Laparoscopie 13

Laparoscopie 13 | Autor: Ellyshor

Link direct la acest mesaj



Laparoscopie
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 , 11,
12,


Multa bafta tuturor fetelor care urmeaza sa faca aceasta interventie! Dumnezeu sa ne ajute sa obtinem rezultate bune!
Felicitari pentru curaj celor care au trecut prin aceasta experienta si refacere usoara!




Babyboom...vino la mami...acum

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Doamne ajuta fetelor!!!!


Sa fie un capitol plin de vesti bune!

Babyboom...vino la mami...acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leopard13 spune:

Ellyshor, LA MULTI ANI!!!!!
Iti doresc MULTA SANATATE, FERICIRE si SA TE AUD CA....
Iti multumesc ca m-ai incurajat si eu nu vreau sa-l manii pe Dumnezeu, dar imi este frica de EL....
Nu vreau sa-ti mai bati capul cu tampita de mine astazi...Distreaza-te si te astept ca painea calda cu vesti dupa laparo....
O sa fie bine...psihicul tau este bun...asa ca jumate din problema e ca si rezolvata!!!! Te pupic mult de tot!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leopard13 spune:

Oare unde o fii Jaguarul???? E tot felina ca mine....
Ellyshor...ce micutza esti..... 27 de anisori....MULTI INAINTE!!!!!
Bine, nici eu nu pot spune ca sunt batrana cu cei 32...anul asta fac 33 de ani...Doamne ajuta!!!
Pupici multi!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_gabi spune:

da, leopard13
daca ai un psihic bun o mare parte din problema este rezolvata si eu am amanat operatia pana dupa ziua mea ...asa credeam ca ar fi mai bine dar de fapt ar fi fost la fel :). Cat despre gandurile alea negre....crede-ma in timpul operatiei faci nani, nani adanc, de fapt nici nu simti trecerea timpului si daca totusi ai indoieli eu zic sa consulti cati mai multi medici pana te linistesti si capeti incredere.
Eu am ajuns si la Tg Mures la un medic ca sa-mi confirme diagnisticul, intr-adevar era acelasi diagnostic pe care mi-l mai pusesera inca 3 aici dar recunosc ca au fost vreo trei care au spus altceva. Concluzia a fost ca aveam doua diagnostice diferite, medici care se contraziceau, am un dosar de ecografii, tratamente si intr-un final dupa laparoscopie sa stii ca devarul era pe undeva pe la mijloc. Nimeni n-a pus de fapt diagnosticul absolut corect dar fiecare avea dreptate in felul lui, deci operatia in cazul meu a fost edificatoare. la un moment dat eram asa confuza incat am inceput sa am senzatia ca totul e doar in capul meu.
Sper sa-ti fie bine si sa poti sa te trezesti dimineata cu zambetul pe buze, de fapt, trebuie sa te trezesti dimineata zambind, nu te-a uitat nimeni, sunt doar incercari prin care trecem, nu ne cunoastem dar iti inteleg frica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leopard13 spune:

Ella, iti multumesc din suflet pentru ce mi-ai scris!!!
Stii, atacurile de panica sunt foarte nasoale...si daca fac inainte sau dupa vreunul...este naspa...Oricum o sa le zic inainte de chestiile astea ca sa stie la ce sa se astepte de la mine...
Nu vreau eu sa fac atac de panica.... dar se poate intampla involuntar... Si, iti dai seama ca si eu as dori un medic bun...
Eu acum am de ales intre Gynecoland si Medlife...
La Medlife, majoritatea se ocupa cu FIV-uri...cu nasteri, cu gravide...
insa Dl. dr. STOIAN de la Gynecoland...DOAR OPEREAZA...Cam astea ar fii obtiunile mele...Oricum daca si dl.dr. Albu de la Medlife ma baga in ceatza joi cand ma duc la consultatie...cred ca ma duc direct la Gynecoland...chit ca raman cu portarul peste noapte...Ca dupa ora 18 medicii parasesc clinica si ramane doar o asistenta peste noapte...
Nici la Gynecoland nu a fost nimeni???
Pupici, fetele...
Ella, doare rau, ma, dupa....SINCER!!! Macar sa stiu la ce sa ma astept....Si, astfel, poate fentez vreun atac de panica... Poate!!! Oricum, daca ma apuca...gata!!! Nu il mai pot controla....Naspa e ca in momentul ala creste pulsul si scade tensiunea...la panica....imi tranpira palmele...ameteala...nod in gat...Asta e!!! Mi-or face si mie ceva sa ma linistesc!!!
Pupici multi!!
Azi, e ziua lui ELLYSHOR sa ne traiasca!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leopard13 spune:

