Laparoscopie - 6

Laparoscopie - 6 | Autor: Avalon

Link direct la acest mesaj

Laparoscopie:
1, 2, 3, 4, 5





S-o incurajam pe Lucia si pe toate fetele care urmeaza faca laparoscopie aici!

*******************************
Este inutil sa fim mereu ingrijorati pentru ziua de maine fiindca fiecare zi vine cu problemele ei. La urma urmei, azi este ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lucia1 spune:

Esti o dulce.Nu ma asteptam la o asa frumoasa galerie.Va multumesc din suflet la toate fetele care ma sustineti.Sa dea d-zeu sa auzim numai de bine si sa ploua cu anul acesta.Va ador!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

Capitolul precedent era deschis cu dedicatie pt. mine si iata ca eu ma apropii, sper, cu pasi mari, spre un rezultat promitator. Asa va doresc tuturor, si mai ales tie, Lucia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Lucia, bafta maine!!! suntem alaturi de tine!!!Sa fie bine si cu rezultat cat mai repede!

PUpici

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

Lucia este deja in operatie, banuiesc. Sa-i tinem pumnii ca sa fie totul bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Thabita zi-mi te rog tot ce-mi trebuie pentru laparo!

- camasa de noapte de care( cu nasturi) - sa nu radeti de mine dar nu am mai fost internata niciodata
- caseta de inregistrare - imi spune dr. sau trebuie eu sa iau
- vata - cata nu se poate tampoane
- preturi - eventula una dintre fetele care au facut la Timisoara, cat se da la anestezist, la medic, la mana a duoa, asistente, etc.

Daca mai ceva te rog sa-mi spui!

Te pup

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

pussi: eu iti spun ce am avut nevoie la Giulesti, in Bucuresti, unde am stat 3 zile: prima - analize, a doua operatia, a treia - externare
Asadar:
- camasa de noapte sau pijama, nu conteaza, caci oricum mi-au dat ei o alta camasa cand am plecat spre operatie iar in timpul operatiei mi-au dat o alta camasa.
- vata - max. 1 pachet, e posibil sa ai ceva scurgeri dupa operatie, sunt normale; poti lua si tampoane, nu-i nici o problema
- bani: eu am dat 3 mil la dr, la mana a doua nimic, 1,5 mil. la anestezist, 300.000 la asistenta de la reanimare si cate 50.000 la cele care mi-au facut injectia in burtica, clisma, m-au adus la salon etc.
- caseta am luat-o eu; imi spusese dinainte dr. ca daca vreau sa-mi inregistreze operatia sa aduc caseta.

In rest, tot ceea ce iei cand pleci la spital: lingura, cutit, cana, furculita, hartie igienica, sapun, prosop etc etc. Daca mai ai intrebari, pune-le fara sfiala!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia1 spune:

Buna fetelor!eu sunt f suparata si ametita.Acum am ajuns acasa si am vesti proaste.O trompa este infumnadat(stanga)si dreapta este buna.dar eu nu inteleg de ce nu mi-a desfundat trompa stanga?De ce m-a taiat degeaba,doar sa se uite la ele?sunt plina de nervi.A zis ca aia e f buna pt a ramane gravida,dar eu le vreau pe amandouabune.Of,ce ametita sunt.O sa mai incerc sa intu mai pe seara sa putem vb.Va pupic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Lucia tu ai venit de la laparoscopie si deja esti pe forum? Eu cand eram in perioada in care esti tu, varsam intr-una, ce sa mai si vorbesc cu cineva.... Lasa, bine ca nu e mai rau si macar stii cum stai. E bine ca ai o trompa in stare buna totusi. Iti doresc sa te refaci cat mai repede.

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia1 spune:

fetelor,sunt asa ametita zici ca sunt drogata dar nu pot sa stau in pat.ma cearta al meu sa stau in pat.hai ca ma bac in pat si ma uit la .PUPICI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

lucia io sa fie bineeeeeeeeeeee..




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput