Naturiste si homeopate (29)

Naturiste si homeopate (29) | Autor: adimercedes

Link direct la acest mesaj

Iata ca incepem un nou capitol din odiseea noastra de aspirante naturiste, homeopate si apicolate.

Sper ca va urmati indeaproape lista de dorinte pentru anul 2007 si ca va tineti de planul de atac pentru a obtine ceea ce va doriti . Stiu ca nu e intotdeauna simplu, uneori lucrurile nu ies chiar cum vrem noi, dar important e sa nu uitam de ce suntem aici .

Sarbatorile au trecut ca o parere . Au ramas amintirile dulci si fotografiile din album .

Dar a mai ramas ceva: voi si partenerul de viata. Ma refer la apropierea sufleteasca si iubirea pe care le impartiti . Chiar daca am reintrat in rutina de multisor, nu uitati sa petreceti timp impreuna, doar voi doi si regasiti-va . Faceti-va clar plan saptamanal: film, sport, plimbare prin parc, restaurant, teatru sau alte activitati care va fac placere amadurora.

Nu uitati sa va iubiti pe voi, corpul vostru si pe partenerul vostru si permiteti-va sa simtiti ca viata e frumoasa si merita traita din plin. Fiecare clipa vine cu o alegere: ne bucuram de ea sau o ignoram, ca mai tarziu sa ne para rau si sa plangem dupa ea. Oricum, fara regrete!!! Amintiti-va ca ati inceput anul 2007 cu un capitol nou, curat si cu planul in dinti . Cand simtiti ca nu stiti incotro sa o apucati, luati-va un moment de respiro si aduceti-va aminte de ce promisiuni v-ati facut si lucrurile vor deveni mai simple.


Va asteptam aici la noi cu vesti despre voi , despre tratamentele pe care le faceti, despre rezultate, despre lipsa lor (a rezultatelor), despre analize, despre experientele voastre in cautarea sanatatii maxime si a copilului mult dorit .


Sa imi spuneti cine mai vrea pe lista sau sa iasa de pe lista .


Suntem aici pentru a ne ajuta si incuraja una pe cealalata !!!

Si, ca intotdeauna, va amintesc mantra noastra: nu uitati ca secretul invingatorului e atitudinea optimista, chiar si in cele mai descurajante situatii !!!!!


---------------------------------------


Tratamentul Liviei si alte retete naturiste 1

Tratamentul Liviei 2 - desfasurat, cu distante de timp intre ingrediente

www.evenimentul.ro/articol/formula-de-tratament-apiterapeutic.html" target="_blank">Tratamentul lui Andritoiu si Discutii despre trat. lui A.

www.babyhopes.com/articles/supplements-sperm-count.html" target="_blank">Naturiste pentru barbati - articol in engleza

www.boli-medicina.com/" target="_blank">Articole de medicina naturista pt diverse boli

Tratamente naturiste impotriva chisturilor si cancerului ovarian

Tratamente naturiste impotriva fibtomului uterin si mastozei

Informatii "naturiste" despre Sindromul Ovarelor Polichistice (SOP sau PCOS) - in engleza: www.sensible-alternative.com.au/" target="_blank">aici si aici

Povesti de succes - pentru cand v-ati pierdut optimismul si speranta

Puteti procura Vitex Agnus Castus Fruit www.naturashop.ro/vitex-fruit-chaste-tree-p-944.html" target="_blank">aici

Puteti procura MACA (Innovatics) www.innovatics.ro/ro/index.php?page=comanda&PHPSESSID=51defa72599ec50cfaaf43c367163302" target="_blank">aici




Discutii despre tratamente naturiste: www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44713&whichpage=1" target="_blank">(1) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=47632&whichpage=1" target="_blank">(2) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=49534&whichpage=1" target="_blank">(3) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=50454&whichpage=1" target="_blank">(4)


