*** LA REDOUTE *** (60)

*** LA REDOUTE *** (60) | Autor: felicia74

Link direct la acest mesaj







Asa am inceput: cap.1 cap.2 cap.3 cap.4 cap.5 cap.6 cap.7 cap.8 cap.9 cap.10 cap.11 cap.12 cap.13
cap.14 cap.15 cap.16 cap.17 cap.18 cap.19 cap.20 cap.21 cap.22 cap.23 cap.24 cap.25 cap.26 cap.27
cap.28 cap.29 cap.30 cap.31 cap.32 cap.33 cap.34 cap.35 cap.36 cap.37 cap.38 cap.39 cap.40 cap.42
cap.43 cap.44 cap.45 cap.47 cap.48 cap.50 cap.51 cap.52 cap.53 cap.55
cap.56 cap.57 cap.58
cap.59




contul comun ptr poze "redoutiste" : redoutistele@yahoo.com

____________________________________________________________________________________________________________________________________


ghidul incepatorului ...by "redoutistele"

* Crearea de cont nou - campurile se completeaza fara niciun semn de punctuatie (ex str valea oltului 36)
NU E OBLIGATORIE COMPLETAREA NR DE TELEFON. Oricum nu va suna nimeni.
Daca vreti totusi sa va treceti mobilul, acesta va incepe cu 06, nu 07.

* Plata: cu card Visa, Mastercard ptr plati internationale.

* La lansarea comenzii trebuie sa ie banii pe card (chiar si e cel de credit)

* Cadourile: exista coduri care se baga inainte de lansarea comenzii pe pagina cosului, in casuta “j;appliqué mon offre”

* Codurile le puteti afla de pe prima pagina a acestui subiect sau de pe http://www.ma-reduc.com/ , http://www.achetergagnant.com/forums/index.php?showforum=15 , www.bureaumalin.com/promotion_bons_coupons/promo_bon_code_reduction_laredoute.php , www.clubpromos.fr/bons-codes-reduction.htm)

*Tot pe prima pagina gasiti si lista de culori.

* Comanda soseste la oficiul postal de care apartineti, intre 8 si 18 zile de la lansarea comenzii. La ridicarea coletului nu se mai plateste nimic in plus.Nu va bazati pe posta romana sa va aduca avizul de sosire al coletului. cand aveti un feeling ca acesta ar trebui sa soseasca, fuguta la OP, inarmate cu o dragalasenie deosebita pe care le-o veti oferi lucratoarelor

* Valoarea minima a comenzii trebuie sa fie de 10 euro.

Atentie:

1. au fost cazuri in care coletul nu a ajuns. In aceasta situatie, se poate depune o plangere pe site, care va fi luata in considerare la o luna de la efectuarea comenzii.
Pana cum, LR a inapoiat banii prin cec sau livrare in cont in valuta. La incasarea cecului se platesc comisioane de minim 10 euro. In plus, au existat amenintari conform carora in curand LR nu va mai livra in Romania, asa ca orice comanda se face pe riscul clientului.

2 Returul unui obiect este extrem de scump (minim 50 roni). Noi am preferat sa le vindem prin Mica publicitate sau la cunoscuti.


Componenta lenjeriilor de pat LR

Drap = cearceaf normal
Drap-housse - cearceaf cu elastic jos
housse de coquette - cearceaf de pilota (plic)
taie d'oreiller ou de traversin - fatza de perna sau de sul (din ala lung cum au ei pe pat)
Parure cuette - set ptr pilota (include cearceaf de pilota si 1-2 perne)
Parure drap - set cu cearceaf ( 1 cearceaf si 1-2 perne)

CODURI REDUCERE / CADOURI



* COLIS - FDP=0
* 16543 - CADOU VAS MICROUNDE - poza
* 68659 - pour taille 38/40, 68667 pour taille 42/44, 68675 pour taille 46/48 et 68683 pour taille 50/52 - CADOU GEACA MATLASATA - poza
* 75000 - CADOU 4 CASOLETE CU CAPAC ETANS

UTIL!!!LISTA DE CULORI


Marimi femei traduse in RO:
http://img64.imageshack.us/my.php?image=marimifemeixj8.jpg

Marimi barbati traduse in RO:
http://img405.imageshack.us/my.php?image=marimibarbatijc6.jpg

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Viairo spune:

Jasmine poate ai gasit si tu asta: http://www.dancesport.uk.com/shoes/conchart.htm
fii atenta daca marimea e englezeasca sau americana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

cu google am gasit un tabel in care marimea englezeasca 7 corespunde cu 41!!!
Din pacate in catalogul Quelle nu scrie ce marime e,adica nu stiu daca e englezeasca sau americana.

