Laparascopie - 9

Laparascopie - 9 | Autor: 77BEL

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor,
tuturor celor care-au facut o laparoscopie sau celor care urmeaza s-o faca.
Au mai fost 8 capitole din acest subiect, dar vad ca n-a mai continuat nimeni, nu stiu de ce. E un subiect inca de notorietate, cel putin pt. mine, asa ca iata-ma l-am deschis eu. Sincera sa fiu, eu sin chiar f.f.f interesata. Miercuri urmeaza sa ma operez si chiar simt nevoia sa mai vorbesc si cu alte fete in situatia mea ( chiar si cu cele care au trecut prin asta - avem multe de invatat).

Va pup pe toate, ai va astept aici.....

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 77BEL spune:

Nu mai intra nimeni pe-aici????? Nu va mai intereseaza subiectul?????? Eu va astept.... Vreau sa stiu ca nu sint singura....

Va pup pe toate,

Liliana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AILEN spune:

77BEL, spune draga ce ai vrea sa sti despre operatie. Am facut laparoscopie in noiembrie 2008, dar deja dupa o saptamana aproape ca nici nu-mi mai aminteam ca sunt operata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

Buna...
si eu am facut luna trecuta operatia.....
spune ce informatii vrei sa aflii.....

http://tt.lilypie.com/bBWfp2.png



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 77BEL spune:

multumesc pentru raspuns...

Unde ati facut operatia? si cu cine? ce raspuns v-a dat dupa? S-a rezolvat ceva, a fost cu folos?
AAA... si apropos.. ma interesa sa stiu daca v-ati inregistrat operatia..? Ce caseta trebuie, de care (sau CD), si cui trebuie sa ma adresez pt. asta..?!? Si ce "preturi" se mai practica prin spitale?? Si.... Hai ca v-am inebunit cu atitea intrebari....

Pupici,

Liliana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 77BEL spune:

Buna seara, din nou

Daca printre voi e cineva pacienta Prof. Marinescu de la Giulesti, care-l cunoaste mai bine va rog spuneti-mi si mie mai multe despre el ca om si ca dr. (am auzit ce se spune ca e fff bun si renumit, dar vreau si parerile voastre) sa stiu la ce sa ma stept. Eu ma operez (laparoscopie) miercuri, dar sincera sa fiu doar o singura data l-am vazut cind am fost la control si mi-a propus sa ma operez. Am f mare incredere in Dzeu si in el ca doctor si sper ca va iesi bine.
Dar oricum va astept cu informatii (si nu ezitati sa-mi spuneti si "preturile" practicate: doctor, anestezist, asistente, etc.)

Va pupik,

Liliana

P.S. Daca vreti puteti sa ma contactati si pe yahoo: ID-ul meu este liliana.brezeanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

Buna din nou...
eu am facut operatia la Elias cu dr.Tutunaru.......sunt foarte multumita de cum a decurs totul.
am facut pe 6 luna asta o luna de la operatie.....dupa 2 sapt ziceai k nu am facut nici o operatie....asa bine a fost.
Ca si diagnostic mi-a fost pus...inceput de endometrioza....mai exact 3 punctulete pe fundul de sac Douglas.
Mi-a fost recomandat diphereline.....dar alegerea mea a fost sa nu le iau.......am sa incerc natural cateva luni....
Ma rog k Bunul Dumnezeu sa ne ajute pe cale naturala.
De inregistarat operatia ...eu nu am facut-o ....nici nu mi-a spus nimeni de asa ceva.

Iar legat de preturi....cred k iti pot spune pe privat...nu vreau sa deranjez pe nimeni......


tu unde vei face operatia....si ce probleme ai ....???

