Targoviste (7)

Targoviste (7) | Autor: mihaser

Link direct la acest mesaj



Bine ati venit la un nou capitol!

Capitolul 1, 2, 3, 4, 5, 6

Va invit sa continuam aici discutiile noastre!

Multa sanatate lui Andrei!
Felicitari Otiliei ptr bebelina mica proaspat adusa pe lume!


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

Salutare, salutare! N-am mai intrat de multisor, dar mi s-a facut dor de Moreni, Targoviste si tot ce tine de Dambovita! De cand s-a mutat sotzul cu serivicul si nu mai avem la dispozitie masina de serviciu am cam rarit vizitele la parinti. Mai fetelor dar ce liniste si pace este la Moreni cand mergem pe la ai nostri, chiar ca iti da de gandit la batranete sa te retragi in provincie...nu ca nu mi-as dori de acum......dar ce facem cu serviciul acolo? SI-asa e destul de groasa treaba cu criza asta economica, nici in cele mai teribile cosmaruri nu "vedeam" concedieri la patron, ma rog, firme mari.
Hai ca v-am ametit, mi-era dor de voi!
OTILIA, a nascut intr-adevar pe Elisa, minunea mica si scumpa, are laptic, deci curge cismeaua ceea ce e ideal, o asteptam cu vesti proaspete! Bine ca are ajutoare, Vlad si buni sunt acolo alaturi de ea si fetite!

Am vazut ca multe dintre voi sunt din Targoviste dar locuiesc prin alte parti...mai e cineva care sta in Targoviste sau Moreni?

O seara placuta va doresc!

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

PUIUTUL MEU, PAUL
Varsta Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineta fetelor!
Sarut mana Miha de capitol nou!
Eu sa va invit la bunatati, sa-mi fac si un ceai ca eu chiar am frigurita cronica. imi este frig nonstop.
Bine ai revenit Oana! Eu nu am avut placerea sa te intalnesc pana acum. Eu de fapt inca locuiesc in Targoviste, mai exact familia mea. Eu sunt plecata la Belfast dar acasa este tot la targoviste nu aici. Sotul meu si fetita mea locuiesc acolo. Poate ai sa intri mai des!
Ma bucur mult pentru Otilia ca merge totul de la inceput. Este minunat ca este sotul ei acolo si mama deasemeni. Ai nevoie de ajutor la inceput pana te repui pe picioare.
Eu sunt dupa o noapte lunga. M-am bagat la patut pe la 2 ca o am pe prietena asta a mea din Polonia si tare distractiva mai este ...
De dimineata abia m-am tarat la 6 jos din pat si apoi la sala. pe parcurs m-am mai inviorat ca parca nu era asa frig afar cum a afost ieri. Cei drept nici pe jos nu a fost foarte inghetat.
acum sunt intr-o lenevita cronica dar trebuie sa-mi misc fundul la munca ca saptamana viitoare - exact intr-o sapataman - la ora asta sunt in aeroport! Yupy!
Va pupic si sa aveti o zi minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Hello, bine v-am gasit. Copiez o parte din mesajul de la odisee ca deh, lipsa de timp. Multumesc de felictari!

Am ajuns si noi cu bine acasa, aveam putine emotii cu condusul dupa nastere dar a fost ok pe autostrada .
De dimineata a venit si lapticul, am ceva febra dar nu nasol de tot, Elisa munceste din greu sa faca fata volumului crescut de lapte. Aproape ca nu a pierdut in greutate de la nastere.
Usor nu a fost dar dupa nastere nici nu se compara recuperarea. La 2 ore de la nastere am papat, luat tensiune, m-a trimis sa fac un dus si neaparat pipi si m-a expediat cu bb la hotelul spitalului. Pai asa da viata. M-am ales cu alte belele dar mult mai mici fata de cezariana: epiziotomie micuta, hemoroizi si o febra musculara de care am cam scapat (deh 40 de minute de impins in diverse pozitii ca se se rasuceasca bb in bazin dupa conformatia mea de la radiografie). Cu moralul stau bine, aseara dansam cu bb in brate, ma uitam la TV la concert Diana Ross la premiile Nobel .

A, am pus poze de la nastere si cu minunea mica aici . Ce ziceti seamana cu Ana sau aici .

Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana (18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008)
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salut!

Otilia I`m speechless!
Uite cu cine seamana...doar ca e mai blondutza!

