Targoviste (2)

Targoviste (2) | Autor: Happiness_4_us

Link direct la acest mesaj

1
Dragutele mele targovistence, va invit la un nou capitol. Nu imi vine sa cred ca am scris si noi multe pagini. La mai multe!

Nana Motoc

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Try, nu imi vine sa cred. Nici nu stii cat de bucuroasa sunt, ranjesc intr-una de cand am citit ce ai scris. Mihai maintreaba de ce rad si i-am zis: ptr ca am o noua prietena pe forum! Acum i-am trimis mail lui Ovidiu si daca ma gandesc bine parca stiu ca are acasa niste poze alb negru in care el avea parul mare si sunteti in curtea liceului urcati intr-o remorca sau asa ceva. Nu esti si tu in poza aia? O sa iti trimit de acasa o poza in care il am si pe Ovidiu.
Pupici si vorbim.

Nana Motoc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Buna seara fetelor!

Am intrat si eu sa va salut, sper ca toata lumea e bine. Va citesc mereu dar nu am timp mereu sa si raspund..

DanielaC, as vrea sa va ajut cumva dar nu stiu exact ce sa fac. Nu am reusit azi sa citesc tot, am ajuns pe la pagina 3, ma duc acum sa citesc pana la final. Pot trimite si eu mailuri in stanga si in dreapta si in limita timpului pot ajuta cu traduceri. Mailul meu e motanik@yahoo.com si te rog sa ma contactezi daca e nevoie.
Altfel nu am mai intrat la multe subiecte umanitare din varii motive, in principiu pt ca ma doare tare sufletul sa nu pot ajuta. Stiu ca suna egoist.
Doamne ajuta pt Radu. Merg chiar acum sa citesc tot, hai ca poate raspund si acolo.

Edit: am postat acolo niste info, sper sa fie de folos.

Mihaela ce iti face puiul? Totul bine?

Ma retrag acum, va pup pe toate, sa aveti w/e frumos, noi maine seara mergem la un nou restaurant romanesc din Londra la o intalnire cu multi romani cunoscuti pe alt forum...si sper sa fie frumos.
Numai bine.





--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Neata, fetelor! Ce mai e nou?
Miha, ce face bebe?
Gabriela, ai inceput serviciul?
Try astept sa imi dai un PM ca sa poata lua legatura cu tine Ovidiu.
Danielac ceva noutati despre Raducu?
Motanik, sper din suflet ca te-ai distrat si te astept cu noutati! Am si eu o prietena care locuieste in Londra, e plecata de vreo 4 ani sau asa ceva, Anca Vlasceanu o cheama. O stii?
Pupici!

Nana Motoc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:



Ce bine ca deja suntem la capitolul 2! La mai multe!
Dragele mele va multumesc ptr grija voastra ptr bebelul meu! Saracutu il cam chinuie burtica...tot se deranjeaza la stomacel...si plange si eu nu a cum sa-i alin suferinta! Sper sa treaca nebunia asta. Am eliminat tot din alimentatia lui, cu exceptia laptelui de la mine si a Vigantolului...probabil de la Calciul asta ii e rau...am decis sa ii dau picaturile mai devreme...si sa ii dau o data pe zi zeama de orez fiert...sa nu se mai strice la burtica.

In rest e sanatos...am pus poze noi cu el. Ieri i-am cumparat carusel si salteluta de infasat de la baby expo...e foarte faina expozitia asta...sa mergeti si voi cand o sa aveti pitici!

Eu va pup si abia astept sa citesc ce mai faceti, ce sapaturi mai faceti prin trecutul nostru glorios...din perioada liceului.



Mihaela, mami de Cristian

http://pg.photos.yahoo.com/ph/mihaser/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

Nana, vreau sa zic ca exact reactia asta am avut-o eu cand am vazut acolo in mesajul tau Ovidiu Brezan. Si-mi ziceam mereu "nu se poate".
I-am scris deja lui Ovidiu, merci tare mult pt. adresa lui. Tu esti mai mica decat el sau mai mare, nu mai tin minte? Tu cum ai seninat in Islanda? Definitiv sau doar la studii/munca?

