Laparoscopie (4)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Danotino ti-am trimis un PM.

Dana
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

multumesc mult dana,
oricum o sa ma orientez in ziua aceea.
sper sa fie cu noroc ziua. stii cum se zice : "si cei de pe titanic erau sanatosi, dar n-au avut noroc".
tie ti s-a dat vreo explicatie cu sarcinile astea extrauterine? sau inca se bajbaie ...
te pup, danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

dana p vei reusiiiii cu sigurantza...
danotino nu am renuntat...asa e multumesc uitasem ...io credeam ca im tii pumnii la laparo..io inca nu am facut'o nu pt ca nu o cred eficienta..ci pt ca asa sunt io mai uit din cand in cand..si uite asa am uitat de laparo...glumesc binenteles..nu stiu inca nu m'am hotarat da o voi face..

olteanca


Gabitza

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

danotino: bafta multa !
dana p: o fata atenta cu cei din jur !
liana: muica, vii la laparo? Cand? Ca eu ma pregatesc psihic sa sun pentru programare lunea viitoare, daca or veni rushii, lucru f. probabil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Dana, cu explicatiile pentru extrauterine , ce sa zic ca mi le-am dat si singura nu mai trebuia sa-mi explice doctorul de ce le-am facut. Pe prima am facut-o pentru ca am dat peste niste incompetenti de medici care-mi spuneau ca am ba apendicita ba anexita si m-au tratat cu superficialitate iar cand am ajuns si eu la un medic care am zis ca e ceva de capul lui eram deja insarcinata si aveam extrauterina.Iar la a doua in urma unei sarcini oprite din evoultie care a necesitat chiuretaj , am facut infectie care s-a dus in sus pe trompa si a infundat-o si pe cealalta si nici un urma laparoscopiei nu s-a reusit desfundarea ei.Asta vara am facut tratament la Techirghiol cu namol si cred ca a actionat putin asupra trompei de am ramas , ca altfel era infundata rau de nu ramaneam deloc.Poate ca daca as mai fi asteptat inca un an si as mai fi facut si anul asta tratament s-ar fi desfundat de tot, dar nerabdarea m-a costat mult.
Oricum cred ca la vara mai fac o cura de namol pentru ca e buna si pentru reumatism. Offff batranetea!
Tabitha pupicei si tie , ce sa fac daca-s trecuta prin multeajut si eu pe altele cu ce pot.
Liana , pai cu un asa plan de bataie pe care mi l-am facut trebuie sa-mi iasa ceva, nu?

Dana
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

dana p cu sigurantza ca va iesiiii cu ochisori ..stiu io..
Tabitha nu stiu sa vorbesc cu dc..dar mai dureaza..m'am hotarat fac Fiv..si daca e cazul o fac daca nu ..nu..
danotino

olteanca


Gabitza

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

Liana: din cate stiu eu, daca faci FIV nu trebuie sa faci laparoscopie, ca trompele nu au nici un cuvant de spus in acest caz. Ma gandesc insa ca la laparo iti pot spune mai multe lucruri, inclusiv despre endometrioza, care ar putea avea niscai efecte asupra unei eventuale sarcini. FIV-ul l-ai programat deja sau mai astepti, asa, ca oltenii? Stii, se zice despre moldoveni ca au 3 viteze: incet, incetisor si deloc... Te pup si ai grija de tine - vezi sa nu ma strangi f. tare de manuta, ca mi-am dat un deget prin razatoare si ma doare rau
danotino: mai e o zi si vine momentul adevarului. Te sustinem toate ca sa fie bine !
dana p:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

buna fetelor
da, mai am un pic si ...gata. abia astept sa scap.
tabitha, eu cred ca la laparo iti spune si altele (de care mie mi-e tare frica)nu numai de trompe; si de uter, ovare, aderente si chiar daca tromplele sunt bune, fecundarea a avut loc, dar restul lasa de dorit-ex. uterul -embrionul unde se prinde, daca locul nu este bun? si cred ca daca vrei sa faci FIV conteaza si restul, chiar daca ocolesti tromplele.
danutza, eu presimt ca o sa ai doi. :)
liana tin pumnii, pentru tot ceea ce ai de gand sa faci.
va pup, danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

danotino: ai perfecta dreptate, asta vroiam si eu sa-i sugerez oltencei. E drept ca la FIV nu este obligatoriu sa faci laparo inainte, dar este bine sa stii ca totul merge bine acolo prin burtica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Fetelor, eu am o intrebare:
Nu am facut nici HSG, nici laparo. Am facut doar instilatii (o data), iar dr mi-a spus ca trompele "atrag" lichidul excelent.
Moisa imi spusese sa ma duc in ian la HSG, dar am vazul multe pareri...contradictorii, asa ca nu m-am dus. Nu am avut chisturi / avorturi / sarcini, nimic. Sunt "curata", totul este ok, nu am fost nici racita.

Voi ce parere aveti? sa fac HSG, sau nu?

Pupici, Ingeras

Mergi la inceput