Laparoscopie (4)

Laparoscopie (4) | Autor: Tabitha

Link direct la acest mesaj

Bine ati venit la un nou capitol. Se pare ca Danotino este prima care va face laparoscopie in anul asta. Bafta multa si sa fie totul bine !

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Danotino, Tabitha eu am facut laparoscopia la o clinica privata, in Cluj. M-am "internat" cand m-au operat, analizele le-am facut dimineata si pana aproape de operatie m-am plimbat prin oras. Operatia a fost dupa-masa (pe la ora 16). Am stat pana a doua zi dimineata pentru ca m-am simtit foarte rau dupa anestezie. Am inteles ca au fost si paciente care au plecat in aceeasi zi cu laparoscopia acasa. Danotino cu o zi inainte de operatie mi s-a spus ca nu am restrictii. Totusi eu am mancat cina inainte de ora 18 si a fost mai usoara, mai lichida (dar asa am vrut eu ca nu mi s-a spus asta). Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

crinuta: multumim pentru lamuriri . Sa-ti dea Dumnezeu bebelul pe care il astepti cu atata ardoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Tabitha cu placere si oricand, numai sa stiu si eu. Multumesc si eu de urare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

crinuta: nu stiu de ce, dar presimt ca marele eveniment va avea loc anul asta. Asa simt eu, atat pentru mine cat si pentru multe alte fete, inclusiv pentru tine. Stiu ca am suferit mult, dar se va termina la un moment dat cu aceasta suferinta si vom zambi si noi, fericite. Pana una alta, eu ma inconjor de copiii din familia mea si ma joc cu ei (unii ar spune ca sunt masochista) iar ei simt ca ii iubesc si imi intorc dragostea. Copiii astia - sunt o minune. Si in curand vom avea si noi minunile noastre. Vei vedea ! Te pup !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martha78 spune:

Tabitha, sper din suflet sa scapi de laparoscopie si sa ramai
Si eu urma ca luna asta sa fac laparo, am scapat deocamdata, dar daca din pacate voi pierde sarcina tot acolo ajung...asta e, ironia soartei..

Daca poti sa-ti imaginezi victoria, poti si sa invingi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Tabitha ce bine ar fi sa fie asa cum zici tu! Sa speram ca se va intampla anul acesta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

asa se pare, ca eu voi fi prima care voi sparge gheata cu laparo!
v-am mai spus, mi-e cam teama de ce va gasi acolo, nu de operatie in sine...sper sa nu gaseasca ceva grav si sa se implineasca "profetia" tabhitei, cu anul 2006-foarte fertil. imi pun mari sperante in aceasta operatie si cred ca problemele mele se vor rezolva dupa.sunt cam racita si sper sa-mi treaca pana miercuri. vad ca nimeni care a facut laparo la dr Tutunaru nu da amanunte.
poate totusi...se indura cineva.
va pup, danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Danotino, eu am facut laparoscopie cu Tutunaru anul trecut in aprilie.Referitor la intrebarea ta cu caseta, eu nu am putut sa inregistrez pe nimic operatia nici pe caseta , nici pe cd si nici pe dvd pentru ca mi-a spus ca s-ar putea inregistra pe cd dar ca nu se pricepe nimeni sa umble cu aparatura de acolo.Daca te-a chemat miercuri sa-ti faca internarea si esti din Bucuresti o sa te duci sa-ti ia sange pentru analize dupa care te intorci acasa si te intorci joi dimineata la ora 6,15-6,30 pentru ca la ora 7 deja o sa fi in sala de operatie.Nu ai voie sa bei sau sa mananci nimic nici miercuri dimineata cand te duci sa-ti faci analizele iar a doua zi nici atat.Incearca miercuri sa mananci ceva usor si dupa ora 18 chiar deloc , ca sa nu ai probleme dupa operatie cu constipatia.O sa stai internata o zi , adica de joi pana vineri si vineri pleci acasa. Daca mai ai intrebari incerc sa-ti raspund.Mult succes !!

Martha daca ai ramas acum insarcinata nu are rost , cred, sa-ti mai faca laparoscopie, iti facea numai daca nu ramaneai , pentru ca presupunea ca sunt trompele infundate sau ca ai ovare cu chisturi pe ele. Oricum eu iti doresc sa fie bine cu sarcina si sa scapi de stres.

Dana
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

dana p, iti multumesc pentru ca mi-ai raspuns.
ce bine ar fi sa plec acasa miercuri dupa analize. doar de sange ti-a facut? ti-a mai facut clisma inainte de operatie? pot sa port pijamale sau imi trebuie camasa? o sa-l intreb eu de caseta miercuri.nici nu stiu de ce mi-ar trebui sa vad operatia! (?) asa ar trebui? sa o am pentru mai tarziu?
tie ce ti-a gasit/reparat la laparoscopie? ai ramas de atunci? ce ti-a spus? te mai duci la el?
te pup, danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

dana p
am uitat sa te intreb...cu sonda cum e? eu n-am facut nici macar operatia de apendicita...mi-e frica de chestiile astea de pregatiri si de problemele care apar dupa. cand ma trezesc are voie cineva sa ma vada? sau sta degeaba? ar fi bine sa stiu sa le spun sa nu stea, sa vina cand ii chem eu.nu?

danotino

Mergi la inceput