FIV in Ungaria 30

FIV in Ungaria 30 | Autor: crisis81

Link direct la acest mesaj


Acest capitol il dedicam tuturor fetelor care fac sau au facut FIV sau IA in aceasta luna la Szeged. MULTA BAFTA !!! SA AUZIM NUMAI DE REUSITE !!!




Informatii utile:

www.ivfpregnancycenter.com/index.php?p=7" target="_blank">Site-ul clinicii Kaali Intezet
www.kaali.hu/index.php?p=31#szeged" target="_blank">Adresa, Telefonul, Emailul clinicilor KAALI si pozele doctorilor
www.congresstravel.hu/map/fmap.html" target="_blank">Harta Szeged
www.flickr.com/photos/11706357@N04/sets/72157603706272930/" target="_blank">Harta clinica Szeged
Lista analize Szeged
Lista noua preturi Szeged
Pensiuni in Szeged: 1, www.familiapanzio.hu/en.html" target="_blank">2, www.szegediapartman.hu/html_eng/index.php" target="_blank">3, www.brindza.com/en-szeged-accommodation.php" target="_blank">4, www.jooszallas.hu/araink.html" target="_blank">5 si www.iranymagyarorszag.hu/keres/szeged/szallasok/panziok-p1" target="_blank">altele, mai asteptam sugestii.
Site clinica Debrecen
Adresa email dr. Zadori-Kaali clinik: jzadori@gmail.com
Adresa email clinica Debrecen:kaalideb@jaguar.unideb.hu
Adresa email clinica Budapesta:kaali@axelero.hu
Lista preturi Budapesta
1 EUR = 257.2 HUF (ianuarie 2008)
100 HUF = 1,45 RON
Ce sa faci dupa ET
www.fertilitylifelines.com/serono/products/gonalf/pen/instructions.jsp" target="_blank">Instructiuni de folosire pt GonalF si Ovidrelle
www.transylvania.info/Dictionary/dictionary.php?lang=3" target="_blank">Dictionar maghiar-roman
Reusite la Szeged in 2006

Odiseea Szeged www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40885" target="_blank">Cap.1, Cap.2, Cap.3, Cap.4, Cap.5, Cap.6, Cap.7, Cap.8, Cap.9

Kaali-Budapesta Cap.1
FIV in Ungaria Cap.1, Cap.2, Cap.3,Cap.4, Cap.5, Cap.6, Cap.7, Cap.8, Cap.9, Cap.10, Cap.11, Cap.12, Cap.13, Cap.14, Cap.15, Cap.16, Cap.17, Cap. 18, Cap. 19, Cap. 20, Cap. 21, Cap.22; Cap.23, Cap. 24, Cap. 25, Cap. 26, Cap. 27, Cap. 28, Cap. 29



"Cele care ne sunt exemplu, cele care ne sustin, pe care vrem toate sa le urmam si carora le multumim ca sunt alaturi de noi
MAMICI
Rh cea ai care a deschis acest drum spre Szeged! speram sa fi o mamica fericita
Adela gemenii Caius siDarius si noul lor fratior Rares - ramas natural
InternetDaria
LeliutaMaria
Mi-kaAlexia
Auburn
Andicu Filip
Tanyuta -mandrete de baiat EDUARD--RAUL
Daniela76 Alexandra
pussi Elena si Ana
Corina74 ANDREI-DUMITRU

GRAVIDUTE

Simona FIV sept. 2007 Budapesta
Popica ET cu embrioni congelati oct. 2007 Szeged
chiara FIV oct. 2007 Szeged


Si pentru ASPIRANTE sa dea Dumnezeu sa ne vedem cat mai repede pe lista si apoi a!!!
Sa ne ajute Dumnezeu!!