Naturiste si homeopate: www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51774&whichpage=1" target="_blank">(5) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=52296" target="_blank">(6) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52839" target="_blank">(7) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53362" target="_blank">(8) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53902" target="_blank">(9) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=54707" target="_blank">(10) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55388&whichpage=1" target="_blank">(11) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56334&whichpage=1" target="_blank">(12) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59461&whichpage=1" target="_blank">(13) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63226&whichpage=1" target="_blank">(14) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66595&whichpage=1" target="_blank">(15) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69452&whichpage=1" target="_blank">(16) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72900&whichpage=1" target="_blank">(17) (18) (19) (20) (21) (22) (23) (24) (25) (26) (27) (28)




Lista fetelor "naturale": www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=abc123" target="_blank">abc123; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=alexia28" target="_blank">alexia28; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=ali" target="_blank">ali; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=anastacia" target="_blank">anastacia; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=ancuca_b" target="_blank">ancuca_b; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Andra M" target="_blank">Andra M; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Andrusha" target="_blank">Andrusha; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=ANUSKKA" target="_blank">ANUSKKA; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=auricass" target="_blank">auricass; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Bianca B" target="_blank">Bianca B; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Briantis" target="_blank">Briantis; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=bubulina1" target="_blank">bubulina1; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Carmen_Marieta" target="_blank">Carmen_Marieta; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=carpediem" target="_blank">carpediem; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=catty" target="_blank">catty; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=chivutamonica" target="_blank">chivutamonica; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=ChrisChris" target="_blank">ChrisChris; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=corinette" target="_blank">corinette; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=danabadiu" target="_blank">danabadiu; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=danutza_c" target="_blank">danutza_c; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=danyalo" target="_blank">danyalo; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=denis" target="_blank">denis; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=dianadi" target="_blank">dianadi; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=elenya_m" target="_blank">elenya_m; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=elly_me" target="_blank">elly_me; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Fabya" target="_blank">Fabya; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=felicia_" target="_blank">felicia_; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=fify" target="_blank">fify; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=goldi" target="_blank">goldi; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=gudinde" target="_blank">gudinde; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=gugushtiuc" target="_blank">gugushtiuc; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Idaira" target="_blank">Idaira; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=iepurila" target="_blank">iepurila; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Ioana1971" target="_blank">Ioana1971; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Ioanatugs" target="_blank">Ioanatugs; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=iuli-ana" target="_blank">iuli-ana; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=IULIABRAILA" target="_blank">IULIABRAILA; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=L5845" target="_blank">L5845; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=lachione" target="_blank">lachione; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=libelula" target="_blank">libelula; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=lilicica" target="_blank">lilicica; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname= kiddo" target="_blank"> kiddo; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=marcr" target="_blank">marcr; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=maria08" target="_blank">maria08; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=maria_N" target="_blank">maria_N; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Mariee" target="_blank">Mariee; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Marrina" target="_blank">Marrina; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Madalina1968" target="_blank">Madalina1968; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=MadalinaM" target="_blank">MadalinaM; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Marunzika" target="_blank">Marunzika; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=mihaipopescu" target="_blank">mihaipopescu; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=mihailescu teodora" target="_blank">mihailescu teodora; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=miki-miki" target="_blank">miki-miki; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=mileam" target="_blank">mileam; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=mioritaus" target="_blank">mioritaus; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Mire79" target="_blank">Mire79; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Mishulina" target="_blank">Mishulina; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Mirga" target="_blank">Mirga; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=motzunica" target="_blank">motzunica; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=nasha_4as" target="_blank">nasha_4as; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=natalia26" target="_blank">natalia26; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=oana_2006" target="_blank">oana_2006; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=oanabbb" target="_blank">oanabbb; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Olivia26" target="_blank">Olivia26; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=pacienta" target="_blank">pacienta; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=reghi" target="_blank">reghi; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Rodica sora Cicutei " target="_blank">Rodica (sora Cicutei); www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=roua1" target="_blank">roua1; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=sandaa" target="_blank">sandaa; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=slavmih" target="_blank">slavmih; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=SilvanaPopovici" target="_blank">SilvanaPopovici; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Sole" target="_blank">Sole; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Speranta" target="_blank">Speranta; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Stepha" target="_blank">Stepha; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Tanya" target="_blank">Tanya; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=tzuca74" target="_blank">tzuca74; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=violeta69" target="_blank">violeta69



