Targoviste (3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clauf1000 spune:

pupici 1000 pt nana de la clau shi boxi 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by clauf1000

pupici 1000 pt nana de la clau shi boxi 2



Hi hi. Multumesc frumos!
Ce bine ca ai reaparut din nou, ca imi faceam griji ca nu mai scrisesei.

Salutare fetelor!
Cam liniste aici la noi.
Nimeni nu mai are nimic nou de povestit?


Nana Motoc
Nunta noastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Ba Nana am eu...

Salutari!

Ne-am botezat, ne-am vaccinat si suntem linistiti. Am fost acasa fetele!
Am mers in vagon de dormit cu bebe si a fost super...a dormit baiatul tot drumul pana la Bucuresti.
O sa pun cat de curand poze cu bubulinu in cazan :)

Try ce fain ca ai aflat ce e bebe...Si eu am o presimtire ca bebe nr 2 o sa fie tot baiat. Alex cred ca e super fericit! Felicitari ptr baietel!

Nana imi pare tare rau ptr prietena ta...lasa ca o sa fie bine! Si eu ma intrebam ce se va intampla daca ma apuca apendicita gravida fiind. La 8 luni bebe supravietuieste...am prietene care au nascut prematur bebe la 8 luni...Acum sunt atatea aparate...o sa-l ajute medicii cumva!
Tu cum te simti? Mai un pic...ready for the big event?

Miki felicitari ptr masinuta! Sa o stapanesti sanatoasa!

Otilia mersi ptr sfaturi! Nu a facut febra...i-am pus paracetamol supozitor...a suportat totul destul de bine saracu...mai ales ca i-am facut vaccinul ala gratuit...De papa i-am dat la o ora dupa...asa mi-a zis medicul...ii era foame saracutu...pana am ajuns noi acolo...trebuia sa nu fi mancat cu o ora inainte de vaccin...in fine am scapat de asta!

Gaby eu am facut nunta la Mondial in Tgv si a fost fain...loc au suficient insa trebuie sa vorbesti din timp...noi in februarie am gasit liber doar duminica in iulie...si am facut nunta duminica.

Pupici...noi o sa mai mergem in Tgv in iulie cred si o sa stam pana in august cand venim iar la vaccin, radiografie, analize!

Mihaela, mami de Cristian

http://pg.photos.yahoo.com/ph/mihaser/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Miha, sa stii ca si noi numai pe cele gratuite le-am facut. Asa ne-a recomandat si doctora si nu s-a intamplat sa faca febra la nici unul, dar cred ca depinde si de cat de puternic este copilul. Daca vrei iti pot trimite o lista cu vaccinurile care se pot face unui copil, obligatorii si optionale. Eu inca nu i-am facut nimic optional, pediatra Anei este de parere ca nu trebuie sa exageram cu vaccinarile.

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)
www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

salutare fetele!


Otilia multumesc, insa nici eu nu il intep decat cu cele obligatorii. La 4 luni i-ai facut Anutei vaccinul in mana sau in piciorus? Am inteles ca in mana nu doare atat de rau...

La multi ani tuturor copiilor!


Am pus poze de la botez!

Mihaela, mami de Cristian

http://pg.photos.yahoo.com/ph/mihaser/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Neata si de la mine!

Foarte frumos bebelusul Cristian!
Frumoase tare pozitele, Miha!
Sa va traiasca si la multi ani , ca tot e ziua copiilor azi!

La noi e innorat si ploua marunt si am un somnnnn din cauza asta, imi vine sa pun capul jos pe birou! Sper sa reusesc sa ma abtin pana diseara la 18 cand termin.

Pupici!




Nana Motoc
Pana la nunta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Mihaela, am vazut pozele de la botez. Ai un flacau tare bine dezvoltat si frumos foc si niste nasi dragutzi foc. Ce sa mai, recunosc, mi-ai facut pofta de bebe mic, pufos si mirosind a laptic.

In piciorus le-am facut pe toate, sa stii ca daca faceam alternativ unul in mana unul in piciorus sigur nu mai tineam minte care unde le-am facut. Uite de asta este bine sa notezi ce tratamente a luat copilul, vaccinurile, evolutia greutatii. Pentru ca dupa 1 an sigur incepi sa le incurci. Locul vaccinului insa nu l-am notat nicaieri .

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)
www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

Miha, alex inca nu realizeaza ce inseamna ca o sa aiba un fratior. E prea mic sa inteleaga notiunea asa cu mgandim noi ca trebuie inteleasa. E foarte greu sa ghicesti ce-i in capsorul unui copil de-un an jumate cand ii spui ca mami are in burtica un bebe si el va avea un fratior. Ii vorbesc mereu de asta, dar nu stiu bine ce reprezentari isi poate face el in cap. Alex e inca la varsta cand tot ce nu poate fi vazut, nu are nici o reprezentare clara in capul lui. Cu siguranta ca alta va fi situatia cand bebe se va naste si va vedea pe viu ce-i cu bebelusul si cu fratiorul.
Asa ca el nici nu pot spune ca se bucura, nici ca nu se bucura. E ceva ce inca nu-l "atinge" inca.

Sa-i fie de bine voinicului tau si sa creasca mare si sanatos.

.......in 21+ sapt.
Alex - 5 Nov. 2004 ......... poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Neata fetele!

Ma bucur ca v-au placut pozele.

Otilia si eu notez greutatea si inaltimea si evolutia in fiecare luna...e cam imposibil de tinut minte...am intrebat asa...just in case...
Daca ti-e dor de un bebic...Ana nu vrea o surioara sau un fratior?
Uite Alex ce norocos este...o sa fie foarte fericit cand o sa aiba cu cine se lua la tranta :)

Pupici



Mihaela, mami de Cristian

http://pg.photos.yahoo.com/ph/mihaser/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Salutare si de la mine!
Vad ca totul e bine si toata lumea e ok.
Noi am avut un weekend prelungit pentru ca la islandezi nu s-a lucrat ieri, a fost sarbatoare, asa ca am fost la colindat magazine si la cascat ochii.
Acum m-am intors la munca, va trece repede saptamana asta si vor mai ramane doar 5 pana plecam acasa. Abia astept.
Pupici si s-auzim de bine!



Nana Motoc
Pana la nunta...

"Pentru a avea mai mult decit ai obtinut trebuie sa devii mai mult decit esti. Daca nu te schimbi vei avea intotdeauna ceea ce ai obtinut."

Mergi la inceput