40 cu + sau - (cap.15)

40 cu + sau - (cap.15) | Autor: gabitzam

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52512" target="_blank">cap.1
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55410" target="_blank">cap.2
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58524" target="_blank">cap.3
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65088" target="_blank">cap.4
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68232" target="_blank">cap.5
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70481&whichpage=1" target="_blank">cap.6
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72439&whichpage=1" target="_blank">cap.7
cap.8
cap.9
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75854&whichpage=1" target="_blank">cap.10
cap.11
cap.12
cap.13
cap.14

Listuta noastra...

berbec
KUKI - 25 martie
lu.more - 7 aprilie
micutza - 15 aprilie

taur
Craciunitza - 27 aprilie
Luci65 - 28 aprilie
april - 30 aprilie
gabibarta - 7 mai

gemeni
polux - 29 mai
Roxane - 2 iunie
dana d - 15 iunie
Laura B - 20 iunie

rac
monagan - 27 iunie
Mik - 12 iulie
goodmomy24 - 14 iulie
arinna - 17 iulie

leu
noemi marian - 27 iulie
viorela hoff - 17 august

balanta
Tango - 27 septembrie

scorpion
gabitzam - 21 noiembrie

sagetator
kim222 - 21 decembrie

capricorn
nematics - 1 ianuarie
gabi68 - 16 ianuarie
chatonel - 16 ianuarie

varsator
fanna2003 - 22 ianuarie
cius 22 - 22 ianuarie
cicina - 22 ianuarie
Karina - 27 ianuarie
Danna 36 - 1 februarie
parpalak - 4 februarie
pisi-pis - 4 februarie
simona dragusin - 8 februarie
anamaria_livia - 11 februarie

pesti
carmi - 1 martie
adrienne 12 - 16 martie

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_maria222 spune:

Mont Blanc

Pozeeee

Mancarica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Sper ca nu s-a suparat nimeni ca am deschis eu capitolul nou. Stiu ca n-am mai scris de mult aici, dar se cheama ca sint si eu pe listuta De citit citesc mai mereu.

De ieri am inceput servicul dupa CIC si ma mai relaxez si eu Maimutza mea are doar un an si doua luni si e in plina miscare, continua. Si-a dat drumul la mers de curind si exploateaza din plin noua libertate de miscare si imi scotoceste peste tot, trage de tot, se catara pe orice poate.
Ieri dimineata ma dadeam de ceasul mortii ca plec la servici si o sa sufere kupilu dupa mine. As, n-ai sa vezi! N-a avut nici o greata.

De-abia l-am adormit acum, vreau sa-l intarc si ma tot cauta la tzitzi si protesteaza vehement.

Gabitza si nazdravanul Andrei-Stefan (25.05.05)
Andrei 0-5luni | Andrei 6-10luni | Andrei 11-12luni


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nematics spune:

Gabitza, multzam!

Aia mica, pai pune bre linkul la munte direct
http://community.webshots.com/album/552790380uxsZso
ca sa nu mai trecem iar prin pozele cu mincarea oof of, mai mai!

Lu, multzam da io am trecut pe salata de rosii cu sare piper si ulei de masline

mai nou beau un carcalete din clorocalcin, bitter suedez da facut in casa si sirop de brad, cu apa minerala si gheatza, ca am facut si o intoxicatie de la shokurile din week end si mi s-a umplut fatza de bubitze - de luni am slabit un kg numai de la apa de o dau jos din mine dupa combinatia asta trasnet!

la gym n-am mai apucat sa merg da ma duc miine, am facut destula gym in week end cind am vopsit gardul de la tzara - roshu futurist/moartea depresiei si la permutatul mobilelor prin casa de cind cu balta

Soni, da-i cu bancul, nu ne tine in suspans!!!

Eu va las, ma duc sa calc tricouri, prietenii stiu de ce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_maria222 spune:

nema calca..calca..hai..mai cu spor!!!

Pozeeee

Mancarica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nematics spune:

quote:
Originally posted by ana_maria222

nema calca..calca..hai..mai cu spor!!!

