Naturiste si homeopate (29)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

nici eu nu vazusem!!!
bravoooooo! felicitari si sarcina usoara si frumoasa, sa te bucuri de ea!

Pupicei, Ingeras de Maya Maria (16.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by vas

buna dimineata la toate fetele de aici, foste colege si adevarate prietene. am primit de dimineata mesajul lui adimercedes. Nu am , de fapt habar nu am cum sa pun linkuri sau altele, dar am sa povestesc pe indelete totul. [...]



vas, multumim pt relatare. Sa va dea D-zeu sanatate si multe bucurii!!!

Toate cele care ne-ati impartasit povestea voastra ati adus o adiere proaspata si de speranta la acest subiect. Mii de multumiri .



"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."


samburici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by tzontzonel

Prezenta si eu la apel



tzontzonel, da, traisca napraznicul si noi impreuna cu el . Multumesc pt ca ai raspuns prezent la apel si ne-ai impartasit povestea ta .



"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."


samburici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by ingeras26a

Adimercedes si toate fetele de aici
Povestea nasterii...nu am apucat nici eu sa o scriu, inca. Sa va spun si eu povestea pana la nasterea Mayei…
Pupicei, Ingeras de Maya Maria (16.12.2006)



Ingeras, sa iti traisca mica minune si sa va umple mereu viata de bucurie si fericire!!!

Multumim pt ca ne-ai povestit si tu aventurile pana la .


"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."


samburici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisabia spune:

Am inceput capitol nou!N-am mai intervenit in ultimul timp , dar am urmarit indeaproape tot ce s-a intamplat.Inca sunt in sesiune pana pe 16.Sapt viitoare vineri sunt programata la un control endocrinologic in cluj, voi face si analizele , nu stiu daca tot atunci.Am mai continuat cu Vitex si cu coada soricelului(sa-mi vina odata CM) , insa o sa ma opresc sapt asta , fiindca vreau la analize sa apara exact ce-i in organism fara interventii.Voi cam cat timp ati facut pauza cand v-ati facut analizele?O sa-i spun si doctorei , sa vedem ce zice.
adimercedes sunt sigura ca totul va fi bine , atata lume a alaturi de tine si te sustine.Trebuie sa fi mai puternica ca oricand.
O zi buna sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by Serj

buna la toate fetele naturiste si homeopate!!!
si eu am facut parte din comunitatea naturistelor, si cu...succes!
cristina
[/url]mamica de 2 comori[/url]
Poze din vacanta





Serj, . Multumesc pt tot.

Sa iti traisca cele 2 comori sa aveti parte numai de bucurii!!!

Chiar ma intrebai cum mai stai cu tensiunea...



"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."


samburici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Mirona, Serj, ingeras, multumesc pt urari. Deocamdata stau cu inima indoita pana la eco de vineri. O sa stiu atunci ce si cum...





"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."


samburici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by dj_mama

adi, tocmai pe tine nu te-ai trecut la modele?
ce, ti-a frica?



dj_mama, vroiam sa incep sa fac listuta modelelor dupa ce veneam acasa de la ginecolog.

Insa, asa cum am precizat in capitolul trecut, medicul e putin ingrijorat ca bebe e cam mic pt cate saptamani de sarcina imi arata calculele si inimioara ii bate cam incet. Asa cum am mai zis, vineri ma duc la ecograf mai profesionist, la medic specializat in asa ceva, care sa faca masuratori etc. Medicul ginecolog mi-a spus ca in 4 zile ar trebui sa se schimbe cumva situatia, intr-o directie sau alta. Dar m-a pus in garda ca un avort spontan poate avea cauze cromozomiale si genecice si ca sarcina nu era viabila, bla-bla-bla.

Avand in vedere ca vineri pot afla ca s-a produs intre timp un avort spontan, ca bebe nu a supravietuit, mi-am spus ca 3-4 zile nu vor face o mare diferenta si nu va afecta pe nimeni ca lista nu e tocmai la zi.

Motivul nu a fost frica si nici superstitii, ci faptul ca in momentul de fata nu stiu daca bebele nu e mort deja!



"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."


samburici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

adimercedes felicitari pt.noul capitol, sa fie cu noroc la toata lumea!
multumim de sfaturi....

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzontzonel spune:

quote:


Motivul nu a fost frica si nici superstitii, ci faptul ca in momentul de fata nu stiu daca bebele nu e mort deja!


Adimercedes nici macar sa nu te mai gandesti la asa ceva... Uite de ex la mine in perioada cand am simtit eu ca era ovulatia nu aveam sotul disponibil. Nu mai de 5 sau 6 zile si eram necajita ca s-a mai dus o luna. M-am rugat la Maicuta Domnului sa faca ea o minune si sa vina totusi bebe. Si intr-adevar a facut minunea. Se vede asta si la varsta sarcinii ca bebe e mai mic cu o saptamana decat dupa calculele normale.
Asa ca nu-ti pierde nadejdea si orice ar fi gandeste pozitiv!!!

Mergi la inceput