Naturiste si homeopate (29)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mire79 spune:

Fetelor oare cate tablete de Vitex tre sa iau pe zi? Astazi am luat prima pastila dimineatza. Am renuntat la Mastodynom, Maca si la Branca ursului. Mi-am repetat analizele hormonale si in ziua 21. Mi-a iesit mare estrogenull si progesteronul mic.(z21 estrogen 1352 si progesteron 1,72). Am renuntat la maca pt am ca am inteles ca si ea stimuleaza secretia de estrogen.

Adimercedes ma bucur ca totul e bine cu bebele vostru; Te rog sa ma treci si pe mine la aspirante naturiste.

Marryan eu am citit la sectiunea “povesti de succes” cazuri ca si ale tale. (Cred ca doua cazuri din astea am citit. Intr-un caz.. tot asa ziceau doctorii ca nu are nimic da pana la urma s-a descoperit la laparoscopie o endometrioza si dupa ce a scapat de ea.. a venit si bebe. Alt caz tot asa ziceau doctori ca nu are nimic.. da pana la urma au facut niste analize pt anticorpi impotriva spermatozoizilor si se pare ca asta era cauza. Femeia respectiva avea anticorpi impotriva spermatozoizilor si din cauza asta nu venea bebe. Pana la urma cu tratament corespunzator + rugaciune, a venit si bebe.)

Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Mami esti naturista si nu ne spui? Taci si le faci. Ma bucur ca esti iar optimista si sa nu te mai aud ca spui ca e indecent ca la varsta ta sa mai aspiri la un bb sau ca te dai stafida. OK?
Si acum sa-ti spun cum am aflat de Vitex . Am citit povestea de succes a lui Danais care o gasesti pe prima pagina in listutza cu modelele noastre si am inceput sa caut prin plafare/farmacii dar din pacate am aflat ca la noi in tara se gaseste Vitex Agnus Castus numai in compozitia produselor Mastodynon si Feminin Plus si ....am lasat-o balta. Acum o luna si ceva mi-a spus o d-na biolog (patroana unui plafar unde intrebasem de pulberea Vitex Agnus Castus) ca o firma romaneasca importa produsul Vitex Fruit. Danais a luat produsul care se fabrica in Germania si anume Agnolyt care e mai bun decat Vitex Fruit deoarece acela contine extract standardizat de vitex pe cand vitexul nostru contine pulbere de fructe de vitex ceea ce inseamna ca acela e mai puternic. Tu dc ai cunostinte in Germania poate reusesti sa faci rost de el. Si eu vreau sa-l procur dar nu stiu pe care pt ca sunt mai multe produse Agnolyt . Citeste aici (dc stii germana): www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/388651_-agnolyt-kapseln-60-stueck-madaus.html" target="_blank"> AGNOLYT si poate ma ajuti si pe mine in alegerea celui mai indicat.
Eu ma declar in continuare indragostita de Vitex
Vitex.

Te pup si sa auzim cat de curand de bb. Dc gigeii sunt buni poate ramai natural. Nu te da batuta, OK?

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mire79 spune:

Adimercedes iarta-ma ca m-am grabit oleaca. Am vrut sa postez mesajul asta dupa ce aflu ca totul e bine cu bebe tau.
Eu m-am gandit ca numa bine poate sa fie si ca e asa cum zice tzontzonel. Mi-am adus aminte ca e vineri si mergi la control si am zis ca precis vii cu vesti bune. L-am scris inainte si urma sa-l postez mai tarziu.. da am uitat.Iarta-ma!
Mire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mioara2004 spune:

Buna fetelor,
Sunt trecuta si eu pe lista de modele si vreau sa va scriu pe scurt povestea mea.
In grupul de "naturiste si homeopate" m-am inscris intr-o perioada de disperare, cand dupa un avort spontan, nenumarate analize si monitorizari mi s-a spus ca nu este nici un motiv ca sarcina nu sa apara natural. Cred ca din cauza gandurilor ciclul era din ce mai lung ( ajungea si la 60 zile). Atunci am inceput sa citesc pe site si sfaturile fetelor de aici ( Livia) m-au ajutat sa ma hotarasc ce sa fac. Am luat tinctura de marar, mladite de zmeur si lemn dulce. Ciclul mi-a revenit la 33-35 zile, dar nici un bebe.
Am facute cure cu miez de nuca si fier. Am citit undeva ca lipsa de fier poate fi o cauza infertilitatii inexplicabile. Am schimbat pozitiile si inca ceva : la o histrosalpinografie medicul de acolo a remarcat ca trompele mi-s cumva inclinate spre stanga. Am realizat ca intotdeauna stau in pat pe partea dreapta (de mica) si am inceput sa stau dupa pe partea stanga ( inainte am incercat vreun an cu picioarele in sus).
Bebele a aparut pe neasteptate; mi-am impus sa nu ma mai gandesc intr-o perioada in care eram foarte ocupati cu noua casa; si mi-am propus ca dupa aceea sa incer o inseminare. DAR nu am uitat sa ne bucuram unul de altul cat mai des. Ovulatia a fost foarte tarzie, cam in ziua 30 iar cand mi-a intraziat CM m-am gandit ca iar m-am dereglat. Am inceput sa-mi fac teste si doar in ziua 46 a aparut primul test pozitiv. Acum sunt o viitoare mamica in 19 saptamani si asteptam un baietel...
Va pup si va doresc sa deveniti cat mai repede modele.Eu am incercat 3 ani.
Mioara+19