Pozeeee

Mancarica






bre, obraznica mica, inca n-am plecat! Si sa stii ca am baiet bun, anul II, nalt, ochi albastri, de obicei isi calca singur camesile, ai vazut ca schimba si bateria la o adica, poate-i arat pozele cu mincare da' mai la toamna ca aku pe caldura asta nu maninca decit brinza cu rosii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Nema, esti bestiala cu gardul ala "moartea depresiei"
Unde e tara asta a ta? N-ai vecini de-aia de sa se cruceasca uitandu-se la gardul rosu futurist?

Aia mica, cum ai putut sa mergi asa neasortata pe munte, mey?? Uite de-aia noi astea mai mature trebuie sa te luam pe langa noi, ca pe un copil de trupa ce esti si sa-ti dam lectii de viata. Lasa-ne si tu macar bucuria asta. Daca copiii nostri ne cam dau cu ignore, macar pe tine sa avem iluzia ca te educam Ia zi ce-ai mai facut bun ?

Pup de noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_maria222 spune:

Kuki, eram dupa 3 nopti si 4 zile pe autocar...si jos nu era frig..aveam un maioutz verde, pantaloni negri, shlapi negri...dar cand am aflat ca urcam pe munte...am apucat repede primul pulover pe care l-am nimerit din bagaje! A mi se scuza neasortarea!

Nema, degeaba ai tu baiet frumos..daca eu nu sunt...

Pozeeee

Mancarica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cicina spune:

Astazi, am cazut eu in butoiul melancoliei.
Am fost sa fac ultimele cumparaturi, si un idiot a impins carutul razant cu al meu si mi-a prins mana intre ele, rupandu-mi cureaua la ceas care a cazut pe jos.(acasa am vazut si geamul szariat, ce sa mai, dauna e mare ca ceasul e unul tare, care l-am primit cadou de la al meu) Cretinul se uita la mine ca si cand nu s-ar fi intimplat nimic, dar si eu deficienta,am spus ca parca ar fi fost vina mea, ca abia acasa mi-am dat seama, trebuia sa reactionez imediat sa-l pun p-ala sa-mi plateasca dauna, mai ales ca cureaua era originala de la sector. Dupa alta tura prin magazin, mi s-a rupt o toarta de la geanta, iar ca sa fie tacamul complet, cand am pus ouale pe banda, le-am scapat din mana si erau deja omleta.
Imi vine sa plang fetelor, nu atat pentru daune ci pentru cat sant de imbecila ca nu reactionez imediat, las de la mine, si pierd.




cicina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lu.more spune:

Mancai. acu' gem.
Aia mica, pai vezi daca nu te informezi inainte. Cica intre jos si sus (la Mont Blanc) e o diferenta de 15°. Macar acolo n-o sa-mi fie cald...

Am uitat sa va povestesc si nu pot sa ma culc linistita...
Il antrenez pe-al meu la lectia de Romania.
Cand vedem cate o masina de romani pe aici il pun sa-mi spuna din ce judet vine.
Azi depasim pe unul de Iasi (IS).
Il intreb, iar el cica : "Istrita"

Hai nuapte buna si sa visati la gardul lu' Nema.


.................................................................................
Dragii de noi
.................................................................................
« C'est quand on n'y croit plus, que le ciel vous entend et pardonne. »
Kyo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nematics spune:

Ciccina, lasa-l naibii de ceas, tu sa fii sanatoasa, si ai tai pe linga tine!

Aia mica, fimiu umbla dupe creieri, nu dupe frumusetze - cel putin asa zice el - o sa va zic eu o poveste da' altadata ca aku sunt pe fuga!

Si despre gard, sa shtiti ca mustacea tzaranul din dreapta da' n-o zis nimic ca e veteran de razboi shi-o fi vazut multeee - si el e bestial, ca e vaduv da' are doua mindrutze trecute de 70 cu mult, una in sat si una in satul vecin, le imparte si el cum poate si cind nu mai dovedeste - adica la legat de vie, prasit/cules porumb, le aduna laolalta si face claca, cit e el de vorbaret il dovedesc babele cu gura!

si se poate si mai aiuritor - ca am cerut sfaturi pe forum cum sa procedez si boticellina mi-a zis ca ea l-a facut mov-milka! Da eu zic ca mov induce melankolie, daca ai deja ceva inclinatie

Mergi la inceput