Targoviste (3)

Targoviste (3) | Autor: Happiness_4_us

Link direct la acest mesaj

1 2


Putem continua aici.



Nana Motoc
Nunta noastra!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Nana, multa sanatate si putere prietenei tale. Inca mai este internata la Tagoviste? Eu cred ca doctorul pluseaza, poate ii pica onorariu mai mare. Cum poate sa spuna ca un bb la 34-35 de saptamani are mai putine sanse decat unul la 28-32. Mie nu mi se par fondate afirmatiile lui. Eu cred ca se poate face cezariana si operatie de apenticita imediat, dar trebuie o echipa buna de doctori si anestezist pentru un caz asa de special (imi dau si eu cu presupusul, nu stiu sigur). In acelasi timp ma gandesc ca apendicele fiind infectat, nu va face fata unei nasteri naturale, ma gandesc sa nu se sparga si sa se imprastie infectia in zona. Of, ce situatie .

Am cunoscut cand eram insarcinata o mamica care mergand pe trotuar cu sotul si o prietena, au fost loviti de o masina, iar ea era gravida in 5 luni si a avut cateva coaste rupte si o fractura de bazin. A stat in spital pana la nastere, si nu au putut sa-i puna gips din cauza burtii care crestea. In final totul s-a terminat cu bine, evident ca i s-a facut cezariana.

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)
www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by Otiliav

Nana, multa sanatate si putere prietenei tale. Inca mai este internata la Tagoviste? Eu cred ca doctorul pluseaza, poate ii pica onorariu mai mare. Cum poate sa spuna ca un bb la 34-35 de saptamani are mai putine sanse decat unul la 28-32. Mie nu mi se par fondate afirmatiile lui. Eu cred ca se poate face cezariana si operatie de apenticita imediat, dar trebuie o echipa buna de doctori si anestezist pentru un caz asa de special (imi dau si eu cu presupusul, nu stiu sigur). In acelasi timp ma gandesc ca apendicele fiind infectat, nu va face fata unei nasteri naturale, ma gandesc sa nu se sparga si sa se imprastie infectia in zona. Of, ce situatie .

Am cunoscut cand eram insarcinata o mamica care mergand pe trotuar cu sotul si o prietena, au fost loviti de o masina, iar ea era gravida in 5 luni si a avut cateva coaste rupte si o fractura de bazin. A stat in spital pana la nastere, si nu au putut sa-i puna gips din cauza burtii care crestea. In final totul s-a terminat cu bine, evident ca i s-a facut cezariana.

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)
www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana




Oricum Nina vrea cezariana, asta e clar. Nu inteleg insa de ce Dumnezeu au speriat-o atat de tare. Cezariana pentru bebe si operatie de apendicita si totul se rezolva. Dar sigur e mai usor sa faci totul sa para atat de tragic, ca sa-ti primesti onorariul gros, decat sa spui ca totul se poate rezolva cu bine. Nu mai spun ca, numai ei i se putea intampla asta, sa faca apendicita in sarcina. S-a chinuit atat de mult si acum cand mai are atat de putin, apare aceasta apendicita.
Multumesc mult pentru gandurile voastre bune. Va pupicesc .

Nana Motoc
Nunta noastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauf1000 spune:

nana. dr florescu este un medic bun care are in grija pacientul, nu banii. pacientul este un OM, nu un numar in registru. eu cred ca prietena poate discuta sincer cu el. la el nu trebuie sa deschizi usa cu plicul in buzunar,,,
multa bafta si sa ne tii la curent...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by clauf1000

scuze..este www.pedigree.ro/concurs-cainele-lunii.html tot la pagina 9. probabil maine pag 10...este BOXI2




Gata, votat, deja este pe pagina 10 iar eu am fost votul cu nr 92! Ai un caine tare dragut.
Multumim de pupici ptr Nina. Astazi se externeaza si astept vesti de la ea. Si apropo, Nina iubeste la nebunie cainii, deci sigur v-ati imprieteni daca v-ati intalni!



Nana Motoc
Nunta noastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauf1000 spune:

cred ca o shtiu din vedere...brunethica...shi creatha...
shi multhumesc mult de tot pentru vot...
shi daca mai ai prieteni...boxi2 te roaga sa o ajuthi...shi va ashteapta in parc...aduce ea jucariile...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by clauf1000

cred ca o shtiu din vedere...brunethica...shi creatha...
shi multhumesc mult de tot pentru vot...
shi daca mai ai prieteni...boxi2 te roaga sa o ajuthi...shi va ashteapta in parc...aduce ea jucariile...




Da, asa este, brunetica si cu parul cret. este o persoana deosebita si cu un excelent simt al umorului. Anul trecut am tot iesit cu ea in parc la Mitropolie, il plimbam pe nepotelul ei, Stefan, baiatul fratelui ei. Foarte frumos parculetul.


Nana Motoc
Nunta noastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Nana, deci prietena ta se simte bine, ce veste buna!

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)
www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Da, chiar acum am primit vesti de la ea. Este acasa acum, azi a fost externata si s-a dus sa se odihneasca pentru ca azi noapte a avut o vecina de salon care a sforait toata noaptea si nu a lasat-o sa doarma mai deloc.
Sper din suflet sa fie totul bine!

Pupici .



Nana Motoc
Nunta noastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauf1000 spune:

TOPIC STERS DE DESPRECOPII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabyHila spune:

Nana:) Ai scris la scorpii si la mirese:) Ce stii despre posibilitati de nunta in Moreni ori Targoviste?

Care sunteti din 77? Poate imi stiti haiducu morenar:)
Avem nunta la anu in iunie in Sibiu. Si vream sa facem si in Moreni sau Targoviste. Sugestii?

Do not go to bed mad! Stay up and fight!!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabyhila/album?.dir=3060

Mergi la inceput