40 cu + sau - (cap.12)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lu.more spune:



La multi ani, Mona!!!







.................................................................................
Dragii de noi
.................................................................................
« C'est quand on n'y croit plus, que le ciel vous entend et pardonne. »
Kyo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


La multi ani, Mona !

Craciunitza, m-am uitat la ursii tai ! Nu stiu zau ce e de facut cind dai ochii cu ei.

Hai mai Cati, fetita ta arata a copil cuminte si e frumoasa foc. (daca va povestesc de nepoata-mea care n-are inca 14 ani o sa va cruciti).

Pozele de la Lulu sunt tot timpul faine-faine. Si am mai vazut poze cu ele ieri. Eu voi fi la Antibes o zi in saptamina intre 18 si 22 septembrie, dar nu luni caci o parte din studentii mei incep scoala si nici vineri caci voi fi la Paris intr-un juriu.

Ca povesteste Parpalak de cirese : la noi au inceput sa se coaca, am mincat citeva ieri direct din copac. Cel mai mirat era cel mijlociu care de felul lui nu prea maninca fructe, dar cele din copac se pare ca erau bune. Din cauza secetei, ciresele au ramas mai mici.

Va pup pe toate, vorbaretelor !


Mik.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona dragusin spune:

LA MULTI ANI,MONA !

SIMONA
http://pg.photos.yahoo.com/ph/doru_gilbert/album?.dir=82d7re2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craciunitza spune:

La multi ani fericiti, mona!

Am vazut aseara pozele cu adolescente frumoase, m-am topit de dragul lor, good si lu, eu cred ca voi fi cea mai buna soacra din lume, daca asa niste frumuseti imi vor iubi baietii
Laura, acela este magazinul meu si o zic fara falsa modestie deoarece imi rontaie nervii, programul este zilnic de la 10-22, inclusiv de sarbatori
kim, una din regulile curei de slabire spune asa: decat o felie de tort sau o prajitura, mai bine o inghetata, eu am tradus asta cum mi-a convenit si pap cata inghetata am chef si tu ar trebui sa faci la fel, mai ales pe canicula
good, multumesc pentru aprecierile despre jurnal, nu este 100% contributia mea, am scrisul in sange, ma trag din neam de scriitori, daca nu scriu simt ca mor :(

Fetelor, mi-a plecat secretara! Iar pierd timpul facand angajari si nu am certitudinea ca urmatoarea mandra va ramane mai mult de 2 zile. Care sa fie misterul? Help me


Nu certati copiii cand viseaza!
Copiii
Noi doi
Felix si Otilia Pui de mita alintata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goodmomy24 spune:

LA MULTI ANI !!!!!!!!!!!!!MONA
va multumesc pentru complimente,uf daca ati stii cat am muncit sa pun pozele alea am crezut ca mor.
terminai si castravetii de pus ,si cred ca ma duc sa mananc si io o inghetata ca mi-ati facut pofta.



rockeritza mea
cati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Craciunitza, daca ajung la Bucuresti (poate la anu') trec pe la tine la pravalie cu sotul si baietii care sunt fani.
Spor la gasit o secretara corecta !

Fetele din tara, ador cind scrieti : "am pus castraveti" si cind spuneti ce mai gatiti. Mi se face un dor.


Mik.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Mona, la multi ani!!!!
Lulu, mersi ca ai inceput un nou capitol! Nu am mai fost pe aici de vreo 2-3 zile, si vad ca ati avut spor la scris:)
Io cu probleme mari acasa, nici net nu am, dar de azi sau de maine voi avea, sper... Am pb mari cu sotzul, am sa va povestesc odata, treaba e tare urata la noi.
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbel30 spune:

Ma bucur mult cand stam de vorba !
Gabi , imi pare rau pt. tine...sper din tot sufletul sa-ti fie bine cat mai curand !

Cati , tu cum pui castravetii ? In otet sau in saramura ?

Craciunita , felicitari pt. magazin , dar eu iti doresc sa ai o afacere , nu un loc de munca , chiar daca esti propriul tau sef...
Spor la cautat secretara potrivita pt. tine !

Parpalak , sa stii ca si eu am stat cu ochii pe fructele din copac , ca pe butelie din cauza pasarilor ! Dar noi avem caise si corcoduse ! A ! Si rodii , dar alea se coc in octombrie...

Polux , ai mila de studentii aia saracii...

Adrienne , acum te-ai calmat pt. ca te-ai gadit ca mai ai putin si pleci , dar ce faci cand te intorci ? Nu exista nici o modalitate sa scapi de el ? De tot ?
Si pana la urma pleci singura , sau cu baiatul ?
In legatura cu noul job , nu te ingrijora , ce e al tau , e pus deoparte , nu ? Iti doresc succes de pe acum !

Kim , inteleg ca esti la cura , dar nu poti manca o inghetata cu iaurt degresat si fructe ? Sau una de ciocolata , dar cu lapte degresat si fara zahar ? Intreb si eu , nu da !


Revin !








" Curajul nu inseamna absenta fricii , ci victoria impotriva ei "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbel30 spune:


" LA MULTI ANI " , MONA !
Iti doresc din suflet fericire !







" Curajul nu inseamna absenta fricii , ci victoria impotriva ei "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrienne12 spune:

La multi ani Mona si sai ai parte de sanatate, fericire si multe multe bucurii.Parpalak, ma faci sa zimbesc mai, asta e un tip credincios, cred ca e mormon si batut in cap; are 5 copii si sta la tara. Si e urit, are o barba stufoasa care ii acopera juma de fata.Porumbel, cind ma intorc imi caut job. Nici nu va spun cite invitatii la interviu am avut si cind le-am spus ca plec o luna in vacanta mi-au zis ca le pare rau, lor le trebuie pe cineva miine daca se poate.Ce ma mai oftic este ca nimeni de la servici nu vrbeste de campionatul de fotbal de parca nici n-ar exista. Imbecilii! Dar cind au cistigat Steelers campionatul de fotbal american, ce mai, numai despre asta vorbeau, o saptamina au venit la servici in tricouri su Steelers si ma intrebau pe mine pe culoar unde e al meu. Ei bine mie nu imi place fotbalul american. Ieri incercam sa gasesc un post la radio sa aud scorurile si nu exista nici macar o statie care sa taransmita asa ceva, poate doar daca imi iau radio prin satelit. Pe canalul de radio espn se transmitea baseball!!!! Care de asemeni ma lasa rece.

Mergi la inceput