Naturiste si homeopate (29)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

miki iti multumesc tare mult, o sa vad ce mai zic fetele si poate vorbesc cu sotul sa facem si acest lucru...
multumesc

marryan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

miki, sa fim cucoane serioase! cu o floare nu se face primavara!! asa ca ti-o daruiesc (pt. gandurile tale bune)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

Hai sa va impartasesc si eu despre unele naturiste ,sa zic asa.
Tin minte ca eu v-am spus in primele mesaje ce fel de naturiste iau printre care era si Vitexul,care aici l-am descoperit si care se gaseste pe toate gardurile ca-i lumea lui aici in desert.
Pe linga Vitex,am mai luat napraznicul,BU,vit.E,si ceva prenatale ;fertility blend -care cuprind toate vit.In acel moment eu avusem un chistsi dupa doua luni de trat.{fara ca doctorul sa stie}eu la ecocraf nu-l mai avusem,v-am spus ca s-a mirat dar eu nu i-am spus ce ceiauri si med.luasem ca astia nu stiu multe despre naturiste,nu-s de acord.
Cred ca vitexul e bun si la endometru si asa cum zicea dj-mama,ca ajuta la multe prob. scrie si pe prospect.
De Maca,stiam de la voi dar parerea e impartita si nu stiu pt. mine daca ma ajutat asa de mult.
MI-ki,tu ce-ai zis ,ai zis bine ,era vorba de FSH si ec.intravaginal,eu am vazut ce aparate perfomante au aici dar nu de asta e vorba,ci de felul ce mi-au zis,ca fiind FSH,ridicat rez.ov.-este mica si m-am speriat foarte tare ,nu am vrut sa va sperii si pe voi decit numai sa stiti ca daca sunt putine ,,oute ''sansa de a ramine insarcinata ,e mult mai micadar sigur ca difera de la o luna la alta.Important este ca fiecare femeie se naste cu un nr.de ov.unele mai multe altele mai putine si se duc cu timpul pe apa simbetei {cum trec anii}...si uite asta-i viata femeilor.
Chiar nu mai stiu ce sa zic ca simt ca viata e nedreapta.
la toate.
MONI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

quote:
Originally posted by miki-miki

[red]Mami...........
Citeste aici (dc stii germana): www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/388651_-agnolyt-kapseln-60-stueck-madaus.html" target="_blank"> AGNOLYT si poate ma ajuti si pe mine in alegerea celui mai indicat.
Miki

inainte de toate vreau sa-ti atrag atentia ca nu sunt produse de nemti , ei doar le vand si sunt produse de laboratoarele MADAUS -FRANTA,caz in care dc sapi pe net, poate le distribuie cineva si in Romania

pe asta trebuie sa-l alegi:
http://www.unserekleineapotheke.de/wisl_s-cms/434/Andere_Gynaekologika/34985/AGNO_SABONA_Kapseln.html
adik 100 capsule
restul sunt de fapt acelasi produs in prezentari diferite: 50 sau 60 capsule, capsule pt inima si picaturi

indicatiile terapeutice sunt unele si aceleasi si le-am gasit descrise la picaturi, la produsul:
http://www.unserekleineapotheke.de/wisl_s-cms/434/Andere_Gynaekologika/1340/Agnolyt_MADAUS_Loesung.html
la indicatii terapeutice zic cam acelasi lucru ca si la cel din fructe:
Further information: Thus Agnolyt works WAD from Agnolyt WAD from is a hormone-free natural substance preparation. The active substances are called, won from the fruits of the monk pepper, also Keuschlamm. Investigations resulted in that the effect of Agnolyt is based WAD from on a stabilization of the hormoneal automatic control loop of the woman. The fine tuning between brain, pituitary gland and ovaries is improved, and the yellow body becomes lively a higher payment of the Gelbkoerperhomons Progesteron. Thus the natural equilibrium between the female hormones Oestrogen and Progesteron is restored. The cycle stabilizes, the complaints fades away or disappears completely. This applies also to the tormenting symptoms of the PMS. Note please that this biological adjustment cannot take place from today on tomorrow and therefore Agnolyt must take you WAD from over several months regularly, until you see a success. Since Agnolyt contains WAD from no Sexualhormone, it causes also no disturbances, as they can occur with the hormone therapy.
vezi ca nici eu nu stiu multe in germana dar iti traduci ce vrei in engleza sau franceza cu programe de traducere:
http://www.babelfish.altavista.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Mami merci mult. De unde scosasi site-ul ala? Tare folositor este. Ce m-as face eu fara tine
Chivut cunosc povesteq FSH-lui. Am studiat mult ac "domeniu". Sotul meu are FSH-ul f mare si de aceea ne-a fost indicat sa faca biopsia testiculara pt ca se banuieste ca la un FSH asa de mare sa nu existe nici un gigel. Sub un tratament de stimulare FSH-ul scade dar dc intrerupi tratam iar creste.


Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flr spune:

este prima data cand intru la voi aici,naturistelor,si chiar imi place ce vad cred ca ar trebui sa incerc si eu un tr cu ceaiuri si tincturi,dar ptr asta trebuie sa mergi la un homeopat sau pur si simplu pot merge pe mana voastra???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Fetelor, vin la raport.

Asa cum stiti, azi am fost la eco. Mi-au facut masuratori, adica la bebe si a iesit asa: bebe are varsta mai mica decat crezut initial, din cauza ciclurilor mele complet neprevizibile si lungi, fiind astfel in 7s.2z in loc de 8s.5z cat se calculase initial. Deci, la 7.2s bebe avea 1.23cm, 136bpm, DPN s-a mutat de pe 16 sept pe 26 sept. si doctorita a zis ca e ok. Alte probleme nu a gasit.

Am mers inapoi la ginecolog cu pozele de la eco, el va primi oricum un raport mai detaliat si toate scanurile in cursul zilei de azi. Doctorul a zis ca sansele au crescut, rezultatele sunt bune si el e mai optimist, dar inca nu e totul roz si nu suntem complet in afara pericolului. O sa merg din nou la un control peste 10 zile.

Pana atunci ma rog, am grija de mine, dorm si povestesc cu bebele sa lupte si sa miste mult sa isi exerseze inimioara.

Nu va pot spune ce emotionant a fost sa vad mogandeata pe ecran, sa vad cum ii batea inima si cum dadea din picioruse, ca e prea mic inca sa vad mai multe. Sotul meu a fost foarte impresionat, panicat, usurat si stresat in acelasi timp.

Acum va trebui sa luam fiecare zi la rand. Si am decis sa ne bucuram de fiecare secunda. E f mare stresul, unele din voi stiu deja, exista sanse sa nu fie bine, dar exista sanse sa fie. Asa ca ne concetram pe partea pozitiva, ca de obicei si incercam sa ne maximizam sansele prin rugaciune si ganduri pozitive.

Va multumesc tuturor celor care m-au incurajat si sprijinit. Sunteti prietene adevarate! Promit ca sunt alaturi de voi in continuare.



"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."


samburici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by irlandeza

quote:
Originally posted by chivutamonica

Irlandeza,ce mai faci ,esti bine?
,MONI

chivuta



Da, de abia astept sa reincepem "lupta". Desi azi mi s-a spus la spital sa astept primul ciclu si apoi..., eu cred ca nu mai astept nimic. Ma simt f. bine, fizic, si psihic incepe sa-mi fie mai bine. E greu , dar gandul ca ne reapucam de treaba, ma mai tine pe linia de plutire. Si tocmai azi e prima zi fertila. Teste de ovulatie n-am , luna asta" ma duc" fara.
Tu esti OK ?

Noi 2 singurei
http://tt.lilypie.com/Nn410.png



Irlandeza, capul sus si cu D-zeu inainte! Iti tin pumnii sa fie totul bine, sa mearga totul ca pe roate si sa vii cu vesti foarte bune repede-repejor.

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."


samburici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by Mire79
Adimercedes ma bucur ca totul e bine cu bebele vostru; Te rog sa ma treci si pe mine la aspirante naturiste.



Mirela, bun venit la noi . Te-am trecut pe listuta. Mult succes cu tratamentul. Tu ce vrei sa reglezi exact? Ce diagnostice ai?



"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."


samburici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

adimercedes........ti-am spus eu!!!vorbeste cu BB si spune-i ca e puternic si o sa fie totul bine,spune-i ca-l iubesti si tu si tati.....eu nu ma gandesc decat ca o sa se nasca in septembrie.....o sa vezi......nu o sa fie fecioara,dar o sa fie o balanta super....



Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"

Mergi la inceput