40 cu + sau - (cap.12)

40 cu + sau - (cap.12) | Autor: lu.more

Link direct la acest mesaj

Enjoy!!!
Continuarea de la Capitolul 11

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52512" target="_blank">cap.1
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55410" target="_blank">cap.2
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58524" target="_blank">cap.3
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65088" target="_blank">cap.4
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68232" target="_blank">cap.5
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70481&whichpage=1" target="_blank">cap.6
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72439&whichpage=1" target="_blank">cap.7
cap.8
cap.9
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75854&whichpage=1" target="_blank">cap.10
cap.11

Listuta noastra...

berbec
KUKI - 25 martie
lu.more - 7 aprilie
micutza - 15 aprilie

taur
Craciunitza - 27 aprilie
Luci65 - 28 aprilie
april - 30 aprilie
gabibarta - 7 mai

gemeni
polux - 29 mai
Roxane - 2 iunie
dana d - 15 iunie
Laura B - 20 iunie

rac
monagan - 27 iunie
Mik - 12 iulie
goodmomy24 - 14 iulie
arinna - 17 iulie

leu
noemi marian - 27 iulie
viorela hoff - 17 august

balanta
Tango - 27 septembrie

scorpion
gabitzam - 21 noiembrie

sagetator
kim222 - 21 decembrie

capricorn
nematics - 1 ianuarie
gabi68 - 16 ianuarie
chatonel - 16 ianuarie

varsator
fanna2003 - 22 ianuarie
cius 22 - 22 ianuarie
Karina - 27 ianuarie
Danna 36 - 1 februarie
parpalak - 4 februarie
pisi-pis - 4 februarie
simona dragusin - 8 februarie
anamaria_livia - 11 februarie

pesti
carmi - 1 martie
adrienne 12 - 16 martie




.................................................................................
Dragii de noi
.................................................................................
« C'est quand on n'y croit plus, que le ciel vous entend et pardonne. »
Kyo

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Prima !

Am venit doar sa va urez o noapte buna si racoroasa.
Craciunitza, si tu ? Credeam ca numai eu nu suport caldura. Simt ca pur si simplu nu mai functionez.

Editez ca sa intreb ceva : Mona, maine bem?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lu.more spune:

Cata munca, Gabi, abia acum imi dau seama ce transpiratii te trec cand deschizi un nou capitol...

As fi pus si ultimele mesaje din capitolul precedent, dar nici nu vreau sa ma gandesc cum sa fac (nu stiu.). Las' ca le gasiti voi...

Cati, frumusica foc fetita ta... Mi-o imaginea pe a mea in cativa ani.

Scriu din amintiri. Intreba cineva de Iuliana (nematics). Vine aici la noi (tot in interes de serviciu...) pe 1 iulie. Si-o sa ne cunoasstem! Si abia astept!
Eu visez la ziua cand o sa gasim o varianta sa ne putem vedea toate... Pana atunci o s-o cunosc pe Iuliana si SPER! pe Mik in septembrie, asa-i, Mik? Cine mai pofteste? Craciunitza parca plangea de Franta intr-o zi?!?

Oleandrul e tot una cu leandrul?
La noi sunt in prostie. De la garduri vii pana la copaci cat casa. Albi, roz, rosii. Si am vazut unul singur galben, eram in masina, l-am reperat, apoi am trecut in alta zi special ca sa ma conving ca nu visez, iar a 3-a oara o sa merg sa rup o crenguta pe furis, sa incerc sa o prasesc. O minunatie. In Romania am vazut la Orsova, afara in gradina, dar acolo e un climat cu influente mediterneene...

Altceva, nu mai stiu. Si la noi e caldura mare, dar e normal. M-am obisnuit de-acu'.

Hai sa va pun si eu o poza recenta cu frumusica mea

Va pup!!!



.................................................................................
Dragii de noi
.................................................................................
« C'est quand on n'y croit plus, que le ciel vous entend et pardonne. »
Kyo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Lu.more..ce fete frumoase ai! Am vazut 3...sa-ti traiasca!!!
Craciunita nu vorbi de mincare...inghetata..ca-s la cura!