Lista fetelor "homeopate": www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=alina25" target="_blank">alina25; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=arinna" target="_blank">arinna; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Carmenita" target="_blank">Carmenita; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Costi" target="_blank">Costi; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Dariana" target="_blank">Dariana; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=jubica" target="_blank">jubica; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=lala_1" target="_blank">lala_1; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=lilly love" target="_blank">lilly love; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=lumit" target="_blank">lumit; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Maria Carmen" target="_blank">Maria Carmen; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=mary14" target="_blank">mary14; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=mititica" target="_blank">mititica; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=MRL" target="_blank">MRL; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Musete" target="_blank">Musete; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=OnutzaB" target="_blank">OnutzaB; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=rosy2_cris" target="_blank">rosy2_cris; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Roxali" target="_blank">Roxali; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=steliana04" target="_blank">steliana04; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Thea m" target="_blank">Thea m; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Uoana" target="_blank">Uoana


Modelele noastre si povestea lor:
ada77; adimercedes; alina.n; Amely; Annaa; Carmi; Costi; crangutalil; danais; doxinu; elliy; gabiu; Irina71; ingeras26a; lia68; madaluta; mcbeal; Mi-Ka; Mioara2004; Mirona; Mishka; pisoi3; Serj; romaniaau; tzontzonel; vas ... si mai urmeaza





"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."


samburici

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Le-am contactat pe fetele de pe lista modelelor noastre sa ne dea un link cu povestea lor si detalii despre tratamentele pe care le-au facut pt a obtine sarcina.

Cand o sa am raspuns, o sa pun linkul la numele lor pentru a fi usor de accesat de cele interesate.

Ma gandeam ca ar fi bine sa dam o strigare si sa facem prezenta, ca sunt multe fete de care nu mai stim nimic si care nu au mai intrat de mult timp pe la noi. Daca stie vreuna dintre voi ce si cum e cu ele, dati-ne de veste.





"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."


samburici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

PREZENT LA APEL.

buna fetelor, fac parte din fetele ce-au muncit ceva pe site-ul asta la naturiste si homeopate ... si pana intr-un final (fericit) am ajuns printre MODELE.

Inca nu mi-am scris povestea nasterii (lipsa acuta de timp)- insa lupta cu infertilitatea este gata.
Pe site-ul fetitei noastre puteti citit - daca aveti rabdare - toate prin cate am trecut sa ajung sa ating sublimul.
Accesati site-ul apasand pe numele fetitei mele din semnatura mea.

DD sa va fie aproape, sa va dea cat mai curand copilul mult dorit ... si in primul rand ... NU DISPERATI! Va veni si timp-ul vostru.
si curaj!


Miro si Karina Ioana (3 noiembrie 2006) I,II,III, - filmuletze Karina www.dropshots.com/day.php?userid=121067&cdate=20061127&ctime=132700" target="_blank">1,www.dropshots.com/day.php?userid=121067&cdate=20061201&ctime=005102" target="_blank">2,www.dropshots.com/day.php?userid=121067&cdate=20061204&ctime=132558" target="_blank">3,www.dropshots.com/day.php?userid=121067&cdate=20070120&ctime=122902" target="_blank">4,www.dropshots.com/day.php?userid=121067&cdate=20070121&ctime=010305" target="_blank">5,www.dropshots.com/day.php?userid=121067&cdate=20070122&ctime=123722" target="_blank">6,
am o nepotica talentata, o burtica in amintire, si o BB-lina zbenguita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by Mirona

PREZENT LA APEL.

buna fetelor, fac parte din fetele ce-au muncit ceva pe site-ul asta la naturiste si homeopate ... si pana intr-un final (fericit) am ajuns printre MODELE.

Inca nu mi-am scris povestea nasterii (lipsa acuta de timp)- insa lupta cu infertilitatea este gata.
Pe site-ul fetitei noastre puteti citit - daca aveti rabdare - toate prin cate am trecut sa ajung sa ating sublimul.
Accesati site-ul apasand pe numele fetitei mele din semnatura mea.

