Naturiste si homeopate (27)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

borziche bine ai venit.
Vezi ca acum cateva pagini am repostat pt Zenobia dieta si tratamentul naturist tinut de Amely pt endometrioza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Mami ce bine e cand mai intri si pe aici . Eu i-am spus Deniseibia sa ia din prima zi a CM toate si numai dc nu stie cand vine CM sa ia de acum. Dc ii vine peste 6 luni? dar sfatul tau e bun si sa inceapa cu celelalte inca de acum si posibil sa o ajute sa-i vina mai repede urmatorul CM si atunci poate incepe cu tinctura de marar.
Ia spune-mi tu samponul asta e chiar asa de bun? Nu am mai auzit de el. Este un sampon tratament alopat? Cam am si eu nevoie pt matreata dar sotul are nevoie si mai mare deorece o alta pb a lui de sanatate este o usoara forma de psoriazis declansat si in cap. Ma duc sa dau o cautare in Google sa vad ce zice. mamica.

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns borziche spune:

gudinde, multumesc pt primire

Cunosc tratamentul lui Amely, partial il urmez si eu, dar vreau sa stiu daca e vreo pb ca iau si AC pe langa ac tratament

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

quote:
Originally posted by borziche

gudinde, multumesc pt primire

Cunosc tratamentul lui Amely, partial il urmez si eu, dar vreau sa stiu daca e vreo pb ca iau si AC pe langa ac tratament




Pai puiule cretisoara, napraznicul, maca si ce mai scriai tu in mesaj sunt reglatori hormonali. Deci se bat cap in cap cu AC. Ori iei AC ori faci tratamentul care l-ai scris.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisabia spune:

Sunteti tare dragute ,multumesc pentru sfaturi.Suferinta e mai usoara cand o imparti cu cineva.O sa ma decid zilele astea cand incep tratamentul , produsele comandate in cate zile ajung?As vrea sa incep cand imi vine CM si sa vad ce-mi spune marrina cu medicul la care a fost ,fiindca trb sa refac si analizele.Cum spunea gudinde acum cat sunt tanara sa imi rezolv prb , fiindca si eu imi doresc un mai tarziu.
Apropo gudinde si tu ai avut prb asemanatoare?
Eu cu branca ursului m-am descurcat minunat , daca cumva mi-a intarziat dupa ce luam sigur imi venea CM.Decat sa bagi toate prostiile care ti le dau medicii mai bine iei o tinctura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

Denisa, ti-am raspuns la MP sper sa functioneze ca a mai facut figuri.
Miki, nu este naturist acest sampon. Este pe baza de seleniu parca. Este marca engleza dar nu-i nimic daca e produs in alta parte. Prima oara am aflat de el cand locuiam undeva departe ... Apoi am avut bucuria sa vad ca-l importau si romanii. L-am folosit si eu si rude/prieteni. Este verificat.
Eu matreata o faceam dupa vopsit cand mi se usca rau pielea capului. Mai sanatos ar fi sa ma vopsesc cu henna care este naturala dar nu gasesc nuanta sa-mi placa...
Deci numai in farmacii il cauti. SELSUN se numeste. Sa-mi spui rezultatul.
O data m-am spalat cu NIZORAL (mi s-a parut o mare porcarie acesta, cel putin mie nu mi s-a potrivit si de fapt matreata mea sigur nu avea cauza ceva din neamul ciupercesc) ca nu se gasea tot timpul SELSUNul asta.

Ia ca mi-am amintit ca am unul prin casa. Cred ca a si expirat ca eu de ani de zile n-am mai avut nevoie dar l-am luat pt cineva din familie care si-a dat de 3 ori cum va spuneam si n-a mai fost cazul. E aproape intreg dar e bine sa-l stiu aici, la nevoie sa-l am ...

Scrie pe el vad in italiana dar el este patent englezesc, stiu bine. scrie SELSUN BLUVITAL. Mi-am amintit ca mai e unul cu galben pe cutie dar nu era ce trebuie, ala parca era cu vitamine. Vedeti sa fie ala impotriva matretii, antiforfora. Deci nu conteaza cine-l produce dar sa fie SELSUN. V-am coafat nervii , acum astept rezultatele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisabia spune:

A ajuns pmu-ul dj_mama M-am uitat si eu pe google si am vazut ca sunt 3 tipuri de sampoane antimatreata pentru par normal ,gras ,uscat.Sper sa reusesc sa gasesc un pret bun , o sa caut prin cluj ca farmacii avem slava Domnului ,de n-ar mai fi atatia oameni bolnavi.O sa te tin la curent cand il voi folosi.Tu ai prb de sanatate sau ne ajuti pe noi cele mai noi sa ne gasim un tratament.Of sanatatea sa o avem ,ca restul le-om duce toate!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

mBuca, foarte interesante concluziile tale. Eu nu m-as fi gandit si pe vremuri, demult, am luat si eu cate 3-6 luni BU dar n-am observat legatura cu alte probleme si cred ca rau am facut.
Desi fiecare organism reactioneaza poate diferit, eu cred ca in linii mari ar fi folositor sa spuna fiecare ce a simtit (bune si rele) in urma unui tratament sustinut. De fapt asta facem pe aici.
Pai, tine-o pe napraznic. Mai eficient ar fi sa-ti trimita ceai, pe care-l faci pulbere cu o rashnitza mica pe care poti s-o ai la robotul de bucatarie si sa tii sublingual de 3 ori/zi-15min. cate o lingurita dupa care o inghiti cu apa. Capsulele mi s-au parut mai slabe. Adik rezultate vezi in timp mai indelungat. Succes.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mBuca spune:

pt spalaturi cu apa cu bicarbonat...se pune apa la fiert cu bicarbonat de sodiu sau se adauga numai dupa ce a fiert apa???
va multam mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

denisabia Parerea mea despre dr. Neamtu, dupa prima consultatie a fost foarte buna. Urmeaza sa merg la a doua consultatie in februarie. Mai multe detalii ti-am scris intr-un PM.
Si eu iti recomand mai intai vizita la dr.Neamtu, apoi analizele pe care ti le recomanda si dupa ce ti se pune un diagnostic clar tratamentul naturist.
Iti doresc multa sanatate si sa-ti invingi problemele!
Daca te mai pot ajuta cu ceva te rog sa-mi scrii.

mBuca Daca pui bicarbonatul la fiert o sa obtii doar apa cu dioxid de carbon Ca sa testezi incearca sa pui un pic de bicarbonat in apa fierbinte. Face o efervescenta pentru ca se descompune. Deci, fierbi apa, o lasi sa se raceasca si cand e calduta ca sa poti face spalatura adaugi bicarbonatul de sodiu. Priceput?

De ce cadem? Ca sa invatam sa ne ridicam!

marrina

Mergi la inceput