As dormi mai putin, dar as visa mai mult, intelegand ca pentru fiecare minut in care inchidem ochii, pierdem saizeci de secunde de lumina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lu.more spune:

3 avem, Kim, una mai frumoasa decat alta... Multumesc!

Uitai sa spun: eu in seara asta am mancat doar pepene galben. Rece, de la frigider... Nu intra nimic altceva. Caldura mare, moncher!

Gata, ma duc sa-l potolesc pe dragul meu, ca vad ca se enerveaza la nu's ce meci.

Va pup!!!

.................................................................................
Dragii de noi
.................................................................................
« C'est quand on n'y croit plus, que le ciel vous entend et pardonne. »
Kyo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

...ce-as vrea sa-mi fie si mie cald! cele mai urite veri cred ca sint la San Francisco..si in zona!

As dormi mai putin, dar as visa mai mult, intelegand ca pentru fiecare minut in care inchidem ochii, pierdem saizeci de secunde de lumina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Hehehe Olivia eu intrebam de tine si tu ereai la capitolul nou. Cetit...dar din lipsa de neuron uitat. Credeti ca e cazul de lecitina?
Sau e de vina examenul cel dau azi la studenti? Hehehe ce bine e sa dai examene...ca prof, ca din acelea ca student m-am saturat.
Pupici, raspund mai personal mai pe seara, acum plec la munca.

Liliana

Poze cu maimutica mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrienne12 spune:

Fetele azi m-am enervat teribil pe un tip care ma enerveaza de 3 ani (si cu care era sa ma bat in 2004 pe motive politice: m-a acuzat ca vreau sa aduc comunismul in america ca de-aia tin cu kerri). in fine, ideea e asa: nu-l inghit, nu ma inghite. Si imi face cite una fripta ori de cite ori poate. ca de pilda azi. In fine, nu vreau sa-mi bat capul cu asta dar m-am enervat teribil, imi venea sa-l string de git si numai gindul ca plec in vacanta de azi intr-o spatamina m-a calmat.Mi-am varsat naduful la voi. Culmea e ca azi m=au sunat doi sa ma cheme la interviu si le-am spus ca plec in vacanta. O sa-mi reiau cautarile de nou job cind revin. Si culm,ea stiti care e? ca cele mai multe telefoane cu invitatii la interviu de regula le primesc dupa ce accept un joub nou (asa s-a intimplat de fiecare data). Va pup si mersi ca existati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns parpalak spune:

Mi-ati luat piuitul cu plinsetele. Taman cind sa ma pling si eu ca mi-au disparut ciresele (a ramas una singura, galbena). Acuma par mofturi.. Asa ca poate-mi iau pusca cu aer comprimat si m-apuc de vinat ciori.
Ia sa-ncerc sa ma laud oleaca. Simbata dimineata m-am trezit si-am constatat cu stupoare ca n-am nimic urgent si musai de facut! (Aici il laudam pe tati care s-a facut vrenicutz, in pofida celor un milion jumate de grade d-afara). Asa ca am incarcat infantu in masina si ne-am dus la claudya in vizita. Pina la urma tot pe podea tavalindu-ma cu copiii am ajuns. Evident ca mi-am primit portia de genunchi si cote-n cap si-n alte parti, da' cind aud infantii rizind in hohote si cu chiote, nu-mi mai trebe nimic, nici foame, nici sete, nici dor de codru verde.. Asa ca nu stiu de unde o sa-si ia fi-miu doza de buna-crestere, ca de la mine slabe sperante. (Emma claudyei e al doilea infant pe care-l aaaaaa.. contaminat cu aaaaaa... exuberanta noastra.. Cu baietii e mai usor, ca au gena nazbitiilor mai activa. Dar Emma e o domnisorica in adevatul sens al cuvintului.) Eu ma dusesem sa ma schimb o vorba cu claudya, ca oamele mari, ca data trecuta, cind fuseram la Wonderland, am avut oleaca de furca cu aaaaa... exuberanta lu fi-miu.