.......in 14+ sapt.
Alex - 5 Nov. 2004 ......... poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Hi hi. Draguta de tine, Try. Eu sunt mai mica decat el exact cu 4 ani, cat sa termine el clasele 1-4 si sa-i iau eu invatatoarea, cat sa termine el clasele 5-8 si sa-i iau diriginta, cat sa termine el Ienachita Vacarescu si sa intru eu, uite ca la liceu nu am mai avut acelasi diriginte insa rusa tot cu Draghici am facut-o si eu si de la prima ora m-a luat cu: tu ai avut un frate care a terminat anul asta?
Eu am terminat ASE Bucuresti, am lucrat la Minisat in Tgv vreo 6 ani, dupa care am lucrat ptr Ovidiu iar anul trecut am venit aici in Islanda cu Mihai, viitorul meu sot,in vara pe 29 iulie o sa avem nunta.
Mihai este aici de 7 ani, el e inginer si lucreaza in proiectare ptr o firma in constructii, el are si cetatenie acum, si la aceeasi firma m-am angajat si eu, fac un fel de secretariat deocamdata, pana invat limba.
In principiu nu vrem sa ramanem aici definitiv, am hotarat ca o sa stam aici cat ne este bine, ptr ca nivelul de trai este mai mult decat decent, iar cand nu ne-o mai conveni, o sa plecam in L.A, ptr ca Mihai o are acolo pe sora lui care este de 3 ani, in nici un caz nu cred ca ne mai intoarcem sa ne restabilim in Romania. Mai mult nu mai spun, ptr ca stii si tu bine cum este, daca iesi afara si apuci sa prinzi gustul altei vieti cu mult mai buna decat in Romania, nu te mai convinge nimeni sa te intorci de unde ai plecat. Asta este, se pare ca noi oamenii, unii dintre noi, asa suntem, vrem intotdeauna ce e mai bun ptr noi.
O sa iti trimit pe adresa ta de mail poze cu mine si Mihai, ca sa ai o imagine a celei cu care stai de vorba. Eu ti-am vazut pozicile, sunt super, i-am trimis si lui Ovidiu poza cu minunatia ta de baietel, e demential acolo cu tepi, superrrr si tinem legatura.
Pupici si s-auzim de bine.


Nana Motoc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Neata fetelor, abia acum mi-am dat seama ca nu v-am salutat!
Sorry!


Nana Motoc
http://pg.photos.yahoo.com/ph/danaconnex/album?.dir=/7fa0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Try, nu am reusit sa iti trimit email, dar am pus aici 3 poze cu noi.
Pupici.

Nana Motoc
http://pg.photos.yahoo.com/ph/danaconnex/album?.dir=/7fa0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:



Neata fetele!...Nana ti-am vazut pozele! Cred ca te stiu din vedere...mai veneam si eu pe la Minisat cu treburi! Vroiam sa-ti spun ca si cumnatul meu e in LA, daca ajungeti pe acolo poate va intalniti...el o sa mai stea vreo 5 ani pe acolo! Lucreaza la Ubisoft...o firma ce produce jocuri.
Fetele am refacut albumul foto si am pus pozici noi cu baiatul!Sper sa va placa!

Va pup!

Mihaela, mami de Cristian

http://pg.photos.yahoo.com/ph/mihaser/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Ok, super, Miha. Raluca, sora lui Mihai este profesoara de engleza la o scoala din LA iar sotul ei este inginer, nu stiu exact cum se numeste firma. Oricum tinem legatura. Mercic mult.
Bebe este tare dulcic, cred ca esti tare mandra de el, ptr ca ai si de ce.
Pupici.

Nana Motoc
http://pg.photos.yahoo.com/ph/danaconnex/album?.dir=/7fa0

Mergi la inceput