DD sa va fie aproape, sa va dea cat mai curand copilul mult dorit ... si in primul rand ... NU DISPERATI! Va veni si timp-ul vostru.
si curaj!


Miro si Karina Ioana (3 noiembrie 2006) I,II,III, - filmuletze Karina www.dropshots.com/day.php?userid=121067&cdate=20061127&ctime=132700" target="_blank">1,www.dropshots.com/day.php?userid=121067&cdate=20061201&ctime=005102" target="_blank">2,www.dropshots.com/day.php?userid=121067&cdate=20061204&ctime=132558" target="_blank">3,www.dropshots.com/day.php?userid=121067&cdate=20070120&ctime=122902" target="_blank">4,www.dropshots.com/day.php?userid=121067&cdate=20070121&ctime=010305" target="_blank">5,www.dropshots.com/day.php?userid=121067&cdate=20070122&ctime=123722" target="_blank">6,
am o nepotica talentata, o burtica in amintire, si o BB-lina zbenguita



Mirona, cum ziceam, jos palaria !!! Am pus linkul catre "Lupta cu infertilitatea" in mesajul de deschidere al fiecarui capitol aici la noi, la numele tau.

Multumesc si sa iti traisca botul de aur si sa va faca fericiti .

Multe felicitari pt perseverenta ta si ca nu te-ai dat batatuta!!!


"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."


samburici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vas spune:

buna dimineata la toate fetele de aici, foste colege si adevarate prietene. am primit de dimineata mesajul lui adimercedes. Nu am , de fapt habar nu am cum sa pun linkuri sau altele, dar am sa povestesc pe indelete totul.
Deci, erau aproape 8 luni de cand incercam sa facem un bebe mic, si se parea ca totul functioneaza normal dar totusi nu se intampla nimic. Pana intr-o zi cand deja eram la stare aceea de dezamagire totala si ma tot plimbam pe net am descoperit NAPRAZNICUL. M/am dus la primul plafar, am cerut, si s-a uitat vanzatoarea la mine ca la un ciudat. "nu avem si nici nu am avut vreodata". "E clar", mi-am zis. cine stie unde gasesc asa ceva si cine stie cat o costa. Mi-am luat gandul.
Am mers la un control ginecologic( cica de rutina dar prin alte orase mai mari), in urma caruia mi-a dat un tratament cu anticonceptionale pentru un chist. Va dati seama ca mi-am luat gandul si in alea 3 luni de la bebe. dupa 3 luni hai la control sa vada daca mai e chistul cel mic acolo. Vesti bune, chistul nu mai e, dar trebuie facut un tratament cu Duphaston pentru prevenirea aparitie altora. Primul lucru pe care l-am facut am intrebat daca pot sa incerc sa raman insarcinata. Mi-a zis ca nu e nici o problema, e chiar indicat acest tratament in cazul in care raman.
Au trecut si celelalte 3 luni tot fara nici un rezultat, tot cu aceleasi dezamagiri din Z 1 , (grele momente cadn vezi rosu).
am racit putin intr-una din zile si m-am dus la cea mai banala farmacie sa-mi iau pastile si vad ceaiuri.Imi aduc aminte, si cer fara sa intreb NAprasnic. 2,90 lei. Nu-mi venea sa cred.
Am ajuns acasa, l-am preparat si am tot baut asa cum scria pe hartiuta. imi lua si la munca imi puneam in cana langa birou si tot cate o gurita pana terminam litru. Cand a trecut perioada de ovulatie nu am avut pofta sa beau ca ziceam ca oricum nu mai are ce sa faca asa ca ma renuntat, am zis lasa ca incepem la urmatoarea luna. DAR SURPRIZA!!!!! nu am mai fost nevoie, cand sa-mi vina menstruatia: pauza. Eu vroiam sa fac test, sotul nu ma lasa, zicea sa mai astept, eu eram convinsa (napraznicul meu a facut ceva pe acolo)Am mai stat o saptamana mi-am cumparat un test de sarcina , credeti-ma ca visam pe strada, mi-am blocat cardul in bancomat, ma impiedicam , nu vedeam pe nimeni, eram chiar pe o alta planeta.Nu -mi venea sa cred. Chiar daca nu facusem test eram convinsa. Simteam eu ca e bebe acolo.
Am facut testul seara, nu am mai avut rabdare pana dimineata siiii doua liniute au aparut frumoase acolo.
Sotul meu nu credea deloc."cum sa pui pipi acolo si sa-ti arate. eu nu cred asa ceva." eeee, era mult prea dezorientat ca sa vrea sa creada. Si asa a inceput povestea bebelusului care acum e in burtica, avem 6 luni, si suntem o fetita frumoasa foc.( din ce am vazut la eco, statea picior peste picior cu manutele la cap). zilele astea e tare linistita, ca are zile cand cred ca face sport.
Sunt niste senzatii superbe, pe care doar noi cele care ne dorim atat de mult bebe le apreciem.
Va doresc din suflet sa aveti parte de ele, eu si acum cand ma uit in oglinda nu-mi vine sa cred. e o minune pe care ti-o da DUMNEZEU atunci cand trebuie. Fiti optimiste ca totul va fi bine. sunt la servici momentan ca as fi avut atat de multe de povestit dar promit sa va mai vizitez.

