*Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (148)*

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zuzele2008 spune:



adryana ma bucur ca te-ai linistit!! ai vazut ce simplu era.

doc foloseste cu incredere batista!! nu-i face nimik rau lui bebe, trust me! vorba lui angi .. e cea mai tare inventie de la maimuta incoace ..


de honey nu stiti nimik?

ellenuta ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzele2008 spune:


gabritzza trebuie sa cureti bine acolo cu compresa sterila si cu spirt, tragi putin de pielea de sub burik ca sa iasa in afara! pana se curata si cojitele acelea care mai raman in burik. eu si acum o curat cu spirt la burik dar o data la cateva zile!

ellenuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrittza spune:

multumesc elenuta!

gabrittza 40sapt+Daria Maria
AMR ... nu se stie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrittza spune:

unde si cum scriu si eu povestea nasterii?

gabrittza si bebe Daria Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

buna zuzici!
tina bine ai revenit acasa...!!!
am si eu o intrebare...ieri am tinut-o pe bibi in fata geamului 5 minute si azi 9 minute in balcon....problema e ca de ieri doarme aprope in continuu...se trezeste doar sa pape si ieri pe seara a avut 2 ore de fcut scandal...care nu trec decat cu plimbare prin casa.....ideea e ca pana acuma ne imi statea 3-4 ore treaza ziua...nu cred ca au obosit-o cateva min la aer...deci sa ma ingrijorez???

Cea mai optimista mamica!
LauradeBianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Pitica mea
Atat are Bibi
poze burtik
Lucky
camera lui bibi
UN COPIL ITI DA SENS VIETII!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca.Diana spune:

am pus si eu povestea nasterii. daca vreti sa cititi o gasiti la semnatura fetele!



Anca D. cu bebe

Calin Alexandru (21.01.2008)
www.flickr.com/photos/ancadiana/" target="_blank">Poze

Rezumatul nasterii

www.youtube.com/watch?v=fexj6VN4N9A" target="_blank">Filmulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Anca, ai un flacau frumos tare!!!!

mami de Ozi si Tudorash

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darene spune:

Lala_20 nu cred ca ar trebui sa te ingrijorezi;si al meu a avut 2 zile in care a dormit aproape non stop iar acum ma rog sa doarma macar cate 1 ora.
Irlandeza am vazut roscatica Patricia - e o dulce!De ce i-au administrat antibiotic de la nastere?

Khalid doarme dupa ce am iesit 15 min afara (sa-si cumpere mami cioco) si alaptat si am timp un pic sa ma uit la pozici.Apropo,cred ca am devenit dependenta,dar ma ajuta sa ma relaxez cand urla asta micu.Iau o bucatica si o las sa se topeasca in gura si asa se duc 200 g cioco pe zi.
Miri vreau sa-l vad pe Sacha!Ultima oara l-am vazut cu suzeta in gurita dar n-am apucat sa scriu ce frumos si grasut e!

Poze
www.onetruemedia.com/shared?p=4c49c7a20381c93ac02f82&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poze Khalid


Povestea nasterei



Elena,mamica de Khalid 21.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Salut si de la noi!

Azi am fost la controlul de 6 saptamini, la gine. dupa un eco scurt, ne-a dat liber la . mi-a zis sa ne alegem mijloace de contraceptie, mi-a recomandat steriletul (no way!!!!), sa-i dam bataie si sa-l sun daca sint probelme. sper sa nu fie, ca el pleaca miine la schi in austria si eu sarbatoresc in 23 febr 6 ani de cind m-am intilnit cu sotul. si pun la cale . chiar daca multe fete au zis ca e nasol prima data dupa nastere, trag speranta ca nu va fi asa rau. Ma incurajeaza cineva?





Anca si Stefan (13.01.2008)
http://www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Cristina, am vazut pozicile. f frumoasca pitica ta! sa-ti traiasca!
cu un pacatos de hemoroid ma lupt si eu de doua saptamini. nici eu nu sint constipata, scaunul e moale, deci nu ar fi nici un motiv sa apara si cu atit mai mult sa nu treaca nici cu hemorzone. mie mi-a dat medicul Detralex, pt crize hemoroidale. nu e recomandat in alaptare, decit la indicatia medicului, dar nu mai am ce face...ma doare de imi vine sa pling.
si sa incerci sa stai cit mai putin pe fund...sa alaptezi culcata pe cit posibil.
si sa ne treaca repede



quote:
Originally posted by greta4you

...buna fetelor...

FELICITARI PROASPETELOR MAMICI...SA AIBA PARTE DE BEBELUSI SANATOSI SI MANCACIOSI...SI LOR REFACERE RAPIDA LE DORESC...

..in sfarsit am reusit sa fiu si eu online putin...de citit am citit cate putin ...dar nu gaseam un motiv ca sa mai scriu (ca si multe alte fete ma simteam invizibila)...ei ...mi-am dat seama ca suntem prea multe ca sa ni se raspunda la toate...asa ca...asta e...

...noi suntem bine...crestem incet ,incet..Mara e cuminte...ne-au ocolit pana acum colicile (bat in lemn,Doamne fereste sa apara acum)...
...ma confrunt si eu cu niste hemoroizi ..de-mi vine sa plang cand merg la wc...m-am dat bepanten..am incercat si cu hermozom...dar degeaba....(interesant e faptul ca nu sunt constipata)....

...sunt si eu de acord ca BATISTA BEBELUSULUI e cea mai tare inventie....asa cum am mai spus....

..va pup si sa auzim doar de bine

Cristina mamica si bebe Mara Bianca
Fericirea mea...Mara...
Eu...in asteptarea ingerasului
Inainte de sarcina
Povestea nasterii






Anca si Stefan (13.01.2008)
http://www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1

Mergi la inceput