Liana30- 4 IA in Buc.,acum la - Szeged-dr. Zadori -ian'07 prima IA la Szeged reusita cu gemeni-pierduta; oct'07-IA 2 nereusit!nov'07-IA 3 nereusit!!
magduta10- dr. Krizsan - Szeged - (hiperstimulare}, 1 Fiv nereusit
Ioana 76 - dr. Zadori - Szeged - 2 Fiv nereusite 2007;
cornelianeli - dr. Zadori - Szeged - un Fiv nereusit mai 2007, Fiv 2 nov. 2007 nereusit.
sandica - dr. Zadori - Szeged - 3 IA nereusite,
amulis- dr. Tandor - Debrecen - Fiv nereusit sept. 2007,
maritof- dr. Zadori - Szeged - 4 Fiv-uri TM, 1 la Szeged!
dariaioana - dr. Zadori - Szeged - Fiv demarat in martie 2007, intrerupt din cauza unor chisturi, acum tratament cu Ac
AndraO- dr. Krizsan - Szeged - 2 Fiv-uri in Ro, 1 Fiv Szeged sept. 2007,
crisis81 - 3 IA nereusite la Buc - Dr. Bucur, FIV reusit octombrie 2007 la Szeged -Dr. Zadori-, sarcina pierduta la 7 saptamani, asteptam FIV2
borzasimo - dr. Zadori - Szeged - In pregatire primul FIV (si ultimul)- Speram in Ianuarie 2008;
leny2007 -3 IA nereusite in TM la Bega - In prezent - dr. Zadori - Szeged - IA -17 ian - MULTA BAFTA !!!
mamibria - dr. Zadori - Szeged - 2 FIV nereusite;
miha2004 - 2 FIV-uri in TM - In prezent - dr. Zadori - Szeged FIV3-ian2008; MULTA BAFTA !!!
Marush - dr. Zadori - Szeged - In pregatire primul FIV;
Miha3 - dr. Zadori - Szeged - FIV1 ian. 2007 -reusit dar sac embrionar gol, FIV2 ian. 2008 - MULTA BAFTA !!!

Astept sugesti, idei... modificari ... cum vreti voi!




La Multi Ani!
"Oamenii pot uita ce le-ai spus, dar nu vor uita niciodata cum i-ai facut sa se simta" (Carl W. Bueechner)
www.flickr.com/photos/11706357@N04/collections/72157602666536902" target="_blank">Poze, amintiri, etc...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ala77 spune:

cris multumesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

mult succes fetelor si Doamne ajuta!!!

"A-I multumi lui Dumnezeu cānd vāntul este prielnic pe mare nu este ceva deosebit;
a-I multumi īnsa cānd este furtuna, atunci se arata adevarata recunostinta."

"Fii totdeauna cu Dumnezeu, daca vrei ca Dumnezeu sa fie totdeauna cu tine."
*Sfantul Ioan Gura de Aur*


www.slide.com/r/IKu2kAsImz-u2VovpRqcSJA0BEUza-Al?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">me...

www.slide.com/r/fnRY8xtt2D_VUyFEmJByVOmyMTMOCB?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">
iconita

www.politieanimale.lx.ro" target="_blank">SALVATI ANIMALELE SI VOTATI
www.photagious.com/slideshow?db570aedbf6afebfeb3c1f1197223805" target="_blank">zouzounaki licurici cu sclipici...
www.snowjoke.com/viewer.php?id=52333" target="_blank">LA SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adaca spune:

MULT SUCCES FETELOR CARE SE PREGATESC PENTRU IA SI FIV. DAR IN SPECIAL PENTRU CRISIS SI PENTRU LENY!!!
BUNUL DUMNEZEU SA FIE ALTATURI DE VOI TOATE !!!