Oana, Cristina mii de


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineta!
Sa dau eu de baut in dimineta asta ca la noi in laborator este un frig de mama mama ca doare luni si nu face nimeni focul in weekend.
Otilia felicitari! M-am uitat si eu pe pozici si ca si Ancuta ma minunez. pai daca ma vedeai pe mine la vreo 12 ore dupa nastere si am nascut prin cezariana te speriai nu alta. Tu esti asa de frumoasa si relaxata parca nu facusesi nimic acolo. cat despre condus ti-ai luat colac sa stai pe el sau cum ai facut asta ca fetele pe care le cunosc si nascusera normal tare se mai vaitau.
Cat despre bebelina este o frumusete si chiar seamana cu Ana. Cum a reactionat Ana cand a vazut-o? Roxy a mea este inebunita ca vrea farati si surori ... Odihneste-te si bucurate de minune!
Mihaela vreo veste?
Eu oficial fetelor am terminat cumparaturile de Craciun. Mai raman cateva chestii de prin Londra din aeroport de luat si asta-i tot. Sambata am batut recordul: 9 ore la cumparaturi. ma usturau talpile ...
Va pupic si sa aveti o zi minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineta, buna dimineta!
Cafelute, ceiut? Serviti va rog!
Eu ca deobicei cu frigul de pe aici. De diminetaa a inceput si sa ploua ... Ceea ce imi place la nebunie ...
Roxy a avaut ieri serbare si a iesit super. Am vazut un picut din film pe Skype si tare draguti erau. A venit si la ei mosul si i-a tinut pe fiecare in brate si tare frumos a mai fost - cel putin din ce am vazut eu caci eu ca deobicei nu fusei prezenta ...
Asta este ... poate la anul ...
Va pup fetelor si sa aveti o zi minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

Salutare!


Tuinea, parca ma apuca si pe mine dardaiala cand povestesti ce frig patesti pe acolo!

Multumesc de primirea calduroasa!!!!!!!!!

OTILIA, imi faci pofta de bebe 2! Dar ce ma fac cu Paul ca e gelos! daca m-ar vedea cu o surioara in brate la dans, ar vrea si el! si s-a facut cam greu

Mai am si eu o prietena in TGV, Cristina, locuieste in Micro 6, are si ea o fetita Beti, scumpa foc....tot din MOreni de fapt.

Fetelor, ieri a avut Paul serbarea la gradi, tare dezamagita am fost, cu parinti care s-au calcat in picioare, dezorganizare proasta din partea educatoarelor, cativa copii au spus poezii au cantat doua colinde au incercat un dans in hora nu le=a iesit...offfff, pai ce serbari faceam eu si ce serbari vedeam la colegiu......asta e!!! S-a mai stricat si amaraciunea de aparat foto, asa ca nu am reusit sa ii fac poze la serbare, in schimb, avem o poza cu romanasul inainte de serbare cu vreo 2 zile cand am probat costumasul popu-lar.

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

PUIUTUL MEU, PAUL
Varsta Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineta!
La noi este iarasi un frig de crapa pietrele asa ca va servesc ceaiuri calde si alte lichide care sa va ajute sa treceti peste frigurici.
Oana sa stii ca tare ciudata vreme mai este aici in Belfast. Pana m-am obisnuit mi-a trebuit o gramada de timp. Acum mai greu imi este cand vin acasa ca este un altfel de frig. Aici temperatura nu este foarte joasa dar bate vantul de te ia de cap.
Imi pare rau sa aud ca nu a fost foarte, foarte serbarea dar poate ca sunt si ei micuti si nici educatoarele nu stiu cum sa-i struneasca.
La Roxy a fost totul bine sau cel putin asa am auzit si am si vazut un pic. Am ras de Roxy a mea cand mi-a spus: 'stii ceva? Am vazut un film si Mosul ar trebui sa aduca jucarii, Mosul asta de la gradinita a adus decat mancare ...' Era tare nemultumita... Dar a fost un mos sa se potriveasca pe buzunare la toti parintii ceea ce cred ca este minunat. Nu este corect, cum se procedeaza in unele gradinite, fiecare aduce ce vrea si sunt copilasi care ies tare raniti din afacerea asta.
Va pupic fetelor si sa aveti o zi minunata!
Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

Cristina, ma bucur ca ai reusit sa o vezi pe Roxy la serbare, cred ca ai fost tare emotionata si iti e tare dor de ea! In leg cu serbarea lui fi-miu, el nu vorbeste f bine, dar sunt copii la el in grupa cu potential, ar fi putut sa iasa o sceneta de Craciun cu familia sfanta superba, dar....cine sunt eu sa vin cu idei??? Sunt fost cadru didactic, de aici pretentiile mele...insa nu e corect ce spun, bine ca a fost Paul fericit, asta e tot ce conteaza pt mine!

Ieri au avut lectia demonstrativa la engl si dans, a fost foarte emtionat, i-au dat lacrimile la dans, insa si=a revenit pe parcurs cand a vazut ca mami il incurajeaza.

Fetelor voi unde petreceti Craciunul si revelionul?

Noi Craciunul la MOreni cu parntii nostri si Revelionul s-ar putea in Grecia...fara Paul.

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

PUIUTUL MEU, PAUL
Varsta Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Poftiti la si buna si cu ce vreti voi de ziua Anei nazdravanei!


Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana (18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008)
Pozele noastre

Mergi la inceput