Targoviste (3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clauf1000 spune:

buna gaby...despre variante in moreni nu stiu...dar in tgv sunt in principiu 3: restaurant mondial, hotel valahia si hotel dambovita...dupa parerea mea...in ordine crescatoarea calitatii dar si a preturilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

Dragele mele o sa avem un baietel si alex un fratior. L-am vazut azi pe bb la eco si era atat de scump. Am fost mai impresionata decat la orice ecografie de pana acum. Era o poza in care se vedeau doua talpite clare de bebelus, asa cum numai in pozele din reviste vezi.Iar bebe numai cu manutele deasurpa capului si cu picioarele intinse ca la balet statea...

Nana imi pare rau de emotiile prin care a trecut prietena ta, dar eu cred de multe ori ca aceste emotii ar putea fi evitate daca medicii nu ar mai fi asa inconstienti cand ar deschide gura si s-ar gandi de 2 ori inaitne sa vorbeasca.
Cel putin in ziua de azi chestia ca bebelusul nu traieste la 8 luni, dar traieste la 7 luni mi se pare nefondata. Asta vine de la parintii nostri caci as ase stia pe vremea lor, dar sa spuna un dr. in ziua de azi asa ceva... mi se pare tare aiurea. De-aia te-am intrebat de fapt ce are prietena ta, caci mi se parea aberant sa pierzi un bebelus in luna a 8-a numai pt. ca ai apendicita. Sa nu dea in peritonita ,asta-i tot. Dar peritonita e periculoasa si far asa fii gravida. Dar ce mare scofala sa scoti bebelusul si apoi sa operezi mama de apendicita inainte sa o suturezi? Dobanda e ginecolog/oncolog de meserie? Sau cum de si-a dat el cu parerea la pacientul altui dr? Mi se pare lipsa de profesionalism sa iti dai cu parerea la pacientii altui dr.

.......in 19+ sapt.
Alex - 5 Nov. 2004 ......... poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Gaby, am pus aici cateva poze din resturantul unde am facut noi in Moreni. Noi am facut la Restaurant Central, in 2003 si ne-am hotarat destul de tarziu, cam cu 2 luni inainte de nunta am ales localul. Ne-a placut ca ne incapeau cei 70 de invitati, se putea dansa in centru si era spatiu suficient, si aveau aer rece/cald. Per total am fost destul de multumiti de cum am negociat cu ei ce putem aduce noi si ce nu, si costurile pentru meniuri. Daca nu am fi facut la sfarsitul lunii Septembrie, poate am fi ales sa facem la Restaurant Lac, mie mi-a placut mult localul dar spatiul era mic iar vara se poate face afara, dar trebuie sa ai si putin noroc sa fie vreme frumoasa.

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)
www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by GabyHila

Nana:) Ai scris la scorpii si la mirese:) Ce stii despre posibilitati de nunta in Moreni ori Targoviste?

Care sunteti din 77? Poate imi stiti haiducu morenar:)
Avem nunta la anu in iunie in Sibiu. Si vream sa facem si in Moreni sau Targoviste. Sugestii?

Do not go to bed mad! Stay up and fight!!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabyhila/album?.dir=3060




Orasul Moreni il stiu prea putin, am fost de cateva ori acolo. Eu sunt din Targoviste si am terminat liceul la Ienachita Vacarescu, si sunt in 77 nascuta.
Sugestii pentru nunta, ce sa spun?! Noi am optat pentru restaurantul hotelului Dambovita pentru ca o sa avem invitati si din Islanda si Portugalia, si vom avea nevoie sa rezervam camere pentru oaspeti. Oricum restaurantul este frumusel si a fost renovat impreuna cu tot hotelul acum vreo 2-3 ani, sunt conditii super.
Au mai renovat Casa Domneasca din Targoviste , poate stie viitorul tau sot despre ce vorbesc, acum arata super si este de 4 stele daca nu ma insel, insa pentru noi era mica, am inteles ca incap cam 80 de persoane.


Nana Motoc
Nunta noastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by try

Dragele mele o sa avem un baietel si alex un fratior. L-am vazut azi pe bb la eco si era atat de scump. Am fost mai impresionata decat la orice ecografie de pana acum. Era o poza in care se vedeau doua talpite clare de bebelus, asa cum numai in pozele din reviste vezi.Iar bebe numai cu manutele deasurpa capului si cu picioarele intinse ca la balet statea...

Nana imi pare rau de emotiile prin care a trecut prietena ta, dar eu cred de multe ori ca aceste emotii ar putea fi evitate daca medicii nu ar mai fi asa inconstienti cand ar deschide gura si s-ar gandi de 2 ori inaitne sa vorbeasca.
Cel putin in ziua de azi chestia ca bebelusul nu traieste la 8 luni, dar traieste la 7 luni mi se pare nefondata. Asta vine de la parintii nostri caci as ase stia pe vremea lor, dar sa spuna un dr. in ziua de azi asa ceva... mi se pare tare aiurea. De-aia te-am intrebat de fapt ce are prietena ta, caci mi se parea aberant sa pierzi un bebelus in luna a 8-a numai pt. ca ai apendicita. Sa nu dea in peritonita ,asta-i tot. Dar peritonita e periculoasa si far asa fii gravida. Dar ce mare scofala sa scoti bebelusul si apoi sa operezi mama de apendicita inainte sa o suturezi? Dobanda e ginecolog/oncolog de meserie? Sau cum de si-a dat el cu parerea la pacientul altui dr? Mi se pare lipsa de profesionalism sa iti dai cu parerea la pacientii altui dr.