O sa fiu si eu mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzontzonel spune:

Prezenta si eu la apel
Nu mi-am scris nicaieri povestea pentru ca nu ma prea pricep la povestit. O sa incerc cum pot mai bine sa va spun cum am reusit. In primul si in primul rand cel mai mare ajutor l-am primit de la Dumnezeu si de la Sf. Parinti Ioachim si Ana. Il rugam zilnic pe DD sa ne ajute si pana la urma ne-a ascultat .
Mai departe... ca sa nu astept numai sa pice para malaiata (daca te imbolnavesti pe langa rugaciuni la DD mai mergi si la doctor) am tot inceput cu tratamente naturiste. Am luat intai numai ceai de napraznic si de cretisoara (vreo doua luni), apoi am inceput un tratament recomanda de Livia cu Tinctura de marar (numai 20 de zile), Tinctura de telina, Mastodynon, Muguri de zmeur, ceiau de cretisoara si napraznic, capsule de napraznic, BU. Greseala care am facut-o este ca nu am ascultat de Livia si BU luam numai primele 15 zile si nu pe toata perioada ciclului timp de minim 3 luni cum mi-a recomandat ea iar vitamina E nu am prea luat. Tratamentul asta l-am tinut vreo 5 luni dar nu chiar ca la carte (cateodata mai reduceam din doze ). Dupa aceea m-am hotarat da fac o pauza de o luna. Dupa o luna am luat numai BU pe toata perioada ciclului nu numai in primele zile si vit E. Intre timp mi-am schimbat serviciul - lucrul asta cred ca a contat si el ff mult ca nu mai eram asa de stresata. Dupa o luna mi-am facut un test si surpriza... doua liniute. Sper sa fie bine pana la capat .
Sa va ajute DD si pe voi sa va indepliniti visul. Nu renuntati. Cand simtiti ca nu mai puteti luati o pauza si... de la capat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

