*Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (148)*

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zuzele2008 spune:


gabritzza povestea nasterii o scrii AICI .. dai subiect nou, pui titlu, scrii si dai apoi save!

lala nu te ingrijora. si a mea doarme mai bine dupa ce am inceput s-o scot afara mai mult. azi a stat 2 ore .. tu dc stai asa putin?? voi ce mai faceti? cum mai sunteti cu "tati" .. ti-ai recuperat lucrushoarele??

anca esti o fericita!! abia astept si eu vizita la dr ca sa-mi dea liber la .. .. cred ca voi recupera toate lunile astea!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzele2008 spune:



tot pe contul zuzelor am ramasa .. si la noi va fi tot in preajma aniversarii .. pe 7 martie facem 11 ani de cand suntem impreuna ..

ellenuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



gata .. am revenit la identitatea mea ..

ceva ceva de la honey??

mitsu, cretu .. pe unde umblati fetele?

Elena de Eva Maria

CRESTEM MARI

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

Angi acum citeam din urma si am vazut ca ai intrbat de noi....
da suntem bine....numai k imi pare rau :da am cedat am mai incercat o data...desi eu sunt convinsa in proportie de 99,99% k un asemenea om nu se poate scimba...a reusit sa ma impresioneze...da i-am zis clar ca la cel mai mic semn de greseala mi-am luat fat si nici ca mai ne vedem decat la tribunal.(si chiar sunt hotarata,nu ma mai intorceam daca nu era Bibi)...in alta ordine de idei...luni am fost la control...la bucuresti...si Bibi e super ok n u mai avem ce cauta pe acolo...avea 4130 gr si 51 cm...si miercuri avem programare tot la buc...da la un cabinet particular la oftalmologie...sper sa fim ok
SI Anca.b te incurajez eu la mine cel putin chiar nu a fost rau prima data dupa...

Cea mai optimista mamica!
LauradeBianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Pitica mea
Atat are Bibi
poze burtik
Lucky
camera lui bibi
UN COPIL ITI DA SENS VIETII!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

darene multam de rasp...si cine a mai rasp...sorry de memorie scurta...si stam asa putin k ii este frik lu mami...da sper ca dupa vaccin care il facem maine ,e vb de cel care se facea la 4 zile ...sa iesim afara si sa stam si noi un pic mai mult...asta e nu se trateaza si frik asta a mea cu nimik...apropo dupa vaccin nu avem voie afara?daca da cat timp?

Cea mai optimista mamica!
LauradeBianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Pitica mea
Atat are Bibi
poze burtik
Lucky
camera lui bibi
UN COPIL ITI DA SENS VIETII!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati_magureanu spune:

Fetele,

mesaj de la Honey:
Bebe Andrew-John a venit pe lume prin cezariana de urgenta! 3.690 kg si 50.8 cm


Felicitari draga Honey! Sa-ti traiasca mandretea de baiat!

Mami de Matei
http://www.dropshots.com/CatiM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

felicitari honey...bine ai venit bebe sa fi sanatos si mancacioas!!!...
eu zbor ca ii este foame bebelinei...dar daca stiti spunetimi si mie voi de cate ori pe zi folositi batista bebelusului....daca e normal sa scot ceva mucusori...in cazul in care eu o folosesc de 2 ori pe zi...si dupa ce scot mucusorii tot mi fornaie un picutz...a si daca are mucusori nu facem vaccinu?lamuriti-ma si pe mine plsssssssssss

Cea mai optimista mamica!
LauradeBianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Pitica mea
Atat are Bibi
poze burtik
Lucky
camera lui bibi
UN COPIL ITI DA SENS VIETII!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isidora spune:

TINNA ,BINE AI REVENIT PE FORUM SI ACASA! Am vazut pozele cu minunatul si minunatii;sunt scumpi foc amandoi se vede ca-s frati.Ma bucur ca ti-ai revenit,ca ai nascut atat de usor-vreau si eu ca tine- ca nu ai probleme cu laptele.Doamne ajuta sa fie la fel de bine si de acum incolo!!

Felicitari ALEXIA,NICOLE,ELIZA PT. BEBELUSI!SANATATE SI TOT CE VA DORITI MAI BUN PT. EI SI PT. VOI!

DOC ,multumim,multumim ;iti dai seama ca ma onoreaza propunerea!!
Cat despre muculetul lui ginerica,sper ca e unul razlet,pune apa pe calorifer,eventual un prosop mai gros ud la uscat,si vezi ce scoti cu ser si batista.Daca nu iese nimic fa doar astea si lasa-l in pace.

Angi ,cred ca stii dar eu mai spun just in case-sa n-o folosesti prea des batista-o data sau de 2 ori pe zi e suficient .Cand e racit rau si are multi muci de vreo 3 ori.Daca o folosesti mai des se creeaza un cerc vicios si se inmultesc pe masura ce sunt scosi ,ii stimulezi.blondina frumoasa si frumosul!