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serj spune:

buna fetelor!
iar vin pe la voi , dar am citi mes lui marryan, si as vrea sa-ti spun ca perioade de deznadejde sunt, importtant este sa treci peste ele. si eu am fost in pragul disperarii, cand sotul meu nu mai stia cum sa-mi ia gandul, chiar cu baietelul incercam sa-mi iau gandul... dar imi doream la disperare o fetita. vedeam numai roz in fata ochilor. in ultima luna, cand incercam sa ma conving ca este bine si asa, ca sunt o norocoasa ca am si un copil, incercam sa ma relaxez. nici nu mai vroiam sa sper, atunci a venit!!!
dar, uitasem sa spun ca putinul trat naturist care l-am facut a fost, capsule de usturoi (pt tensiune) si 1 luna jumate de tinctura din mladite de zmeura.
marryan si celelalte fete, nu va descurajati! incercati sa depasiti momentul si incercati sa va bucurati deocandata de ce aveti in jurul vostru.
fetele curajoase si muuult noroc in cautari

cristina
[/url]mamica de 2 comori[/url]
Poze din vacanta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciovi spune:

Fetelor sa va traiasca copii, iar pentru gravidute sa aveti o sarcina usoara.
Intradevar a fost o dereglare de la difereline. Mi-au venit uratii azi. Sper sa se regleze cat mai repede CM-ul.
Iau MACA in continuare si sper sa ma ajute, fiindca am endometrioza nu am curaj sa iau altceva.
Va pup si va doresc ca luna aceasta sa se implineasca toate dorintele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Mira79, Serj fetelor va multumesc tare mult pu incurajare, pe acest forum eu imi alin durerea de multe ori citind succesul fetelor si toate perioadele prin care au trecut defapt si voi prin care ati trecut pina ati obtinut bbikul.
Nu stiu cum sa mai fac sa uit si eu am facut casa si astep sa trec in ea dar nu pot ma doare sufletul ca e goala si nu poate sa dea caldura si soarele pe care poate sal dea zimbetul si plinsul unui copilas mic!!!
O sa incerc ca sa uit ceea ce e imposibil pu mine deja am programare pe 26.02.pu IA sa incerm sa vedem poate DD se va indura pina la urma si de noi!!!
Fetelor suntete niste scumpe si curajoase!
Mira da cum se facem analiza la anticorpi cu sperma sotului ca nu prea inteleg poate si noua ne trebuie o asa analiza!!! Daca se poate sa mi explici in ce consta si cum se face?
mersi multla toate fetele!

marryan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Marryan , TPC ai facut? (test post coital). Dupa ce te duci la dr repede si la 1 ora parca (nu stiu timpul maxim la care tb sa ajungi la dr) tb sa-ti recolteze in vagin o proba. Dc sunt morti at tu ai anticorpi . Nu ma pricep sa explic prea bine dar poate ma ajuta fetele . Iar aia cu aticorpii de din sperma se face analizandu-se sperma.

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

miki, nu mai studiez variante pt ca fruitul asta vad ca ma satisface in simptomele cu care ma confruntam;
nu e vorba de optimism! ma enerveaza ca mereu apar nesfarsite alte probleme si tot mereu trebuie sa reorientez bugetul alocat fiv, de obicei pt mentinerea statutului profesional sa fie ok; din pacate atingerea acestui standard calitativ nu e legat doar de ceea ce stii ci si de incadrarea in termene din ce in ce mai stranse care se pot realiza doar cu ajutoare din afara, evident pe bani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Mami nu te mai stresa ca nu face bine. Am citit undeva ca at cand esti stresata organismul uman elimina niste hormoni care impiedica prinderea embrionului. Asa ca destreseaza-te.
Eu sunt sigura ca nu-ti mai trebuie nici un FIV pt ca o sa ramai naturel cu foliculul ala de acum care iesi la testul de ovulatie. Si dc se prinde vin nasa la bb si-l botez Vitex.

Miki

Mergi la inceput