Mult succes in continuare....

http://tt.lilypie.com/bBWfp2.png



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo.flo spune:

Buna Bel
Si eu o sa fac laparoscopie luna asta tot la Giulesti. Eu astept sa imi vina ciclul sa pot suna sa ma programeze.
Eu vreau sa intreb fetele care au facut la Giulesti, la cat timp dupa ce au sunat, li s-a facut programarea? Operatia se face dupa ce trece menstruatia sau se poate face si in timpul menstruatiei?
Am inteles ca in ziua de dinaintea operatiei nu se mananca nimik, nimik? Si nici nu se bea apa? Eu cred ca o sa mor de foame si de sete (eu beau cel putin 2 l de apa pe zi)
Si daca imi poate spune si mie cineva ce bani se dau la giulesti (neofical) ca sunt in ceata rau.

Bel, tie de ce ti-a recomandat laparosocpia? Ce problemutze ai?

O zi frumoasa tuturor

Sper ca in curand o sa fiu si eu
http://.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 77BEL spune:

Buna fetelor,

Multumesc Arianna M, pentru raspunsuri. Esti o draguta... Daca vrei, te rog, trimite-mi un mail sau mesaj pe yahoo (am dat ID-ul meu mai sus) legat de preturi. Chiar ma iontereseaza, nu stiu la ce sa ma astept, cit sa pregatesc. Si daca mai sinteti alte fete care m-ar putea ajuta, va rog, dati-mi si mie ceva informatii.....
Flo.Flo, iti tin pumnii si tie la operatie. Tu la dr. mergi???
La mine, sa va spun cum a fost....: n-am ramas niciodata insarcinata, dar nu-mi faceam probleme pentru ca nu-mi doream....pina acum trei ani. Am zis gata, e cazul sa fac si eu un copil.... dar NIMIC. O luna, doua... trei... deja am intrat la banuieli, si-am inceput sa merg prin doctori. Am facut tot felul de analize, teste, etc si anul trecut in vara am facut HSG. Rezultatul a fost: ambele trompe infundate (stinga- Sactosalpinx, Dreapta nu stiu din ce motiv). Am urmat tratament cu antibiotice si antiinflamatorii vre-o trei luni, apoi am facut stimulare tot vre-o trei luni ,dar NIMIC. Atunci dr. la care mergeam atunci (eu sint din Ploiesti) mi-a zis ca nu mai am ce face decit FIV..... Asa m-am hotarit sa ajung la Buc. Luna trecuta am fost la Giulesti, la Marinescu la control si cind a vazut rezultatul la HSG mi-a recomandat laparoscopie sa vada mai clar ce e acolo si ce se mai poate face. Zis si facut. Luna asta cind mi-a venit CM (in prima zi) am sunat la spital si m-am programat. La mine ar pica in Z13 operatia. Asa m-a programat asistenta cu care am vorbit la tel (dupa ce m-a intrebat cit ma tine CM, de cite zile, etc). Din ce am auzit eu, zice ca asa ar fi cel mai indicat sa faci operatia in perioada de ovulatie sa vada si daca ai foliculi, daca ovulezi....

Acu' sper ca va fi bine , ce sa fac.......

Si... revin... poate ,ma ajuta si pe mine cineva cu "preturile" actuale din spital (doctor, anestezist, asistente, etc), VA ROG.

Va pup pe toate si va doresc o zi minunata,

Liliana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iteo27 spune:

flo.flo, buna, hai sa-ti povestesc si eu am facut laparo tot la giulesti pe 22.ian.2009 si a decurs totul ok, eu am facut operatia cu dr cristescu, asteptam luna aceasta sa se intampla minunea.daca te mai pot ajuta cu alte raspunsuri.O zi frumoasa tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marijan90 spune:

Buna fetelor, si eu trebuie sa fac laparoscopie diagnostica. As vrea si eu cat mai multe detalii despre aceasta "operatie"? A mai facut cineva la CFR2? Spuneti-mi si mie cat costa aceasta laparo?
La mine vor sa vada trompele ca se pare ca nu sunt cam in regula. Am facut luna asta si HSG. Acum asteptam sa vina CM si sa ne ducem la spital. Mi-au spus ca trebuie sa stau internata 3-4 zile in spital. De ce?
Va pup si va rugam sa ne lamuriti si pe noi

Mergi la inceput