Laparoscopie (4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Oho oho, ce de intrebari!!!
Hai sa le iau pe rand. Am facut numai analiza de sange.Eu am fost internata in spital pentru ca eu sunt din Constanta si nu puteam sa vin la 6 dimineata la spital asa ca eu am ramas internata , de fapt eu m-am internat de luni si m-am operat de abia miercuri pentru ca a trebuit marti sa opereze pe altcineva.Clisma nu este obligatoriu sa o faci, dar eu pentru ca am fost internata m-am certat cu infirmierele si cu asistentele ca mi spuneau ca trebuie sa fac si seara si dimineata inainte de operatie, pana la urma am facut numai seara iar dimineata am refuzat sa o mai fac, dar doctorul mi-a spus clar ca nu trebuiau sa-mi faca clisma.Mai bine camasa pentru ca este mai comoda pentru tine dupa operatie si oricum este foarte cald in spital.Ar fi fost bine sa se poata inregistra operatia pentru ca asa poate sa revada ce a fost la operatie si el si alti doctori , asta in cazul in care te vei mai duce la alti dupa aia.
Eu mai am o singura trompa si din pacate si aia infundata si nu s-a putut desfunda.De ramas , am ramas anul trecut in octombrie si am fost sarcina extrauterina ,dar a reusit sa-mi salveze trompa cu ajutorul unor injectii.Da, ma mai duc la el si tot la el ma voi duce daca voi mai avea probleme de orice fel.Pentru mine a fost cel mai bun doctor intalnit pana acum ( si am fost la o gramda de doctori).
Sonda ti-o vor pune cand esti adormita , eu am cerut sa-mi fie scoasa in momentul in care am ajuns sus in salon( adica pe ora 16).
Nu cred ca va putea sa te vada cineva atata timp cat esti in salonul de la et. 1 de-abia cand o sa fi adusa sus in salon te pot vizita rudele.Mai bine ii suni tu cand sa vina.
PS. Sa fi rasa complet jos.
Bafta!!

Dana
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

dana p ce mai faci iubita?
danotino bafta multa tinem pumniii..

olteanca


Gabitza

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

multumesc mult pentru incurajari fetelor
liana si eu iti tin pumnii!
dana multumesc pentru detalii.mi-ai fost de mare ajutor.
am uitat sa te intreb daca in afara de dr T si de anestezist, mai este vreun dr., ca sa fiu pregatita.
dupa laparo nu ai mai ramas deloc? el ce parere are? ce tratament faci acum?
iti tin pumnii, poate anul asta va fi mai norocos, nu-i asa?
liana tu ai facut laparo?
va pup, danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

danitino nu iubita nu am facut inca...da trebuia sa o fac..de mult,,numai ca tot aman..
imi tiii pumniii pentru ce iubita ca nu e nevoie

olteanca


Gabitza

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Danotino, mai este rezidentul cu care opereaza Bogdan.Nu te sfatuiesc sa incerci sa-i dai bani lu' Tutunaru, nu-i ia.
Eu am ramas in luna octombrie si a fost extrauterina. A reusit sa-mi salveze trompa , sa nu ma opereze mi-a dat un tratamnet cu niste injectii. Nu mai fac acum nici un tratament , trebuie sa fac o pauza de cel putin 3 luni daca vreau sa ma apuc din nou de treaba si sa raman insarcinata, dar nu cred ca o voi face ci ma voi indrepta spre adoptie.
Liana, ti-am raspuns la aspirante

Dana
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

dana p vazut si..si..raspuns..
multa bafta !!!
sa dea domnul ca pana reusesti sa termini cu dosarul sa deviiisi nu EU..Normalaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

olteanca


Gabitza

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Liana la asta ma gandesc si eu , sa vad care iese prima: sarcina normala sau gasirea copilului, oricum daca gasesc copilul si raman dupa ai insarcinata o sa fie si mai bine , o sa am 2 copii, pentru ca oricum eu in conditii normale nu m-as fi gandit sa fac 2 , ma multumeam cu unul, la problemele pe care le-am avut eu.

Dana
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

asa sa fie dana.p io ma rog sa ti se implineasca visul..
io fata super optimista...care nu se lasa..

olteanca


Gabitza

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Liana si tie.Trebuie sa reusesc si eu cumva sa devin mama.
Si n-o sa ma dau batuta decat atunci cand o sa-mi ating scopul.

Dana
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

buna
liana de ce sa nu-ti tin pumnii? nu inteleg.nu mai speri la bebe? de ce tot amani laparo? crezi ca nu este eficienta?
dana si lui bogdan ce sa-i dau? ce ma sfatuiesti?
am visat aseara ca nu mai era nevoie de laparo, aveam gemeni baieti. si cata (sotul) le dadea sa manance-unul era mai micut.
va pup, danotino

Mergi la inceput