40 cu + sau - (cap.11)

40 cu + sau - (cap.11) | Autor: gabibarta

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52512" target="_blank">cap.1
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55410" target="_blank">cap.2
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58524" target="_blank">cap.3
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65088" target="_blank">cap.4
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68232" target="_blank">cap.5
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70481&whichpage=1" target="_blank">cap.6
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72439&whichpage=1" target="_blank">cap.7
cap.8
cap.9
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75854&whichpage=1" target="_blank">cap.10

Listuta noastra...

berbec
KUKI- 25 martie
lu.more- 7 aprilie

taur
Craciunitza- 27 aprilie
Luci65- 28 aprilie
april- 30 aprilie
gabibarta- 7 mai

gemeni
polux- 29 mai
Roxane- 2 iunie
dana d- 15 iunie
Laura B- 20 iunie

rac
monagan- 27 iunie
Mik- 12 iulie
goodmomy24- 14 iulie
arinna- 17 iulie

leu
noemi marian- 27 iulie
viorela hoff- 17 august

balanta
Tango- 27 septembrie

scorpion
gabitzam- 21 noiembrie

sagetator
kim222- 21 decembrie

capricorn
nematics- 1 ianuarie
gabi68- 16 ianuarie
chatonel- 16 ianuarie

varsator
fanna2003- 22 ianuarie
Karina- 27 ianuarie
Danna 36- 1 februarie
parpalak- 4 februarie
simona dragusin- 8 februarie

pesti
adrienne 12- 16 martie



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns craciunitza spune:

Gabi, nici nu am banuit ca e cu intentie. Ce scoala incepi? Succes!
Si voi intrati la medic cu diagnosticul gata pus? Eu asa fac, stiu dinainte ce boala am :)))
E bun forumul asta, daca toate avem probleme cu ochii inseamna ca nu am cancer, sunt normala :)))



Nu certati copiii cand viseaza!
Copiii
Noi doi
Mitele iubitele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrienne12 spune:

Ca veni vorba de probleme cu ochii si eu trebuie sa-mi schimb ochelarii caci ii cam schimb la 2 ani si acum cred ca au trecut vreo 4. Dar nu stiu daca am timp sa ii fac. daca nu am ii fac in Romania caci deja am inceput numaratoarea inversa. Intr-o luna si 2 zile plec fetelor. Din cauza asta nici nu am mai facut nimic cu jobul pt. ca toata lumea are nevoie de oameni asap si nu le place cind aud ca te duci in vacanta si mai stai si o luna (ca mine). Asa ca ma suspendat temporara cautarile si le reiau cind ma intorc. Va pupicesc pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Uite-asa aman si eu cautarea unui alt job, stai sa rezolv cu casa, stai sa treaca vacanta...si tot asa. Si timpul trece in defavoarea mea si intre timp ma umplu zi de zi de nervi si de frustrari intr-un loc in care nu ma simt bine.
Si nici nu-i treaba usoara, asta cu schimbarea de job. In fine...ma plang aiurea, totul depinde de mine.

De cand tot vorbim de oftalmologi ma obsedeaza problema ochilor si usturimile de ochi. Nu vreti sa schimbam subiectul ?
Haideti sa vorbim despre greutate, ca tare bine mi-ar prinde sa ma obsedeze kilogramele in plus, acum in prag de vara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craciunitza spune:

KUKI, usturimea ochilor este temporara, problema kilogramelor este permanenta, de ce esti rea? :)) Tu nu esti slabanoaga? Eu asa te vizualizez.
Daca vrei sa-ti schimbi postul cred ca perioada de vara este cea mai buna, dar tu chiar faci o cotitura majora pe drumul vietii, ce curajoasa esti!
Adrienne, unde iti petreci vacanta?
Asa as pleca si eu in vacanta, de cativa ani rupem doar cate 1-2 zile in week-end, vreau si eu macar 5 zile de liniste :(


Nu certati copiii cand viseaza!
Copiii
Noi doi
Mitele iubitele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Ahh, Craciunitza nu-mi spune ca ccc kg in plus depuse raman permanente ca m-apuca plansul, macar sa stiu de ce-mi lacrimeaza ochii.
Si din pacate nu-s deloc slabanoaga, da' am fost cand eram mica. Se pune?
Sunt blonduta si rotunjoara, cam prea rotunjoara.

Cat despre schimbari...daaaa...sunt curajoasa tare. De nevoie in primul rand si pe urma, tu poate stii cum e...chiar simt nevoia de schimbari, de tras o linie in urma careia sa ramana trecutul odata pentru totdeauna. Nu mai detaliez, intelegi tu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nematics spune:

Salutare la toate doamnele si domnisoarele!

Salutare la noile venite - Craciunitza si Kuki (Kuki - e a doua urare de bun venit da' cred ca nu te superi pentru asta!!)

La multi ani si lui Liliana, cu intirziere! Scuze!

eu nu apuc sa rasuflu de cind m-am intors, s-au ivit atitea de facut!
Plus ca deabia dupa 2 saptmini mi-am revenit din diferenta de fus orar.

La Bucuresti e bine si racoare, Lu - chiar ca e rar zapada pe Coasta de Azur!

seara/zi buna la toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craciunitza spune:

nematics, unde-ai fost de ai venit asa ostenita?
KUKI, daca zici ca esti blonda si rotunjoara parca-ncep sa te iubesc si mai mult

Nu certati copiii cand viseaza!
Copiii
Noi doi
Mitele iubitele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nematics spune:

Craciunitza - in US

si ieri la coasa!!!

si ma mai duc si in week end (la coasa)

fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Neatza

Nematics, nu-i problema, ureaza-mi bun venit de cate ori ma vezi, sa ma simt mereu proaspata

Nu stiu la altii cum e, dar aici ploua ca-n Bacovia.

Doar gandul ca e ultima zi lucratoare din saptamana ma mai tine azi pe linia de plutire.

Sa avem o zi usoara si sa treaca repede


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lu.more spune:

Dau eu cafeaua azi!
Pe noi ne asteapta iar un week end prelungit, de-asta-i iubesc eu pe francezi!
Ii sugerasem mai de mult, si credeam ca a uitat, dar nu, dragul de el : ieri mi-a cumparat sotul stepper (Naomi, sic!), de-am urcat la trepte aseara si azi dimineata, si-am ars la calorii!...Sa vezi ce k.u.r. de brazilianca fac!
Dar mai intai plec la serviciu. Sper sa treaca repede ziua, va urez si voua la fel, si un week end odihnitor si placut!
Pup

.................................................................................
Dragii de noi
.................................................................................
« C'est quand on n'y croit plus, que le ciel vous entend et pardonne. »
Kyo

Mergi la inceput