MIHA3 Bine ai venit ! si mult succes.
ANDICU ce mari sunteti.Azi a fost Tia la noi si mi-a spus ca peste 2 ani va merge iar la Szeged, bineinteles impreuna cu tine.
LENY acum 3 ani in 20 ianuarie am facut punctia, sper ca luna ianuarie sa-ti aduca si tie noroc. Iti tin pumnii si ma pentru tine. Vreau un finut !!!
CRISIS vad ca ai activitate, esti tare ocupata magazine, patinuar, ce bine o duci
MIHA2004 unde esti? Vrei sa aplez la Diaconescu sa te gasim? Sper ca nu te-ai suparat.
BORZASIMO te vreau si pe tine pe listuta
PENTRU TOATE FETELE


Ade cea mai fericita si DARIUS, CAIUS si RARES


AB Darius si Caius Gazele
http://www.flickr.com/photos/14340770@N02/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marush spune:

M-am ametit atat de rau...INCAT NU am vazut ca ati deschis alt capitol, asa ca am scris la cel anterior......
Aici v-am lasat un mesaj, sunt VESTI PROASPEEETEE
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=112870&whichpage=20


Viitoare mamica.....cat de curand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Marush e superrrr mai e putin..da o adresa de mail sau activeaza mesajele private..de la profilul tau..ca sa pot sa'ti dau nr de tel..io sunt aci si te astept.





Putin cu putin se aduna marea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

Adela multumesc, dar eu o sa va anunt personal cand am sa ma apuc iar de treaba, nu va las sa aflati din alta parte. Mai am de asteptat. Sa sti ca sunt multe fete care sunt in focuri luna asta, dar prefera sa nu scrie pe forum si pentru ele este dedicatia acestui capitol.
Si daaaa ma distrez...pe de o parte imi rup la patinuar si pe de alta parte fac proceduri pentru coloana. Sunt , stiu!
Marush bravo fatoooo!!!! Sper sa ajungi cat mai repede pe lista de . De la Bucuresti pana acolo faci cam 10 ore, dar depinde de cum mergi, de aglomeratie, starea drumurilor, etc. "Pentru intrebari si relatii apelati cu incredere numarul" 0726363964 "disponibil 24 de ore din 24"(numarul meu) si te pot ajuta si cu o harta daca imi trimiti ID de yahoo pe PM sau aici



La Multi Ani!
"Oamenii pot uita ce le-ai spus, dar nu vor uita niciodata cum i-ai facut sa se simta" (Carl W. Bueechner)
www.flickr.com/photos/11706357@N04/collections/72157602666536902" target="_blank">Poze, amintiri, etc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marush spune:

Va sarut pe toate!

Sunteti cele mai dragutze persoane, si foarte prompte.
Cris81, si Liana30 v-am trimis PM , cu e-mailul meu.

Sunt in al noua-lea cer, acum ca parca ma apropii de momentul cel mai important din viata mea.

Am recoltat secretia pentru cultura si Papanicolau, si luni o sa fac HIV, Hepatita B+C, hormonalele de 2-4 zile(impuse de medic), si hemograma glicemie, etc, ce mai aveam pe lista data de Dracea la care am renuntat. Vreau sa fiu cu un pas inainte!
Pup, fetele ca se termina bateria de la laptop!


Viitoare mamica.....cat de curand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Marush de asta suntem aici sa ajutam..iar eu o fac din suflet..te pup si bafta multa sa iasa toate analizele bunee..





Putin cu putin se aduna marea...



...Lumea se ia dupa ceilalti, caci nu judeca lucrurile asa cum sunt intr-adevar....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leny2007 spune:

MULTUMESC ADACA-nu e foarte mare diferenta de data,daca merge totul bine joi in 17 imi face punctia,deja am o saptamana de tratament iar luni merg din nou la eco..Sunt optimista si cred ca totul va iesi asa cum trebuie si DD imi va darui o fetita sau doua.

PUPICIla toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

Moooaaaaaamaaaa, pai la cat scrieti voi, Adela s-ar putea sa aiba dreptate cu urarea si pentru mine. Nu mai scriu "pentru fetele care fac luna asta" ca si asa nu se inchide capitolul asta luna asta, scriu mai bine "pentru fetele care fac anu' asta" ca poate pana se termina anu' terminam si noi capitolul


La Multi Ani!
"Oamenii pot uita ce le-ai spus, dar nu vor uita niciodata cum i-ai facut sa se simta" (Carl W. Bueechner)
www.flickr.com/photos/11706357@N04/collections/72157602666536902" target="_blank">Poze, amintiri, etc...

Mergi la inceput