Ella, stiu ca imi trebuie un psihic bun....DAR DE UNDE SA IL IAU?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_gabi spune:

leopard13, SINCER, SINCER, pe mine nu m-a durut deloc dupa, dar absolut deloc pt ca venea o asistenta care avea un plan de tratament si tot timpul avea grija sa-mi administreze antibiotice, calmante si altele pe care nu le stiu. Deci n-am simtit nimic, ba chiar am dormit asa bine....dar dupa ce m-am intors acasa, iti dai seama ca am renuntat la orice calmante si cateva nopti m-a durut spatele destul de tare, asa ca o febra musculara dupa un efort mare.
Locurile intepaturilor din burtica nu m-au durut decat daca faceam efort, dar am si stat linistita. Vreo saptamana n-am putut dormi decat pe spate ceea ce m-a deranjat dar apoi....gata, iti revii, sute de femei au facut operatia asta (eu asa imi ziceam) si cum si-au revenit toate asa o sa-ti revii si tu, e totusi o interventie usoara.
Dar e clar ca a doua zi nu poti sta in picioare, sa faci mancare sau alte treburi....dar dupa vreo saptamana, iti pot spune si alte fete ca au fost ok, important zic eu e rezultatul final, care banuiesc ca e un bebe. Eu am un copil si mi-as dori foarte mult inca unul de aceea am apelat la operatie cu multa incredere. pentru ca si in cazul meu timpul nu ma asteapta :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leopard13 spune:

Ella, eu nu vreau bebe anul asta sau la anul!!! Poate peste vreo 2 ani daca mi-i se pune pata!!! Momentan, vreau doar sa scap de chistul asta si sa pot sa-mi vad de viatza linistita!!! De multe ori, multi medici recomanda bebe pentru a scapa de diferite probleme ginecologice si sper sa nu-mi zica si mie asa...Ca eu am probleme endocrine...si doctoritza endocrinoloaga mi-a zis ca nu am progesteron si chiar daca raman gravida nu pot tine sarcina...o sa o pierd... Si, chiar nu vreau sa-mi bat capul acum cu bebe...Si, fiind asa fricoasa...cred ca in timpul sarcinii as fii atat de stresata si as face atatea atacuri de panica de frica....Cred ca cele 9 luni ar fii un calvar...in loc sa ma bucur, cred ca as slabi pe sistem nervos si m-as gandi in fiecare zi timp de 9 luni...numai la operatie....cezariana....
Sper din tot sufletul sa nu-mi zica doctorul de bebe....eu iubesc mult copiii, am ajutat si eu la cresterea celor 2 nepoti ai mei...am dormit cu ei, m-am jucat cu ei, le faceam baitza, ii stergeam la popou cand faceau caca si apoi ii spalam, ii iubesc mult...dar acum nu sunt pregatita pentru asa ceva...Am intrat intr-o stare de stres de nu vrei sa stii ce simt...
Mie imi e frica de durerea operatiei, dupa ce ma trezesc... si inainte de operatie mi-e frica de emotiile pe care le voi avea...sa nu fac atac de panica...
Si, bineinteles ce e foarte important de rezultatul operatiei...
ce sa-ti zic...sunt MUCI!!!!
Ma bucur ca nu te-a durut dupa operatie...sper sa am si eu bafta ta...
Pupici!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leopard13 spune:

Ella, ziceai ca inainte de operatie ti-au fact injectii cu antibiotic sau ceva substante...Imi zici si mie unde ti-i le-a facut??? In mana, in burta, in fundulet...unde??? Si cate injectii????
Eu cand vad doctorul cu siringa in mana....
Eu, SINCER, cred ca sunt cea mai fricoasa de pe aici...
Nasol de mine...
Pupici!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leopard13 spune:

AAAAAAAAAAAAAA....ELLA, tu ai si nascut????
Sa-ti traiasca!!! Pai, inseamna ca esti obisnuita oarecum cu durerea...

Mergi la inceput