40 cu + sau - (cap.11)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns craciunitza spune:

La multi ani, Roxane!

nematics, admir persoanele care iau contact cu USA, eu nu ma simt in stare sa fac drumul ala, mi se pare ceva foarte greu de facut.
KUKI, ce matinala esti, ai inceput sa strangi in saci si cutii?
lu.more, merita jucarica aia sau e moft?

Eu sunt inca acasa, am senzatia ca-s la scoala si chiulesc, asa fluturasi mi se zbat in stomac, ce-ar fi sa nu ma duc deloc azi la munca? :)))


Nu certati copiii cand viseaza!
Copiii
Noi doi
Mitele iubitele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrienne12 spune:

Kuki si noi avem parte aici de o zi bacoviana dar eu deja sint bine dispusa ca e weekend. Eu nu ma steper acasa dar am folosit unul cind mergeam la gym. Merita daca te tii de el si daca te motivezi sa iti placa (ca la mine asta e problema), ma plictisesc. AM avut si bicicleata si dupa un timp de incepuse sa se aseze praful pe ea. Eventual pune-l in fata tv-ulul si fofoleste-l in timpul serialului preferat or something.Am mult de lucru azi si e plictisitor pina la D-zeu dar am intrat sa va urez weekend placut si spor la coasa Iulianei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nematics spune:


Un week end placut la toata lumea!!

lu.more, te vizitez curind, azi am luat biletul, iti trimit pe PM datele


Adrienne,

thks!

am imprumutat Auto-Dafe de Elias Canetti (am gasit o editie in limba franceza la biblioteca) si sper sa am o odihna activa si in pauzele de greblat (ca de cosit nu mai am cine stie ce, acum trebuie sa adun ce-am cosit) sa mai lecturez povestea lui Kien. Pina atunci am fan cu fimiu care ieri fiindca am "indraznit" sa-l trimit dupa gris sa-i fac galusti la supa, mi-a pus in brate o problema de trigo pentru girl friendul lui, sa i-o fac si sa i-o si trimit pe messenger

copii din ziua de azi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Bonsoar, permiteti sa raportez.

A stat ploaia, unainte de a incepe, m-am vaitat degeaba. Cativa stropi si gata.

Ce bine ca vorbiti de stepper si bicicleta. Chiar ma bate un gand sa imi cumpar o bicicleta ca asa nu mai merge si timp sa ma duc la sala nu reusesc sa-mi fac.
Asa, ma gandesc ca as mai pedala din cand in cand uitandu-ma la tv. Zic si eu, da' nu sunt sigura...parca vad ca o transform in cuier sau ma aleg cu inca o suprafata de sters praful la sfarsit de saptamana.

Altfel, sunt in pregatiri, maine am musafiri de la Bucuresti, tot o forumista DC. Ce inventie, si internetul asta !

Noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrienne12 spune:

Kuki si Iuliana… da, intr-adevar ce inventie internetul asta… Fii-tu e mic copil Iuliana. Acum vreo 3 sapt cind m-am dus sa o iau pe colega mea din iasi la lunch (sintem 3 romani din 400 angajati, dar alalat nu ne saluta, nu vrea sa aiba de-a face cu romanii desi e ploiestean de-al meu) o vaz ca vorbeste la tel. pe soptite, apoi ia creionul si rezolva un sistem de ecuatii de care faceam noi in clasa a 9a. Dupa asta inca o ecuatie si inca una. In final dupa ce se zborseste la fi-su zdravan inchide. Cica era fi-su, avea lucrare (cum ar veni extemporal) si cum ecuatiile erau cu puteri si radicali nu a putut sa I le trimita ma-si pe messanger asa ca a sunat-o sa I le rezolve ea in timpul lucrarii…. Poftim cultura! Daca ar sti tac-su!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craciunitza spune:

Buna seara Bucuresti!
Am vrut sa chiulesc si am sfarsit prin a avea o zi ingrozitor de grea, acum am ajuns acasa.
nematics, da' ce combinatii faci, coasa si Canetti, hai ca esti grozava :)
KUKI, ce pregatiri faci pentru forumista DC, nu ai nevoie de ajutor? :)
Adrienne, intreb ca musca-n lapte: ai copii?

Fetelor, azi am spart pusculita, am aflat ca se gasesc sutiene si chilotei colorati, de vara, cu dantelute, cu nebunii, iaca mi-am luat, sa va pun poze? :)))


Nu certati copiii cand viseaza!
Copiii
Noi doi
Mitele iubitele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nematics spune:

Craciunitza

la mine coasa tine loc de meditatie transcedentala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrienne12 spune:

craciunitza de ce intrebi draga mea? am si tot caut sa-l schimb pe doi mai mici pt. o luna macar. nu-l vrei tu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Neatza
Craciunitza, scap usor cu forumista, e la dieta
Am fost deja in piata si am cumparat o gramada de ierburi.
In rest....am sa pun aspiratorul in cinstea venirii ei si cam atat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Adrienne, io vreau da' mai dezavatajos : trei mici pe unu mare !
Macar cind e mare nu trebuie sa-mi mai dai de mincare cu lingurita, sa-l imbraci, sa-i faci baie si sa verifici daca a stat pe olita. Cind oi scapa si eu ?

Craciunitza, vrem poze !

Eu cica ma odihnesc cu calculatoru' in fata. Mai bintui nitel pe Net si dau fuga sa ma ocup de gospodarie.



Mik.

Mergi la inceput