adi, tocmai pe tine nu te-ai trecut la modele?
ce, ti-a frica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Adimercedes si toate fetele de aici
Povestea nasterii...nu am apucat nici eu sa o scriu, inca. Sa va spun si eu povestea pana la nasterea Mayei…
Dar sa o luam cu inceputul…
Infertilitate inexplicabila?? Ha! unul dintre cele mai contrariate motive din cauza carora nu poti sa faci bb. Si poate cel mai stupid si de neinteles...
Marea majoritate stiti deja povestea mea: incercam de peste 2 ani, HSG, histeroscopie, instilatii, perfuzii, internari, inseminari duble, luni intregi de speranta naruita de venirea CM, plansete si crize de nervi, certuri cu toata lumea ca "sunt stearpa", devenisem insuportabila, teste de ovulatie, de sarcina, temperaturi luate zilnic la aceeasi ora, tratamentul Liviei, spermograma perfecta, analize ideale, nimic in neregula...si totusi bb intarzia sa apara...si pt ca eram nerabatoare si am simtit ca aceea este sansa mea astfel incat sa am bb si sa nu ajung la spitalul de nebuni, ne-am hotarat sa facem FIV. Ah, am uitat sa spun: doctori peste doctori...
Ne-am chinuit sa "ramanem insarcinati" din august 2004, cand am renuntat la anticonceptionale. Cand am vazut ca nu reusesc, am inceput sa imi fac tot felul de analize, ca la carte (am inceput cu analizele din timp, la 3 luni dup ace am vazut ca nu raman insarcinata…). Toate au iesit perfect, eram perfect sanatoasa. Am continuat cu teste de ovulatie, “prestat” exact in momentul “x” si fiecare luna decurgea la fel: asteptam sa se pozitiveze testele de ovulatie (faceam si stimulari cu tot felul de hormoni, tratamente naturiste, acid folic, progesteron etc, plus monitorizare prin ecografie, lunar de cateva ori…bani dati pe eco, pe medicamente, la dorcori), faceam sex cand trebuia, monitorizare dupa aceea sa vedem daca foliculii s-au spart, speranta cat casa pana la sfarsitul lunii, test de sarcina in ziua cand trebuiau sa vina “musafirii”, dezamagire si plans care culmina cu inceputul unei noi luni de speranta….
Am luat o perioada Gynex, nu stiu daca o fi folosit sau nu…este un medicament naturist.
Referitor la tratamentele naturiste, am facut tratamentul Liviei, incepand din noiembrie 2005 pana pe la sfarsitul lui ianuarie (cu toate ceaiurile, tincturile si pastilele indicate…nu chiar complet, dar aproape). Tin sa-I multumesc tare mult, din suflat, pe aceasta cale si Liviei, pentru ca eu sunt convinsa ca toate au ajutat…Tin minte si acum ca Revelionul l-am facut la munte in 2005/2006 si am fost impreuna cu un grup de prieteni apropiati si cu…sticle pline de ceai, preparat de acasa, ca am zis ca mi-e mai usor sa-l iau gata facut. Plus tincturile, de toata lumea murea de ras cand vedea cate am de luat si spuneau ca ei nu ar face asa ceva…dar cum poti sa stii ce ai face si ce nu, pana cand nut e lovesti de asta??!! Nici unul dintre ei nu are copii inca, pt ca nu au vrut pana acum…
La sf lui ian, daca am vazut ca nu sin u, am reusit, prin intermediul unei cunostinte, sa ajung la Prof. dr. Banceanu, la Polizu, care m-a internat sa-mi faca diverse analize. Am facut si histerosalpingografie, la care am lesinat de durere, histeroscopie, partenerul spermograma, alte analize, inclusiv cele hormonale si toate au iesit ok…am recurs la inseminari…chiar si duble…bineinteles nereusite…Intre timp am uitat sa spun ca am avut si toxoplasmoza (in nov), am tras o sperietura in luna cand am descoperit-o…a fost singura data in viata mea cand m-am rugat sa nu fiu insarcinata…analizele le-am facut la mai multe spitale si clinici, cu diversi doctori.
Dupa multe luni de plansete, chin si asa mai departe, am ajuns la concluzia ca nu mai avem ce sa incercam decat fertilizarea in vitro. Zis si facut! Mi-am facut programare la Prof. Marinescu la Giulesti dupa ce am studiat problema (eram deja de fapt in tema, pt ca imi pusesem problema de multe ori, discutasem si cu partenerul), sa fiu in cunostinta de cauza (cochetam deja de ceva vreme cu asta) si m-am infiintat. I-am spus ca sunt disperata si ca vreau FIV imediat, ma rog, pana la urma am reusit sa-l conving, ca i-am zis ca daca nu-mi face el, imi fac altundeva. Mi-a facut niste noi analize, perfuzii vaginale si dosarul, pentru ca si eu si partenerul aveam analizele pregatite. Urma sa facem FIV-ul in aprilie, dar in martie, in a doua jumatate, plecam in concediu, in excursie in Caraibe. Marinescu mi-a spus “du-te in concediu, ca oricum vii gravida!”. Si am plecat intr-un concediu de vis! Barcelona, Madrid, Mexic (Caraibe), totul la 5 stele…
A fost absolut superb, dar pt ca am avut probleme cu fusul orar, eram exact pe invers cu somnul si pentru ce eram numai noi doi…am stat destul de mult prin camera…eram linistiti, fericiti, eu ma gandeam ca de-abia astept sa incep tratamentul pt FIV cand ajungem acasa…am profitat de fiecare moment de nesomn si am fost in niste excursii minunate: Laguna Albastra, unde am inotat cu pestii, pe strada mergeau iguana la tot pasul, erau papagali mari-mari si delfini, am mers cu ATV-ul prin asa-zisa jungle a Mexicului, cand i-am spus lui Cata ca daca e sa raman insarcinata acum, sigur se “infige” bine bb #61514; … si el mi-a spus ca sigur “clocim” (urma Pastele) si ca o sa avem un ousor! Si m-a tinut asa tot drumul catre Bucuresti. Drum lung, va dati seama….
Am ajuns acasa obositi din cauza drumului lung, dar fericiti dupa asa o vacanta!
Si m-am dus iar la Marinescu, sa imi spuna cand incepem tratamentul. Trebuia sa-mi vina ciclul in cateva zile…mi-a facut eco si mi-a spus ca am un chist care o sa se resoarba spera cand imi vine ciclul, mi-a cam picat fatza, pentru ca nu stiam sa am si Slava Domnului, la cate ecografii facusem…l-am intrebat dezamagita daca nu mai e nici o sansa de bebe luna asta, si mi-a zis ca ba da, cine stie? Sa-l sun cand imi vine, sa-mi spun ace tratament facem sau daca nu-mi vine, sa-l anunt ca sunt insarcinata!