MIRI ,OF,IMI PARE ASA RAU pt. Sacha ca sufera bietul de el...Ai incercat si la homeopat sa-ti dea ceva pt. atenuarea rash-ului?
Stii deja cred,ca orice vine in contact cu pielea iritata tb. sa fe doar din bumbac,nimic sintetic ,nimic lana.Nu-s ce sa mai zic,sper din suflet sa nu se inrautateasca.Da si o cautare dupa ELIDEL de curiozitate-zice ca se foloseste de la 2 ani in sus dar lA ISI am folosit-o la rec. dr. la 5 luni.Tb. neaparat sa iesiti din criza sa nu se agraveze...!Doamne ajuta!

Adina
Mami de(Isidora-4ani) si (39sapt) cu
www.kodakgallery.eu.com/BrowsePhotos.jsp?&collid=4516866000233.5781386000233.1203523802941&&localeid=en_GB_EURO&&localeid=en_GB_EURO&UV=128845807824_9450568900233" target="_blank"> Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Dragi zuze , eu sunt suparata rau
Sara a facut febra incepand de ieri de la pranz , cand avea 37.8 , azi dimineata 37.3 ,azi la pranz 37.8 si acum , pe seara 38.2 . Am sunat pediatra ieri cand avea 37.8 si mi-a zis sa nu ma ingrijorez , ca abia peste 38 vorbim de febra. Na ca s-a facut si peste 38 si eu mor de ingrijorare . Maine trebuia sa-i fac vaccinul si o asteptam pe pediatra pe la 2 , dar daca am vazut ca se ingroasa gluma , am sunat sa cancelez interventia si i-am zis coanei doctorite de evolutia nasoala. Mi-a zis sa-i dau Panadol Baby -1.5 ml de 3 ori pe zi , Vitamina C Natural - 5 picaturi pe zi , apa salina in nasuc si curatat apoi si Novocalmin supozitor daca creste febra peste 38.5. M-am executat , insa am crezut ca mor la faza cu Panadolul...i-am dat cu seringa direct in gurita in timp ce urla si nu stiu ce-a facut ca s-a innecat rau de tot , s-a invinetit , nu mai respira , scotea doar un sunet ascutit din gat. Am crezut ca lesin , am luat-o repede , am scuturat-o de cateva ori , am batut-o pe spate si si-a revenit copilul insa nu-mi mai reveneam eu...cred c-am plans isteric vreo juma' de ora. Uuuf , abia acum o inteleg pe mama care-mi zicea in copilarie " draga las' c-ai sa vezi si tu cum e cand vei fi si tu mama ". Cred ca in viata mea nu m-am panicat asa tare.
Nu stiu cat din Panadolul dat a inghitit ca mai mult a varsat pe mine , insa vad ca i-a mai scazut febra , nu mai arde si doarme linistita.
Nu stiu nici de unde vine febra asta ca nu are alte simptome ...nu tuseste , nu are muci , i-am bagat batista bebelusului si n-am tras decat apa salina pe care i-o pulverizasem eu.
Parca sa zic ca ar avea ceva la burtica , se cam chinuie la kk si s-a schimbat si aspectul ...pana acum facea aproape lichid si pastos , astazi este un pic mai gros si cu multe grauncioare albe si a facut mai des ca de obicei. E posibil sa aiba vreo infectie la stomac sau intestine daca o hranesc numai la san?
O alta cauza ar putea fi faptul ca e f. cald in casa , idiotii astia de la RADET ne omoara cu caldura si nu am cum sa opresc caloriferul . Ziua mai ma descurc cu ea , ca o mut dintr-o camera in alta si tin geamul deschis cat nu e ea in camera , insa noaptea n-am cum s-o plimb de colo-colo , o las sa doarma in patutul ei si dimineata e transpirata toata ...in camera sunt 28 de grade
Noaptea mai deschid usa la dormitor sa intre aer mai rece de pe hol unde tin geamul deschis si s-ar putea sa i se fi tras din asta...ea transpirata si usa deschisa , o fi luat-o curentul si de-aia a racit.
Nu stiu ce sa mai fac ca sa racoresc putin camera ca e jale si pentru mine , dar mai ales pentru ea.
Sper sa trecem repede peste problema asta si maine sa nu mai aiba febra.
Vaccinul l-am dat naibii , cred ca peste vreo 2 saptamani mai ma gandesc la el.
Va pup .
Ma duc sa vad ce face...


Gattasalvaje - mamica Sarei ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

quote:
Originally posted by irlandeza

Stancuta , daca Sofia a luat in greutate 5 gr/zi e f. bine. Unii copii iau mai mult in greutate, altii mai putin. O sa fie bine, ai sa vezi. Uite , iti dau un tabel cu niste valori.

http://www.desprecopii.com/info.asp?id=226

Poze de tot felul

PATRICIA ALEXIA 7 sapt. de viata 03.IAN.2008



Irlandeza, multumesc pentru link...citisem si eu art. respectiv, care imi confirma ce am vazut la bb-ii de la Odisee: o crestere medie de 1 kg in prima luna. Noi avem doar 600 grame...suntem piticei, dar ne facem noi mari!

Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Povestea nasterii Sofiei
Poze Sofia

Mergi la inceput