Nushu,ce ti-ai luat tu era marime englezeasca sau americana?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Pacat ca nu putem comanda si noi jucarii de afara. Eu caut de ceva vreme cuburi de construit, ceva galeata maaaaare, dar nu lego, cuburi de-alea clasice mai mari. N-am gasit inca ce caut.




Ada, mami de Iulia (10 iulie 2003) si Vlad (6 mai 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

quote:
Originally posted by Jasmine

cu google am gasit un tabel in care marimea englezeasca 7 corespunde cu 41!!!
Din pacate in catalogul Quelle nu scrie ce marime e,adica nu stiu daca e englezeasca sau americana.

Nushu,ce ti-ai luat tu era marime englezeasca sau americana?



Jasmine, vezi ca sunt date marimile in catalog, la pagina 536, adica la sfarsit de tot.



Diversificarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adeea_ro spune:

buna

am facut si eu prima mea comanda pe la redoute pe 3noiembrie.
si cand ma uit la statusul ei imi spune ca e "en préparation"
e o comanda in care am pus doar un pulover
am mai facut apoi una pe 5 nov in care am pus mai multe chestii si statusul e acelasi "en préparation"

aveti idee ce se intampla? e normal?

eu am platit cu cardul prietenului meu si ma gandeam sa nu fie vreo problema ca nu e acelasi nume cu al clientului. dar vad ca de pe card au luat banii inca de pe 7 noiembrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

adeea_ronu e nici o pb. Si eu am facut comenzi cu 2 produse in vara si au ajuns fara pb... iar statusul lor si acum scrie "en préparation" .Dureaza cam 10-15 zile pana vine comanda.


Gabriela si Mateea Ioana
Povestea nasterii

Cand iti vine sa plangi, adu-ti aminte de clipele in care zambeai;
Cand simti ca viata nu are nici un rost gandeste-te la cei ce mai au doar o zi de trait,
Cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca...
Iubeste-ti viata, parintii si prietenii. E cel mai de pret lucru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

mai asteapta cineva comanda din 26 oct.? In asta am 2 produse... sper ca nu s-au ratacit pe la careva pe-acasa!!!

Gabriela si Mateea Ioana
Povestea nasterii

Cand iti vine sa plangi, adu-ti aminte de clipele in care zambeai;
Cand simti ca viata nu are nici un rost gandeste-te la cei ce mai au doar o zi de trait,
Cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca...
Iubeste-ti viata, parintii si prietenii. E cel mai de pret lucru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

Referitor la marimile englezesti de incaltaminte, sunt dupa cum urmeaza:
eu port 39 RO=6 UK, 38 RO=5,5 UK, 37 RO=5 UK etc. Stiu pt. ca mi-am luat de pe ebay.co.uk o pereche de pantofi mar. 6 si-mi vin perfect. Sper sa va fie de folos informatia.

cristina d.
www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1" target="_blank">Motaneii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Eu astept comanda din 31 oct, sper ca luni o am. Luni ma si duc sa alimentez cardul si sa ma pregatesc pentru Craciun. Am vazut ceva jucarii dragute pe LR.




Ada, mami de Iulia (10 iulie 2003) si Vlad (6 mai 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisabia spune:

Multumesc pentru raspunsuri.
Intr-adevar la preturile care le au la pantaloni si nu sunt cine stie ce mai bine ii iei din magazine.E drept ca nu sunt de vremea asta.Azi eram decisa sa imi cumpar geanta , dar cum am batut tot Mallul degeaba , mi-am innecat amarul in niste pantaloni eleganti de la Zara , pacat ca prea putine modele erau nr 34.Nu va doresc sa fiti intre doua numere , e groaznic.
Spor la cumparaturi!

Mergi la inceput