CEA MAI FRUMOASA ZI…de fapt inceputul unui vis devenit realitate!
18.04.2006
Fetelor, ce m-am gandit eu: sa ma duc pana la farm (eram la serv) si sa-mi iau un test. Daca iese, bine, daca nu, nu. Zis si facut. Am luat testul, am citit Acatistul Sfintilor Ioachim si Ana si m-am dus la baie. Rezultatul: II. M-a apucat tremuratul, plansul, nu va puteti imagina, dar Dzeu este mare! Testul s-a pozitivat intr-o secunda, nu am asteptat deloc!
Povestea nasterii nu am apucat inca sa o scriu, dar urmeaza…insa…noi de-abia asteptam burtik nr 2, am zis sa treaca cam un an de la cezariana, caci asa am nascut. Dupa o sarcina extrem de frumoasa, dar cu tratament de sustinere, pt ca eram speriata sa nu o pierd si urmarita de Dr. Tutunaru, care este un om si un dr minunat, (cu o arsura de gr. 2-3 pe burtik in luna a 8-a, cand mi-am varsat un ibric de apa fiarta exact in jurul buricului – Doamne, ce m-am speriat si ce m-am chinuit dupa aceea de durere, pt ca fiind insarcinata, nu prea aveam voie sa ma dau cu nimic, pana i-a spus Tutu de spray-ul de propolis, care a facut minuni!!!), an nascut pe 16 decembrie cea mai minunata fetitza, pe care o cheama Maya Maria. Maya, de la statiunea unde am ramas insarcinata si Maria…pentru ca imi place tare mult!
Ma bucur ca mi-am facut toate investigatiile, poate, cine stie, una dintre ele a fost "decisiva", sau poate toate...cina stie??
Ma iertati ca v-am tinut atat, dar am vrut sa va spun sa nu va pierdeti optimismul, desi uneori stiu ca simtiti ca ajungeti la capatul rabdarilor..

In concluzie, in primul rand vreau sa va multumesc...pentru ca suntem si noi printre modele si vreau sa va sfatuiesc sa faceti tot ce va sta in putinta, sa nu va pierdeti rabdarea si speranta, pt ca un bb este cea mai mare binecuvantare! si merita orice sacrificiu! Nu conteaza daca este sarcina sau adoptie, important este, cum zicea cineva aici pe forum, sa fii MAMA.