Astea le-am scris de dimineata, da' am avut inspiratia sa-i dau cu copy'n'paste inainte de Send
Asa. Lumea a nebunit in Toronto de cind cu campionatu', cu efectul ca m-am birjarit rau la volan, ca-i multa lume nerfoasa pe strazi dom'le..
adrienne12, zi-i lu ala care te calca pe ciubote ca nu-i vina ta ca-i el impotent si sa te lase-n pace, sa ia ceva pastile sau ceva.. Da' zi-i si cind e careva p-aproape... Daca ti-a mai trecut nadufu, zi-i doar ca sa faca bine sa inteleaga ca nu te culci cu el si cu asta basta!

Si edit, update la cirese: spre seara se rosise cireasa mea, asa ca am luat-o si-am halit-o, chit ca era lovita intr-o rina. A fost buna si acrisoara!

Sanatate la bebei si mamici.
Poze de cind eram mici si Poze si filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura B spune:

Lu, ti-am admirat si eu frumusica, apoi v-am admirat pe toate, dupa care m-am pierdut putin prin fotografiile de la Cannes. “no comment 2” e cumva facuta pe o stada marginita de plaja de una din laturi? Am ajuns si eu prin Cannes o singura data, in trecere acum vreo 10 ani, asa ca nu stiu daca memoria imi joaca feste sau chiar am recunoscut locurile prin care am umblat vreo doua ore (si sa nu razi de mine, atunci m-au impresionat grozav doua lucruri: palmierii si oamenii care mergeau pe strada si zambeau pur si simplu).

Liliana, te rog, nu te mai “lauda” tu cu uitat-ul, ca eu sunt si mai si: am cumparat lecitina- 200 softgel-uri- ca sa-mi imbunatatesc memoria insa… uit sa o iau. Si zau ca m-ar ajuta, ca eu sunt de cealalta parte a baricadei decat esti tu, adica eu tot mai dau examene!
De-asta si scriu acum mai rarut pe aici, ca la sfarsitul lunii asteia am de predat un proiect. Dupa care incep sa invat pentru examenul de la sfarsitul lui august… etc.
Am tras cu ochiul si la pozele tale: ce maimutica vesela ai! Sa-ti traiasca! Am inteles eu bine: e tot in Romania acum, ca si baietelul Oliviei? Of, ce greu trebuie sa va fie! Cand ii aduceti la voi?

Adrienne, despre ce anume din Canada ai vrea sa-ti povestesc? Intreb preventiv, inainte sa bat campii de tot
Dar ca sa raspund totusi ceva la intrebarea ta, am sa o dau pe "ce e de vazut/ vizitat". Eu nu stiu decat Vancouverul, plus ce am reusit sa vedem din zona din jurul orasului, dar tot pot spune ca gasesti cu siguranta pe aici ceva care sa-ti placa. Munte (schi, alpinism, drumetie), ocean (sporturi pe apa, sub apa, excursii cu barca sa vezi balene sau foci), lacuri, paduri, cascade, s.a.m.d. Daca vrei sa vezi cateva imagini de pe aici, daca te intereseaza, iti dau un link http://ca.pg.photos.yahoo.com/ph/laura00ro/album?.dir=adc5&.src=ph

Craciunitza, am vazut ca pozele tale sunt pe un site cu trenulete. Se intampla cumva sa stii ce program are magazinul din Mall Plaza- Militari? Asta fiind unul din hobby-urile colegului de camera, ma gandeam ca in octombrie, cand venim in Bucuresti, sa-l duc acolo si sa scap de un cadou. Sau poate de doua. Sau poate de mai multe…
Cat despe ursi, priviti un exemplar canadez Urs negru abia iesit din iarna
Aaa, sa nu uit! Citat: “Am o secretara noua, fusta scurta, sani mari si bluza mulata”. Si unde e poza?

Fetele care sunteti sau plecati in vacante in curand, va urez concediu placut, vreme superba si cand va intoarceti sa puneti poze! Pot sa numar si eu? La mine AMR …192 zile (of-of-of si valeleu).

Si-am incalecat pe-o sa…

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxane spune:

Buna dimineata tinerelelor pentru fiecare si inca un si muuuulte pentru Monagan care azi implineste o varsta (treaba ei cat). La multi ani cu sanatate si numai impliniri.

Mergi la inceput