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
.......in 19+ sapt.
Alex - 5 Nov. 2004 ......... poze cu noi





Draguta de tine, Try!
Felicitari ptr ! Ma bucur tare mult chiar daca e baiat si ar fi fost binevenita o fetita. Sa vezi tu ce nazdravani o sa ai cand va veni pe lune si din burtica!

In privinta lui Dobanda, doar stii ca el este chirurg si probabil si-a dat cu parerea pentru ca a fost solicitat de medicul Florescu, medicul ginecolog, care o fi vrut sa stie sigur daca e sau nu apendicita si omul isi facea griji. Ma rog, nici nu vreau sa ma mai gandesc, pentru ca m-a dat peste cap zilele trecute prin ce a trebuit sa treaca Nina. Multumesc lui Dumnezeu ca acum este bine, in continuare este sub tratament, au spus medicii ca trebuie sa tina sub control eventuala apendicita si ca antibioticul, respectiv ampicilina, nu lasa apendicita sa evolueze si sa se ajunga la peritonita. Ieri am vorbit cu Nina la telefon si m-a asigurat ca este ok acum, ca mai are o durere dar foarte surda in partea dreapta, ca trebuie sa nu faca efort si sa stea sa se odihneasca. Martea viitoare va merge la control si va afla mai multe atunci.
Sper sa fie totul ok pana ajung eu in iulie acasa, pentru ca i-am promis ca o sa fiu de fata cand va naste.

Pupici.

Nana Motoc
Nunta noastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Cu raspunsurile, am si uitat sa salut pe toata lumea.
Salutare fetelor.
Clauf1000, unde ai disparut? Sper ca esti ok, astept un mesaj de la tine!
Pupici.

Nana Motoc
Nunta noastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabyHila spune:

Otilia frumoase poze. Care e faza cu galeata? Si de ce erati prinsi in hora?

Cred ca nu prea are rost sa ma agit, pentru ca socrii nu stiu exact nr de persoane. Dar inteleg ca vor fi mai mult decat 80 cat pot incapea in Moreni dupa cum ati spus voi. Cred ca o sa fac o tura cu baiatu pe la restaurante sa vedem. Am rezolvat cu Sibiul sper sa nu fie vreo problema cu Moreni...

Do not go to bed mad! Stay up and fight!!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabyhila/album?.dir=3060

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

quote:
Originally posted by GabyHila

Otilia frumoase poze. Care e faza cu galeata? Si de ce erati prinsi in hora?

Cred ca nu prea are rost sa ma agit, pentru ca socrii nu stiu exact nr de persoane. Dar inteleg ca vor fi mai mult decat 80 cat pot incapea in Moreni dupa cum ati spus voi. Cred ca o sa fac o tura cu baiatu pe la restaurante sa vedem. Am rezolvat cu Sibiul sper sa nu fie vreo problema cu Moreni...

Do not go to bed mad! Stay up and fight!!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabyhila/album?.dir=3060



La Central incap mai mult de 80 de persoane sigur. Noi am avut 70 de invitati, dar sala se poate mari, aici se vad usile de la salonul secundar. Nu stiu insa daca se mai pot face nunti, am inteles ca acum localul apartine de Valahia. Si inca ceva, ca vad ca aveti invitati din afara orasului. Noua ne-a convenit locatia, pentru ca am inchiriat mai multe camere la hotel care este chiar langa restaurant, si a si fost usor sa le explicam invitatilor unde este situat restaurantul. Am mai fost de asemenea la o nunta la Restaurantul Caprioara, acum 5,5 ani, era prima nunta dupa ce fusese renovat si arata foarte bine.

Referitor la prima intrebare, dansam hora miresei. Tin minte ca din galeata au varsat de 3 ori apa pe varful pantofului meu si ca lumea punea bani in galeata cu apa, preferabil monede de 2 € , bani pe care ii lua persoana care a pus galeata.

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)
www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Cunosc si eu Restaurantul Caprioara, pentru ca a fost al fostului meu sef, insa Caprioara nu este in Moreni, este la periferie. Intr-adevar restaurantul arata super, iar Costel bucatarul, este un bucatar tare priceput. Face niste mancaruri si niste aranjamente de pici pe spate. Nu cunosc insa preturile si care sunt conditiile, dar daca va convine locatia, ma refer ca nu este chiar in oras, puteti merge sa vedeti.


Nana Motoc
Nunta noastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabyHila spune:

Nana zambresc inca dupa ce ai scris tu:) La cat de mare e Moreniul, vorbind ca a vazut tot ce era reprezentativ in 20 de min... nu cred ca o sa conteze ca e la periferie. Sa vedem... multam de raspunsuri..

Do not go to bed mad! Stay up and fight!!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabyhila/album?.dir=3060

Mergi la inceput