Naturiste si homeopate - (18)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

revin cu aceeasi intrebare du ce ati inceput sa beti ceaiurile ati avut dureri de ovare?

mersi

marryan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariee spune:

marryan, eu nu am mai avut dureri de ovare!!!!

dar fiecare organism reactioneaza in felul lui, important e sa ti l cunosti si sa ti l asculti!!!!


pupicei dulci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

tot eu revin cu o intrebare despre ceaiul de napraznic, sa inteleg ca o cana pusa la macerat de cu seara si cu inca una de dimineata care se fierbe din planta macerata se primesc 2 cani de ceai si poti sa bei de 20 ori dimineata si la prinz dar cum se face cu o cana seara?
imi poate explica cineva cum sa prepar ceaiul ca sa pot bea si seara.
precizezi ca am servici de la 10:19 si vreau si seara sa beau sa nu ramin cumva in urma.
va rog mult

marryan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

uppps rectific de 2 ori se bea

marryan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

sa inteleg Mariee ca daca am avut probleme cu ovarele acum cu tratamentul ista da folosaose, lucreaza ceva acolo?

marryan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariee spune:

eu cred ca da!!!! am citit p forum ca unele fete au simtit ca tine!!!

uite ce spunea Livia ptr prepararea ceaiului:
Ceaiul isi indeplineste toate calitatile daca este preparat astfel:

o lingura plina de naprasnic se pune la inmuiat de seara pana dimineata. Dimineata se strecoara licoarea intr-o cana iar planta ramasa se opareste cu inca o cana de apa. Dupa ce se lasa 1/2h apoi se strecoara si lichidul rezultat se amesteca cu lichidul dinainte. Se bea pe stomacul gol. (La prepararea ceaiului se foloseste apa plata)

pentru a avea 3 cani maresti cantitatea de napraznic: 1lingura si jumatate. Apoi fierbi cu 2 cani cu apa, nu 1!!!!

pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

Buna fetelor dragi,
vreau sa va intreb daca acest produs: ,,Maca''o gasesc si in SUA?
mii de pupici,Monica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

revin dinou...am gasit acest produs pe Google,este si in SUA.
pupici si sa auzim de bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Vai Mariee multumesc sa stii ca buna intuitie am avut asa si am facut pina acum puneam 2 lingurite ca sa fie mai concentrat in o cana de apa si fierbeam cu doua!!!
acum mam convins ca asa este, sper sa si faca efectul....
luna asta o sa prestam la greu ahhh!!!!

pucei multi si dulci

ce se mai aude la tine Mariee la ce faza esti?

"A moment like this some people wait for a lifetime"

marryan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by marryan

tot eu revin cu o intrebare despre ceaiul de napraznic, sa inteleg ca o cana pusa la macerat de cu seara si cu inca una de dimineata care se fierbe din planta macerata se primesc 2 cani de ceai si poti sa bei de 20 ori dimineata si la prinz dar cum se face cu o cana seara?
imi poate explica cineva cum sa prepar ceaiul ca sa pot bea si seara.
precizezi ca am servici de la 10:19 si vreau si seara sa beau sa nu ramin cumva in urma.
va rog mult

marryan



marryan, eu mi-am cam simtit interiorul dupa ce am inceput tratamentul. Nu aveam dureri propriu-zise, insa simteam ca se misca rotitele. Mariee ti-a dat reteta...


"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

http://acorns.com.au/cs/blogs/literarykaleidoscope/

Mergi la inceput