votati-ne: www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=20" target="_blank">pag.21 - Freza si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=40" target="_blank">pag.41 - Somn adanc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Ancab, am vazut pozele, tare frumosi mai sunteti!



Angelique, mami de Pupi (bb Viktor, 28.12.2007)

Povestea nuntii, Povestea nasterii lui Pupi

noi 2, poze, luni de miere...,
Mare, Munte, Flori

Participam la concurs: daca va place de noi, votati-ne: www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=20" target="_blank">pag.21 - Freza si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=40" target="_blank">pag.41 - Somn adanc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Awwww,Angi... mi-au dat lacrimile.Saracutul Pupi ce mai plangea. Si e la fel ca Andrew al meu, vad:se face rosu tot...cand plange.
Offf,Doamne...

Urmeaza sa stabilim si noi data Botezului ...luna asta.Sa vedem cand va accepta si preotul ...
Duminica mergem la Biserica, caci se implinesc cele 40 de zile, de la nastere.Oare trebuie sa fac ceva anume??

Nu stiu daca se boteaza in Saptamana Mare... Danybv.... il intrebi tu pe sotul tau, daca da sau nu? Altfel, va trebui sa il botezam in a doua zi de Pasti.
Caci sora-mea vine pe 21 Aprilie (ea va fi nasica lui AJ) ....pe 22 avem programarea la doctor, pentru vaccin... iar pe 30 Aprilie, sora-mea pleaca.

POZICI DE TOT FELU'
POZE ANDREW-JOHN
My silly cats
Cum crestem


Mamica de Andrew - John (21 Februarie 2008)


Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

Angi si Ancab v-am vazut si eu pozele , sunt foarte frumoase , sa va bucura-ti de bebelusii increstinati si sa va bucure intreaga viata
noi suntem bine , ieri am avut si noi prima zi cu probleme : Maria nu a vrut sa doarma toata ziua , a stat treaza pana aseara la ora 23 cand abia atunci a adormit, am crezut ca o iau razna , acum totul este bine .
va pup pe toate si mai revin din


danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)
Poze Diverse
Poze Nunta
Poze Botez Maria
Poze Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

honey79 cand vine acasa il intreb si iti voi da raspuns
uite aici un articol despre botez , ---SE FAC BOTEZURI IN POST ?

Fireste ca da. Cum s-ar putea ca un copil sa moara nebotezat din cauza ca este post ? Botezul se poate savarsi in orice zi din an. Slujba Botezului nu are nici o legatura cu postul. Discutabila este insa petrecerea care se obisnuieste a se face in ziua botezului, aceasta intr-adevar neputandu-se face in post.


danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)
Poze Diverse
Poze Nunta
Poze Botez Maria
Poze Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

pupici multi bebelushilor care in ultimele trei zile au serbatorit implinirea celor 2 lunishoare!!!

ieri am facut vaccinul...pana la urma am optat pt pentaxim si engerix...e drept ca l-am intepat pe Tudor de doua ori ( a plans saracutul cu strigate) dar fata de Infanrix are componenta antihepatita B eficienta... i-am dat lui Tudor si Tuya pt a preveni efecte adverse ale vaccinului si Eferalgan jumatate de supozitor aseara si jumatate dimineata...nu a avut deloc febra...


mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

fetelor acum am venit de la dentist..nu stiu ce sa fac, doc. de fam. mi-a zis sa nu alaptez 24 de ore, iar dentistul imi zice ca 4 ore e de ajuns ca cantitatea de anestezic e mica, doar jum de fiola, ca daca imi lucra 4-5 dinti atunci da trebuia sa stau 24 de ore, dar in cazul asta nu e nevoie..care din voi ati fost la dentist??parc a n-as risca sa-l alaptez asa repede, mai ales ca mi-am pastrat lapte la congelator, da acum mi frica ca imi va refuza sanul daca ii va placea azi cu biberonul...

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT
www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=40412496" target="_blank">poze de tot felul

ce mare am crescut!!

Mergi la inceput