ACUM minunea mea imi zambeste dulce in fiecare di, la inceput mai timid, apoi pe zi ce trece mai...din tot sufletul si cu toata fatza, parca stie cat de mult ne-am dorit-o...


Pupicei, Ingeras de Maya Maria (16.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serj spune:

buna la toate fetele naturiste si homeopate!!!
si eu am facut parte din comunitatea naturistelor, si cu...succes!
poate povestea mea nu este atat de grea sau cu multe probleme cum din pacate au unele fete;
eu pot spune ca am fost printre norocoase pt ca doar dupa 1 luna de cand am decis sa avem un copilas s-a intamplat, si am avut un baietel,cu o sarcina destul de usoara.
problemele au aparut cand am decis sa avem si surioara... dupa 2 ani ne am decis ca este timpul, pe atunci credeam ca decizi, si... vine. si nu a fost asa, am incercat si abia dupa 8 luni am reusit, dar abia atunci am descoperit si ca sufeream de tensiune (declansata in ultimele saptamani de sarcina, si ramasa. fara sa-mi dau seama)
asa ca la o sarcina de 7 saptamani am ajuns la spital cu tensiunea foarte mare, unde toti medicii erau foarte pesimisti. si unde am si pierdut sarcina. atunci toti mi-au spus sa nu mai incerc pana nu rezolv cu probl de sanatate, de la control m-am ales cu medicamente dar care nu erau bune in sarcina . asa am ajuns la naturiste, unde am gasit niste fete minunate care m-au ajutat si m-au sustinut.
desi am reinceput cautarile dupa doar 2 luni de la chiuretaj, de data asta am reusit dupa 6 luni, timp in care incepusem si trat naturist pt tensiune. am reusit. nu a fost o sarcina usoara, cu medicamente si odihna multa,dar... abia atunci am realizat ca o sarcina este o minune, ca vine cand vrea ea, si nu cand vrem noi. am reusit cu multa incredere si cu vointa lui Dumnezeu.
acum va doresc si voua sa aveti parte de copilasi sanatosi si sa va aduca in viata seninatatea pe care o meritati.
un singur lucru ca sfatuiesc, nu va fixati cu sarcina, din experienta va spun ca a venit cand mai putin ma asteptam.
va pup pe toate si sa va doresc ca visul vostru dsa devina realitate cat mai curand

cristina
[/url]mamica de 2 comori[/url]
Poze din vacanta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serj spune:

uitasem un lucru... pt adimercedes o mare imbratisare!!!!
si... acum am vazut!!!!! un samburici???
felicitari!!!!!!!!!!
sa ai parte de un copilas sanatos si o sarcina usoara!!!!


cristina
[/url]mamica de 2 comori[/url]
Poze din vacanta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

hai mai ... si mie nu-mi zice nimeni?

BRAVO ADI mama fata curajoasa ... tin minte cand plantai naprazanicul ... sau ce era ala la ghiveci??? Doamne ce minune. Sa-ti traiasca samburiciul si sa ai parte de ce e mai frumos pe pamant din partea lui/ei.
BRAVO MAMI PT PERSEVERENTA!!!


Miro si Karina Ioana (3 noiembrie 2006) I,II,III,IV, - filmuletze Karina www.dropshots.com/day.php?userid=121067&cdate=20061127&ctime=132700" target="_blank">1,www.dropshots.com/day.php?userid=121067&cdate=20061201&ctime=005102" target="_blank">2,www.dropshots.com/day.php?userid=121067&cdate=20061204&ctime=132558" target="_blank">3,www.dropshots.com/day.php?userid=121067&cdate=20070120&ctime=122902" target="_blank">4,www.dropshots.com/day.php?userid=121067&cdate=20070121&ctime=010305" target="_blank">5,www.dropshots.com/day.php?userid=121067&cdate=20070122&ctime=123722" target="_blank">6,
am o nepotica talentata, o burtica in amintire, si o BB-lina zbenguita

Mergi la inceput